-9% NA CZĘŚCI SAMOCHODOWE! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
0 0 0 0
6 6 6 6
5 5 5 5
0 0 0 0
2 2 2 2
8 8 8 8

Zawór ssący OSVAT 2851

Zawór ssący OSVAT  2851
Zawór ssący OSVAT 2851
Powiększ
OSVAT

Producent: OSVAT

Kod produktu: 2851

Długość całkowita [mm]: 108,9

Do tłoka o średnicy [mm]: 83

Średnica zaworu [mm]: 28,5

Średnica trzonka zaworu [mm]: 6

Kąt pochylenia przylgni zaworu [stopień]: 45

Stan: Fabrycznie nowy

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Zawór ssący 2851 OSVAT

Parametry
Długość całkowita [mm]:  108,9
Do tłoka o średnicy [mm]:  83
Średnica zaworu [mm]:  28,5
Średnica trzonka zaworu [mm]:  6
Kąt pochylenia przylgni zaworu [stopień]:  45
Widok karty produktu w PDF: Zawór ssący (OSVAT 2851)
Część znajduje się w kategorii: Zawory
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
FRECCIA 6755
INTERVALVE 3758
MERCEDES-BENZ 6510530101
TRW 261140
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Zawór ssący 2851 OSVAT

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Zawór ssący?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zawór ssący 2851

Zawory

Zawory silnikowe to elementy sterujące przepływem powietrza oraz mieszanki paliwowo-powietrznej. Ponadto, umożliwiają one również odprowadzanie spalin z jednostki napędowej. Części te konstruuje się ze specjalnego rodzaju stali, nazywanej stalą zaworową. Cechuje się ona zwiększoną wytrzymałością na wysokie temperatury, które w przypadku zaworów wylotowych mogą sięgać nawet ponad 700 stopni Celsjusza.

Standardowy zawór silnika to cienki pręt zakończony tzw. grzybkiem. Niezwykle istotne jest dokładne wyprofilowanie zaworu, aby gwarantował on pełną szczelność. Dzięki poprawnie wykonanemu profilowaniu możliwy jest właściwy docisk zaworu.

Montowane w silniku zawory dzieli się na zawory ssące oraz wydechowe, czyli dolotowe i wylotowe. Zawory ssące umożliwiają pobór powietrza oraz mieszanki paliwowo-powietrznej przez silnik. Natomiast zawory wylotowe odprowadzają spaliny. W każdym silniku bez wyjątku zawory ssące posiadają większe średnice od swoich odpowiedników odprowadzających spaliny. Sprawne zawory silnikowe działają automatycznie. Zawór otwiera się i zamyka na odpowiednich etapach cyklu.

Wzmocniona stal zaworowa oraz profesjonalne wyprofilowanie gwarantują zaworom dużą trwałość. Mimo to po pewnym czasie zauważalne mogą być ślady zużycia zaworów. Zagrożeniem dla ich sprawności jest również korozja, przyczyniająca się do powstawania nieszczelności. Ponadto, przeważnie zawory ulegają uszkodzeniu wskutek zerwania paska rozrządu w układach kolizyjnych.

OSVAT

OSVAT to firma założona w 1960 roku we Włoszech. Do dzisiaj to właśnie w tym kraju znajduje się główna siedziba przedsiębiorstwa. Niemniej jednak działalność firmy wykracza daleko poza granice Włoch. Części OSVAT to przede wszystkim rozmaite zawory silnikowe, gniazda zaworowe i prowadnice. Przedsiębiorstwo od kilkudziesięciu lat jest mocno wyspecjalizowane. Pozwoliło mu to udoskonalić produkty, dzięki czemu dzisiaj w swoim obszarze uznawane jest za jednego z liderów rynku światowego. Części samochodowe OSVAT trafiają na aftermarket, jednak w dużej mierze są również wykorzystywane przez producentów samochodów. Asortyment producenta jest bardzo szeroki. Znajdują się w nim części do pojazdów osobowych z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, ale również elementy dedykowane autom o cięższej wadze, a także maszynom przemysłowym i rolniczym. Firma posiada fabrykę we Włoszech, ale również w Rumuni. Dobrze rozwinięta sieć dystrybucyjna i wieloletnie doświadczenie sprawiają, że producent sprawnie dostarcza części na kilkadziesiąt rynków na całym świecie. Wyróżnikiem producenta części samochodowych OSVAT jest wyjątkowa troska o środowisko. Firma dba o ekologię między innymi poprzez wykorzystywanie energii słonecznej.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X