3 kody rabatowe na części samochodowe! ODBIERZ!
Do końca promocji pozostało:
0 0 0 0
1 1 1 1
3 3 3 3
2 2 2 2
5 5 5 5
6 6 6 6

Zawór sterujący płynu chłodzącego BIRTH 8866

Zawór sterujący płynu chłodzącego BIRTH  8866
Zawór sterujący płynu chłodzącego BIRTH 8866
Powiększ
BIRTH

Producent: BIRTH

Kod produktu: 8866

Jednostka: szt

Masa [g] 100

Materiał Tworzywo sztuczne

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Zawór sterujący płynu chłodzącego 8866 BIRTH

  • Masa [g]:  100
  • Materiał:  Tworzywo sztuczne
Część znajduje się w kategorii: Zawory i regulacja układu ogrzewania i wentylacji
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
OPEL 18 20 014
OPEL 18 20 138
OPEL 90 457 649
OPEL 90 566 947
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (1)

Opinie o Zawór sterujący płynu chłodzącego 8866 BIRTH

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2013-01-12
5/5
Jakość:
4/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
4/5
Ocena użytkownika
4/5
Ogólne wrażenia
5/5
wszystko ok!!!

Zawór sterujący płynu chłodzącego 8866

Zawory i regulacja układu ogrzewania i wentylacji

Zawory odgrywają kluczową rolę w sterowaniu i regulacji ogrzewania oraz wentylacji w samochodzie. Dzięki odpowiednim zaworom możliwe jest rozprowadzenie płynu chłodniczego w instalacji. Obecnie w pojazdach spotkać można zarówno zawory podciśnieniowe, jak i elektryczne. W dzisiejszych instalacjach zawory odpowiadają również bezpośrednio za tłoczenie powietrza do kabiny, a nie tylko rozprowadzanie go w instalacji.

Awaria zaworu regulacyjnego to jeden z najczęstszych powodów niesprawności układu ogrzewania lub chłodzenia. Zawory regulacji układu ogrzewania i wentylacji powinny być poddawane regularnym przeglądom. Najlepiej zlecać je podczas rutynowych przeglądów pojazdu. Czasami konieczne może być czyszczenie instalacji, gdyż największe zagrożenie stanowi zanieczyszczenie zaworu. Efektem zanieczyszczenia jest zacięcie pracy zaworu, a więc brak możliwości tłoczenia powietrza w odpowiednim kierunku. Nie trafia ono do kabiny lub też pojawiają się problemy z regulacją poziomu grzania lub chłodzenia. Zdarza się jednak, że zawodzi nie tyle zawór, co termostat, dlatego przed dokonaniem wymiany, warto skonsultować się z fachowcem.

Mechanik po potwierdzeniu, że awaria dotyczy zaworów regulacji ogrzewania i wentylacji, rozpocznie wymianę odpowiednich elementów. W tym celu będzie musiał opróżnić układ z płynu chłodniczego. Nie jest to trudne i w zasadzie każdy mógłby wykonać tę czynność samodzielnie. Problem pojawia się jednak po ponownym napełnieniu instalacji płynem. Często powstają bąbelki powietrzne, które uniemożliwiają prawidłową pracę układu. Dlatego też niezbędne jest odpowietrzenie układu, które często poprawnie potrafi wykonać tylko doświadczony mechanik.

BIRTH

Firma Birth to włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne zajmujące się produkcją części zamiennych do samochodów osobowych i dostawczych, przede wszystkim produkcji europejskiej. Wszechstronna oferta auto części zawiera zarówno plastikowe, jak i gumowe elementy do samochodów większości popularnych marek, ale także wiele innych części zamiennych.

Nad procesem produkcji części Birth czuwa wyspecjalizowany zespół techników, który swoim ogromnym doświadczeniem jest w stanie zagwarantować pełną satysfakcję klientów, dopilnować terminów dostaw oraz co najważniejsze niezawodności oferowanych przez markę części samochodowych.

Części zamienne Birth to połączenie doświadczenia oraz innowacji, co umożliwia firmie konkurowanie z największymi tego typu przedsiębiorstwami w branży motoryzacyjnej. Taką pozycję firma zawdzięcza przede wszystkim dokładnemu kontrolowaniu całego procesu produkcji części zamiennych – od projektu do produkcji auto części, od pakowania do realizacji zamówienia, od dostawy do serwisu pogwarancyjnego.

Obsługa klienta