Części do aut koreańskich

Oferta części

 • Elektryka
 • Filtry
 • Zawieszenie i amortyzacja
 • Hamulce
 • Układ zasilania paliwem
 • Filtry
 • Układ chłodzenia
 • Klimatyzacja
 • Silnik
 • Napęd koła – przeguby
 • Sprzęgło
 • Układ kierowniczy
 • Nadwozie
 • Układ wydechowy
 • Paski napędowe
 • Zawieszenie / Wahacze / Łożyska kół
 • Układ zapłonowy
 • Oleje silnikowe
 • Ogrzewanie i wentylacja
 • Systemy komfortowe
 • System tworzenia mieszanki paliwowej

Koreańska branża motoryzacyjna

Rynek samochodowy to jeden z tych sektorów koreańskiej gospodarki, który rozwija się bardzo dynamicznie zarówno pod kątem jakościowym, jak i ilościowym. Największymi graczami na rynku motoryzacyjnym w Korei Południowej są Hyundai Motors (47 proc. udziału w rynku), KIA-motor (18 proc.) oraz Ssang Yong Motor Company (10 proc.). Niespełna po pół wieku działalności marka KIA stała się jedną z wiodących firm samochodowych na świecie, a wielkość produkcji samochodów tej marki zajmuje siódme miejsce na świecie.

W Korei Płd. 30 proc. wszystkich samochodów występuje w wersji wysokoprężnej, natomiast 11-procentowy udział w rynku mają samochody z napędem na gaz ziemny. Koreański rynek motoryzacyjny ma dość dobrze rozbudowany sektor samochodów terenowych, gdzie prym wiodą m.in. Hyundai Galloper i Terracan, Kia Sorento oraz SsangYong Musso. Są to auta nadal zbyt rzadko spotykane na europejskich drogach, głównie ze względu na małą dostępność auto części oraz innych podzespołów do tych modeli samochodów. Sklep internetowy iParts.pl jest w stanie rozwiązać ten problem.

Samochody koreańskie

Hyundai

Południowokoreański koncern Hyundai Motor Company powstał w 1967 roku i należy do grupy Hyundai Kia Automotive Group z siedzibą w Seulu. W 1968 roku  z fabryki marki Hyundai wyjechał pierwszy samochód osobowy nazwany Cotina, zbudowany na podstawie umowy licencyjnej z koncernem Ford Motor Company. Najważniejsze modele w historii koreańskiej marki, to m.in.: Hyundai Accent, Hyundai Eon, Hyundai Genesis, Hyundai i30 czy też Hyundai Velostr.

Daewoo

Marka samochodów osobowych GM Daewoo początkowo była produkowana wyłącznie w Korei Południowej. Z biegiem czasu fabryki Daewoo zaczęły powstawać również w innych krajach na różnych kontynentach, w tym także w Polsce. Flagowe modele marki, to m.in.: Daewoo Espero, Daewoo Maiz, Daewoo Lanos, Daewoo Nubira czy też Daewoo Tico.

SsangYong

SsangYong Motor Company to koreańska marka samochodowa, która produkuje  auta głównie na rynek azjatycki. Firma powstała w 1954 roku pod nazwą Hadonghwan Motor Company. Dopiero od 1988 roku firma funkcjonuje pod szyldem Ssangyong Motor Company. Pod koniec 2004 roku większość udziału w koreańskiej firmie samochodowej wykupił chiński koncern Shanghai Automotive Industry Corporation. Natomiast w 2010 roku firmę wykupił koncern Mahindra & Mahindra Limited. Flagowe modele marki, to m.in.: SsangYong Korando, SsangYong Istana czy też SsangYong Chairman.

Kia

Kia Motors należące do Hyundai Kia Automotive Group to najstarsze przedsiębiorstwo z Korei Południowej produkujące samochody osobowe, dostawcze oraz autobusy. W 1971 roku rozpoczęto produkcje samochodów ciężarowych, natomiast w 1974 roku powstało pierwsze auto osobowe o nazwie Kia Brisa. Najważniejsze modele samochodów w historii marki, to m.in.: Kia Cee’d, Kia Sportage, Kia Picanto czy też Kia Soul.

Asia Motors

Asia Motors to południowokoreański producent samochodów terenowych, ciężarowych, wojskowych oraz autobusów. Firma powstała w 1965 roku, produkując pod nazwą Asia Motors pojazdy, aż do 2000 roku, gdy oficjalnie ogłoszono zamknięcie fabryk koncernu.

Asia Motors powstało z inicjatywy przedsiębiorcy Lee Mun-hwana, który skorzystał z preferencyjnych warunków do rozwoju rodzimego przemysłu, oferowanych przez południowokoreański rząd w ramach tzw. planów pięcioletnich. Asia Motors rozpoczęła negocjacje z Fiatem, aby już cztery lata później mogła rozpocząć montażem modelu Fiata 124. Produkowano również samochody terenowe i ciężkie, w tym pojazdy wojskowe, wielozadaniowe podwozia oraz cywilne samochody z napędem na wszystkie koła Rocsta.

W 1976 roku część udziałów koncernu Asia Motors nabyła rodzima KIA, a w 1999 roku większościowym udziałowcem spółek Asia i Kia został koncern Hyundai. Dwa najpopularniejsze modele w portfolio koncernu Asia Motors to samochody terenowe Rocsta i Retona.

Oryginalne części do samochodów z Korei

Koreański rynek motoryzacyjny to specyficzne marki samochodów, które od niedawna zaczęły się pojawiać na europejskich drogach. Jako sklep iParts.pl specjalizujemy się w sprzedaży najwyższej jakości części do samochodów koreańskich. Te oryginalne podzespoły renomowanych światowych producentów będą idealnie pasować do koreańskich modeli Hyundaia, Daewoo, SangYonga czy też Kii. Każdego dnia włączamy do naszej oferty nowe, oryginalne części samochodowe do aut koreańskich.

Gwarantujemy najniższe ceny na rynku, najwyższą jakość asortymentu oraz sprawną komunikację na każdym etapie realizacji zamówienia. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że poszukujesz auto części z najwyższej półki, które zapewnią doskonałą i bezawaryjną jazdę samochodem przez tysiące kilometrów. Jesteśmy w stanie je zapewnić. W iParts.pl znajdziesz wszystkie części do aut koreańskich, dzięki którym Twój samochód odzyska dawną sprawność i niezawodność działania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety