Wybierz typ samochodu marki Vw XL1 (od 2014.02)

Zamienne części samochodowe do VW

Auto części VW

Volkswagen to współczesny gigant motoryzacyjny, który może się pochwalić bardzo szeroką ofertą samochodów, z których wiele odniosło spektakularny sukces rynkowy. Niemieckie samochody to przede wszystkim precyzja wykonania i wysoka jakość wykończenie, jednak i one ...

Szukaj części do Vw
Filtry paliwa w iParts.pl!

Filtry paliwa montowane w samochodach oczyszczają paliwo z cząstek stałych, które mogą przedostać się do niego w wyniku procesu produkcji, transportu lub magazynowania. Ponadto, oddzielają wodę w postaci ciekłej od tej w postaci skroplonej. Obecne w powietrzu cząstki i woda przedostają się do paliwa poprzez odpowietrznik zbiornika. Dlatego ...

Sprawdź Filtr paliwa

Najpopularniejsi producenci

Filtr paliwa BOSCH
Filtr paliwa FILTRON
Filtr paliwa HENGST FILTER
Filtr paliwa CHAMPION
Filtr paliwa MEYLE
Filtr paliwa ALCO FILTER
Filtr paliwa CLEAN FILTERS
Filtr paliwa PURFLUX
Filtr paliwa JAPANPARTS

FAQ

Jakie są skutki zużytego filtra paliwa?

Filtr paliwa należy do układu paliwowego samochodu. Jego działanie nie przekłada się de facto na ruch żadnych podzespołów, ale jego rola w całym systemie jest bardzo istotna. Nieprawidłowo funkcjonujący filtr paliwa sprawi, że pozostałe elementy znacznie szybciej ulegną zużyciu.

Więcej: Jakie są skutki zużytego filtra paliwa?

Jak dobrać filtr paliwa?

Jeżeli chcemy, by filtr paliwa działał prawidłowo i był wydajny, musimy wybrać odpowiedni model, który jest dedykowany silnikowi naszego samochodu. Filtr paliwa należy zawsze dobierać na podstawie rodzaju jednostki napędowej, warunków pracy silnika, a także zgodnie z układem wtryskowym. Dlaczego to ważne? Precyzja filtrowania zależy w głównej mierze od objętości właściwej silnika i rodzaju układu wtryskowego, który również warunkuje dokładność filtra.

Więcej: Jak dobrać filtr paliwa?

Jak prawidłowo wymienić filtr paliwa?

Dla niektórych wymiana filtra paliwa może okazać się nieco skomplikowana. Trudności sprawia samo odnalezienie filtra. W samochodach nowych filtr znajduje się zwykle w baku paliwowym i wtedy zaleca się skorzystać z usług fachowca. Jeżeli tak nie jest, to z wymianą filtra paliwa możemy poradzić sobie samodzielnie.

Więcej: Jak prawidłowo wymienić filtr paliwa?

Jak często wymieniać filtr paliwa?

Filtr paliwa chroni silnik. Ma za zadanie oczyścić paliwo dostarczane z baku do silnika. Jest to istotne, gdy mowa o żywotności silnika i osiągach samochodu. Dlatego regularna wymiana tego elementu jest bardzo istotna. Kiedy najlepiej wymienić filtr paliwa?

Więcej: Jak często wymieniać filtr paliwa?