Zapraszamy do naszej bogatej oferty online. Tylko u nas ponad dwa miliony auto części dostępnych od ręki. Gwarantujemy wam dzięki temu wysyłkę nawet w ciągu 24h. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów. Nasz zespół słynie z doskonałej kompleksowości obsługi i zapewnia pomoc na każdym etapie zakupów. Sklep motoryzacyjny iParts.pl to lider internetowej sprzedaży części zamiennych do większości samochodów poruszających się po polskich drogach. Zapraszamy na bezpieczne zakupy z bezpłatną dostawą i pełną gwarancją, tańsze nawet do 40% niż zakupy tradycyjne.

Usterki reflektorów nie tylko sprawiają, że pogarsza się ogólny wygląd pojazdu, ale mają również duży wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Jakość światła nie zależy jedynie od żarówki. Zmatowiały reflektor może charakteryzować się dużo mniejszą przepuszczalnością światła, co będzie szczególnie zauważalne w nocy, gdy światła są niezbędne do jazdy.

Poważnym problemem może okazać się także parowanie reflektorów. Jest to zazwyczaj efekt uszkodzenia mechanicznego, przez co do wnętrza lampy dostaje się wilgoć. Jedynymi otworami w lampach powinny być natomiast odpowietrzniki.

Czyszczenie reflektorówOdpowiednio umieszczone odpowietrzniki umożliwiają odprowadzanie z lampy nadmiernej ilości wilgoci. Parowanie reflektorów najczęściej jest efektem zapchanych odpowietrzników lub nieszczelności na połączeniu klosz-obudowa. Parowanie może być też skutkiem zanieczyszczenia wewnętrznej części szkła reflektora lampy.

Takie defekty możemy usunąć samodzielnie za pomocą odpowiednich preparatów. Jeżeli lampa jest pęknięta konieczna będzie natomiast wymiana reflektora na nowy. Prace związane z czyszczeniem i wymianą reflektorów najlepiej wykonywać w ciepłe i suche dni. Uszkodzony reflektor należy wymontować z samochodu. W pierwszej kolejności zaleca się sprawdzenie drożności odpowietrzników i w razie potrzeby odpowiednie wyczyszczenie ich.

Takie rozwiązanie pozwala przy okazji sprawdzić szczelność kleju szkła reflektora – jeżeli po wlaniu wody z płynem nie wycieka on na zewnątrz, lampa jest szczelna. Po umyciu należy kilkukrotnie wypłukać reflektor wodą destylowaną – unikniemy w ten sposób powstania oczek na odbłyśniku po wyschnięciu wody.

Najpopularniejsi producenci

Czyszczenie Reflektorów VEMO
Czyszczenie Reflektorów BOSCH
Czyszczenie Reflektorów BLIC
Czyszczenie Reflektorów METZGER
Czyszczenie Reflektorów ABAKUS
Czyszczenie Reflektorów ACKOJA
Czyszczenie Reflektorów vika
Czyszczenie Reflektorów TOPRAN
Czyszczenie Reflektorów HERTH+BUSS ELPARTS