Części samochodowe do Audi A4 Avat 8D5, B5

Audi A4 B5 Avant jest wersją kombi pierwszej generacji Audi A4. Swój debiut A4 miała w 1994 roku. Jest bezpośrednim następcą słynnego, cieszącego się w ówczesnych czasach ogromną popularnością Audi 80. „A-czwórka” odziedziczyła nazewnictwo z poprzedniego modelu (generacje 80tki oznaczone były symbolami B1 - B4, a w przypadku A4 kolejne wersje nazwano B5 – B8). Pierwszy egzemplarz Audi A4 Avant trafił do sprzedaży dwa lata po prezentacji A4 w wersji sedan, a więc w 1996 roku. To właśnie w tym modelu niemiecki producent wykorzystał po raz pierwszy przekładnię umożliwiającą automatyczną lub ręczną zmianę biegów. Skrzynia ta nosi nazwę „Tiptronic”. Audi A4 B5 Avant w 1998 i 1999 roku poddane zostało delikatnej modernizacji. Pojawiły się nowe elementy karoserii, lampy ksenonowe oraz przezroczyste klosze, w których umieszczone były nowe reflektory. Oferta jednostek napędowych w Audi A4 B5 Avant składała się z 6 silników Diesla – począwszy od 1.9 TDI (75KM), a skończywszy na 2.5 TDI(150KM) – oraz 8 silników benzynowych. Najmniejszy z nich miał pojemność 1.6 litra i moc 102 koni mechanicznych, natomiast najmocniejsza wersja posiadała 193 konie mechaniczne i pojemność 2.8 litra. 

Kolejna generacja A4 Avant oznaczona symbolem B6 pojawiła się na rynku samochodowym w 2001 roku. Przy jej projektowaniu skorzystano z tej samej płyty podłogowej, która została wykorzystana w VW Passacie B6. W tej generacji A4 również pojawiły się innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich była skrzynia biegów Multitronic. Oprócz tego niemiecki producent wykorzystał aluminiowe zawieszenie, dzięki czemu znacznie poprawił się komfort jazdy. Kupujący Audi A4 B6 Avant mogli wybrać jeden z pięciu silników Diesla (od 1.9TDI o mocy 100KM do 2.5TDI o mocy 163KM). W przypadku jednostek napędzanych benzyną oferta była znacznie bogatsza. Najmocniejsza opcja to silnik 3.0i V6, który posiada moc 220 koni mechanicznych. Dla mniej wymagających kierowców Niemcy przygotowali bardzo ekonomiczną jednostkę 1.6 i o mocy 100 koni mechanicznych. 

Sprzedaż trzeciej generacji Audi A4 Avant rozpoczęła się w 2004 roku. „B7” nie różniła się niczym szczególnym w porównaniu do swojej poprzedniczki. Różnica polegała na unowocześnionym kształcie nadwozia oraz wzbogaconej ofercie silnikowej (np. 3.2 FSI czy chociażby 3.0 TDI). Za końcową datę produkcji Audi A4 B7 Avant przyjmuje się 2008 rok. 

Czwartą i zarazem ostatnią generacją A4 Avant jest Audi A4 B8 Avant. Pierwsze egzemplarze zostały sprzedane w 2008 roku. W porównaniu do poprzednich generacji auto jest dużo większe, oraz cieszy się dużą ilością zastosowanych innowacyjnych rozwiązań (np. skrzynia biegów Tiptronic, S-Tronic lub Multitronic).

Posiadamy także ofertę do innych modeli Audi A4. Sprawdź części do Audi A4.

Klocki Hamulcowe w iParts.pl!

Klocki hamulcoweKlocki hamulcowe stanowią jeden z podstawowych elementów układu hamulcowego pojazdu. Są one częścią hamulca tarczowego, który składa się z okładziny cierniowej współdziałającej z tarczą oraz jej metalową podstawą. ...

Sprawdź Klocki hamulcowe