Części Nissan Qashqai

Nissan Qashqai

Produkowany od 2007 roku Nissan Qashqai to kompaktowy cross-over zaliczany według przyjętej w Polsce klasyfikacji do segmentu I – do segmentu tego należą samochody posiadające cechy umożliwiające im sprawne poruszanie się w terenie oraz auta przypominające pojazdy terenowe, lecz w praktyce przeznaczone do jazdy po drogach utwardzanych. Jako klasyczny cross-over, Nissan Qashqai posiada cechy terenowego SUV-a oraz auta typowego dla segmentu C (średniego samochodu przeznaczonego do jazdy zarówno po mieście, jak i po trasach prowadzących przez tereny niezabudowane). W momencie swojej premiery w 2007 roku Qashqai był najmniejszym i najnowszym pojazdem tego typu produkowanym przez Nissana. Bardzo szybko zdobył ogromną popularność i stał się liderem pośród wszystkich dostępnych na rynku cross-overów. Do dziś zostało sprzedanych ponad 2 mln egzemplarzy.

Dość oryginalna nazwa tego modelu – Qashqai – jest modyfikacją nazwy pochodzącego z południowo-wschodniego Iranu plemienia nomadów. Nawiązanie do żyjącego w trudnych, pustynnych warunkach ludu Kaszkajów, miało zapewne odzwierciedlić charakter auta umożliwiającego poruszanie się w trudnym terenie.

Nissan Qashqai I (2006-2013)

Nissan Qashqai I Nissan Qashqai I zadebiutował na targach w Paryżu w 2006 roku. W zależności od rynku sprzedawany był pod różnymi nazwami. W Japonii model ten znany jest jako Nissan Dualis, natomiast na ryku chińskim występuje pod nazwą CCUV.

Podstawę do budowy Nissana Qashqai stanowiła płyta podłogowa zastosowana wcześniej m. in. w Nissanie X-Trail oraz w Renault Koleos (od 1999 roku koncern Renault jest współwłaścicielem marki Nissan). Po dwóch latach od premiery powstała wersja Qashqai +2, która w stosunku do pierwowzoru została nieco wydłużona i wyposażona w dodatkowy rząd siedzeń. Rok później Qashqai I przeszedł typowy dla współczesnych samochodów face lifting, w ramach którego zmieniono nieco wygląd nadwozia i podniesiono jakość materiałów zastosowanych we wnętrzu auta. Ważną zmianą było zmniejszenie poziomu wibracji i hałasu przedostającego się do kabiny oraz dodanie nowego typu jednostki napędowej – wysokoprężnego silnika z turbodoładowaniem o pojemności 1.5 l.

Pierwsza generacja Nissana Qashqai produkowana była w trzech wersjach wyposażenia: Tekna, 360 oraz w limitowanej wersji I-WAY.

Części Nissan Qashqai 1

Nissan Qashqai II (od 2013 roku)

Nissan Qashqai IINissan Qashqai II – druga generacja tego modelu – miał swoją premierę w listopadzie 2013 roku. Tym razem nadwozie osadzone zostało na dedykowanej płycie podłogowej CFM opracowanej przy współpracy z konstruktorami z koncerny Renault. W efekcie Nissan Qashqai II stał się dłuższy, szerszy, niższy, ale przy tym lżejszy. Na uwagę zasługuje też bogate wyposażenie nowej generacji tego modelu. W ramach jednej z kilku wersji wyposażenia w samochodzie znaleźć można m. in. system wspomagania ruszania pod górę, system multimedialny z dużym wyświetlaczem, tempomat z ogranicznikiem prędkości, systemy kontroli zawieszenia i ciśnienia w oponach oraz 6 poduszek powietrznych. Po czterech latach od premiery Nissan Qashqai II został odświeżony i dostosowany do zmieniających się oczekiwań klientów. Standardowo zmieniono wygląd nadwozia, ale nie tylko. Dodano nowe systemy bezpieczeństwa i system audio, a także poprawiono system inforozrywki.

Części Nissan Qashqai 2

Sprawdź ofertę części do różnych modeli Nissana Qashqai

Popularne części do Nissana Qashqai

Nissan to znana i popularna marka samochodów słynących – jak wszystkie japońskie auta – z dużej trwałości i niezawodności. Nie zwalnia to jednak kierowców z konieczności regularnej wymiany podstawowych elementów eksploatacyjnych, do których zaliczamy: