Części Dacia Duster

Dacia Duster

Dacia Duster to kompaktowy SUV wyprodukowany przez francuski koncern motoryzacyjny Renault, który od 2010 roku jest właścicielem rumuńskiej marki Dacia. Model ten klasyfikowany jest jako przedstawiciel autosegmentu I, czyli – zgodnie ze stosowanym w Polsce oznaczeniem klas samochodów osobowych – jako samochód przeznaczony (pozornie bądź faktycznie) do jazdy terenowej. Produkowana od 2010 roku Dacia Duster jest pierwszym SUV-em tej znanej i istniejącej już od wielu lat na europejskim rynku rumuńskiej marki. Projektanci z biura Renault Design Central Europe nadali mu charakterystycznych dla aut tej klasy kształtów, osadzając całą bryłę na płycie podłogowej Dacii Logan. Niektóre elementy Dacii Duster pochodzą od Nissana Quashqai, również produkowanego przez koncern Renault.

Dacia Duster I (2010-2017)

Dacia Duster IDacia Duster I to pierwsza generacja tego niezwykle popularnego SUV-a, która zadebiutowała w 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Genewie. Od samego początku Dacia Duster owiana była gęstą mgłą tajemnicy i licznych spekulacji dotyczących zarówno jej wyglądu, jak i możliwości. W dniu jej oficjalnej premiery było już wiadomo, ze Dacia Duster będzie pierwszym od wielu lat niskobudżetowym, a przez to oferowanym w przystępnej cenie, europejskim samochodem przeznaczonym do jazdy terenowej. W 2013 roku świat ujrzał nową, odnowioną wersję Dacii Duster pierwszej generacji z nowymi reflektorami, lusterkami bocznymi, deską rozdzielczą oraz systemem audio.

Pierwsza generacja Dacii Duster dostępna jest w sześciu różnych wariantach wyposażenia: Duster, Ambiance, Laureate, Adventure Edition, Black Edition i Blackstorm. W ramach wyposażenia podstawowego Dacii Duster każdy kupujący ten samochód otrzymuje również system ABS wraz z asystentem hamowania, system wspomagania hamowania awaryjnego, wspomaganie kierownicy, a także pełen zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych.

Dacia Duster I dostępna jest również w siedmiu wersjach silnikowych, m. in. z jednostkami napędowymi typu: 1.2 TCe 4x2, 1.2 TCe 4x4, 1.5 dCi 4x2, 1.5 dCi 4x4, 1.6 16V 4x2 oraz 1.6 16V 4x4.

Części Dacia Duster 1

Dacia Duster II (od 2017)

Dacia Duster IIDacia Duster II, czyli nowa generacja tego modelu, miała swoją premierę we wrześniu 2017 roku podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Projektanci nowego Dustera postanowili zachować dotychczasowy kształt nadwozia, który tak dobrze przyjęty został zarówno przez specjalistów, jak i samych użytkowników. W porównaniu do samochodu pierwszej generacji, Dacia Duster II jest jednak wyraźnie większa, zyskując zarówno na długości, jak i na wysokości. Dodano też kilka charakterystycznych elementów, w rodzaju chromowanego grilla i wypełnienia tylnych lamp. Ogólną bryłą nadwozia przypomina jednak nadal swoją poprzedniczkę. Częściowo przeprojektowano za to samą kabinę pojazdu. Wnętrze nowej Dacii Duster zyskało na jakości między innymi dzięki specjalnie od podstaw zaprojektowanej desce rozdzielczej wyposażonej w duży ekran dotykowy oraz panel klimatyzacji wzorowany na panelach stosowanych w nowoczesnych modelach Renault.

Sprawdź ofertę części do różnych modeli Dacii Duster

Popularne części do Dacia Duster

Podstawą dbałości o każdy samochód – również taki, który został specjalnie wzmocniony ze względu na swoje przeznaczenie – jest regularna wymian tych części i elementów, które z czasem ulegają naturalnemu procesowi zużycia. Wszystkim posiadaczom Dacii Dister polecamy więc: