Części Honda Civic

Honda Civic

Koncern Honda Motor Company znany jest na całym świecie jako jeden największych producentów samochodów, motocykli, skuterów, samolotów oraz największy producent silników (ponad 25 mln rocznie). Znany jest również z tego, iż to właśnie w jego fabrykach powstaje jedno z najchętniej kupowanych aut w historii motoryzacji, czyli Honda Civic (wyprodukowano ponad 24 mln egzemplarzy).

Na przykładzie Hondy Civic widać wyraźnie, jak w kolejnych latach zmieniała się motoryzacja, obowiązująca technologia i kanon piękna samochodu. Kolejne generacje tego modelu stanowią przegląd standardów i dążeń projektantów do stworzenia auta najlepiej w danym czasie odpowiadającego oczekiwaniom użytkowników.

Honda Civic klasyfikowana jest jako samochód należący do autosegmentu C, niższej klasy średniej, a więc do segmentu aut kompaktowych o zwartej budowie, umiarkowanie dużej przestrzeni w kabinie (gwarantują komfort jazdy 4 dorosłym osobom) oraz w bagażniku i przeznaczonych do jazdy zarówno po mieście, jak i po dłuższych trasach prowadzących przez tereny niezabudowane. Jak każdy samochód z segmentu C, Honda Civic stanowi rodzaj kompromisu pomiędzy małym, miejskim autem a modelami z klasy średniej. Renomę i zaufanie, jakimi Honda Civic cieszy się wśród kierowców i ekspertów motoryzacji, podkreśla fakt, iż poszczególne generacje tego modelu otrzymywały niezwykle prestiżowy tytuł samochodu roku na wszystkich pięciu kontynentach.

Honda Civic I (1972–1979)

Honda Civic IHonda Civic I – pierwsza generacja kultowego japońskiego modelu – miała na celu zastąpienie przemijającego już samochodu Honda N360 i N600. Pierwsze egzemplarze Hondy Civic pojawiły się w sprzedaży w 1972 roku, od pierwszych chwil wzbudzając zainteresowanie odbiorców. Uwagę zwracała kompaktowa budowa nadwozia, ciekawa linia i wygląd (zwłaszcza przodu pojazdu) oraz możliwość wyboru pomiędzy trzema wersjami: 2- i 4-drzwiowym sedanem, 3- i 5- drzwiowym hatchbackiem, a także 5-drzwiowym kombi.

Części Honda Civic 1:

Honda Civic II (1979–1983)

Honda Civic IIHonda Civic II pokazana została światu dokładnie 7 lat po premierze pierwszej generacji tego modelu. W stosunku do poprzedniej, druga generacja nie zmieniła się w sposób wyraźny. Projektanci zmodyfikowali nieco wygląd nadwozia, a zwłaszcza maskownicy i przednich reflektorów. Dodano też nowe jednostki napędowe oraz – po raz pierwszy – dwie wersje wyposażeniowe: S i RS. Dostępne wersje nadwoziowe pozostały bez zmian. Samochód produkowano do 1983 roku.

Części Honda Civic 2:

Honda Civic III (1983–1987)

Honda Civic IIIHonda Civic III przyniosła ze sobą prawdziwą rewolucję stylistyczną i technologiczną. W warstwie stylistycznej twórcy tego modelu odrzucili wzorowaną na amerykańskich wozach klasykę na rzecz futurystycznych linii i bardzo ostro zarysowanych, niemal kanciastych kształtów. Jeśli chodzi o warstwę technologiczną, trzecia generacja Hondy Civic przyniosła przede wszystkim nowe, dużo mocniejsze jednostki napędowe. Wprowadzony do niej silnik 1.6 135KM (F1 Special Edition) był niemal dwukrotnie mocniejszy, niż stosowane poprzednio modele.

Części Honda Civic 3:

Honda Civic IV (1987–1991)

Honda Civic IVHonda Civic IV kontynuowała futurystyczną linię stylistyczną zapoczątkowaną przez trzecią generację tego modelu. Jej premiera odbyła się w 1987 roku we Frankfurcie, a produkowano ją do roku 1991. Zachowując dotychczasowy design, nowa Honda Civic miała do zaoferowania znacznie więcej wersji silnikowych wyposażonych w znacznie mocniejsze jednostki napędowe. Najmocniejsze z nich mogły poszczycić się mocą nawet 158 KM.

Części Honda Civic 4:

Honda Civic V (1991–1996)

Honda Civic VHonda Civic V okazała się być modelem iście rewolucyjnym. Rewolucja dotknęła zarówno stylistyki, jak i rozwiązań technologicznych. Jeśli chodzi o stylistykę, piąta generacja Hondy Civic wprowadziła wyraźnie zmieniony wygląd nadwozia. Kanciaste linie dwóch ostatnich generacji zostały mocno zaokrąglone, nadając autu znacznie bardziej sportowy charakter. Charakter ten widoczny był również w sferze technologicznej, głównie ze względu na kolejne, coraz mocniejsze jednostki napędowe. Wzrost mocy silników sprawił, że konstruktorzy zmuszeni byli jeszcze mocniej zadbać o bezpieczeństwo jazdy oraz o zmniejszenie zużycia paliwa. Obie te kwestie inżynierowie Hondy poprawili w sposób znaczący.

Części Honda Civic 5:

Honda Civic VI (1995–2001)

Honda Civic VIHonda Civic VI swoją premierę miała w 1995 roku. Pod względem wyglądu generacja ta przypominała nieco poprzednią, jednak to właśnie od tego modelu Honda rozpoczęła produkcję samochodów w dwóch wersjach stylistycznych – jednej przeznaczonej na rynek japoński i amerykański, a drugiej na rynek europejski. W przypadku Hondy Civic VI uwagę zwraca również mnogość wersji wyposażeniowych, których łącznie było aż czternaście.

Części Honda Civic 6:

Honda Civic VII (2000–2006)

Honda Civic VIIHonda Civic VII zaprezentowała nowy, wyraźnie zmieniony styl nadwozia. W jej przypadku również powstały wersje przeznaczone na rynek japońsko-amerykański (w typie nadwozia coupe oraz sedan), a także na rynek europejski (hatchback). Cechami wyróżniającymi Hondę Civic siódmej generacji jest węższa i zarazem wyższa karoseria oraz krótszy przód auta. Samochód oferowany był w standardowych wersjach silnikowych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a także – po raz pierwszy – w wersji z napędem hybrydowym.

Części Honda Civic 7:

Honda Civic VIII (2006–2011)

Honda Civic VIIIHonda Civic VIII również produkowana była w dwóch odrębnych wersjach stylistycznych, jednak obie pod względem estetycznym okazały się dużym krokiem naprzód. Zmianie uległ praktycznie każdy element nadwozia, poczynając od bryły karoserii, na poszczególnych detalach kończąc. Wprowadzona nowa linia stylistyczna nie tylko odpowiadała nowoczesnym standardom, ale i wyznaczała własne, nowe trendy.

Części Honda Civic 8:

Honda Civic IX (2011–2016)

Honda Civic IXHonda Civic IX przyniosła kolejną, dość radykalną zmianę stylistyczną względem wszystkich swoich poprzednich modeli. Dziewiąta generacja znów jest futurystyczna, jednak dużo bardziej opływowa i aerodynamiczna. Samochód jest nieco większy, a przede wszystkim szerszy niż poprzednie modele. Co ciekawe, dziewiąta generacja Hondy Civic produkowana była po raz pierwsza w aż pięciu wersjach stylistycznych przeznaczonych na rynki w Europie, Azji, Australii, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej.

Części Honda Civic 9:

Honda Civic X (od 2015)

Honda Civic XHonda Civic X to najnowsza, dziesiąta już generacja tego modelu, w której ponownie widać futurystyczne zapędy japońskich projektantów. Samochód przypomina model z generacji dziewiątej, jednak w stosunku do niego posiada nieco zmieniony przód (zwłaszcza maskownicę) oraz wyraźnie zmieniony cały tył. Auto dostępne jest w sześciu wersjach wyposażeniowych i produkowane od roku 2015 do chwili obecnej.

 

Sprawdź ofertę części do różnych modeli Honda Civic

Popularne części do Honda Civic

Honda od lat produkuje jedne z najbardziej niezawodnych i trwałych samochodów na świecie. Aby jednak niezawodność ta mogła zostać utrzymana przez wiele lat, należy przestrzegać terminów przeglądów oraz wymian części takich jak: