ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 20 PLN NA PIERWSZE ZAKUPY!
Do końca promocji pozostało:
5 5 5 5
9 9 9 9
4 4 4 4
5 5 5 5
3 3 3 3
9 9 9 9

Zawór EGR ABAKUS 121-01-023

Zawór EGR ABAKUS  121-01-023
Zawór EGR ABAKUS 121-01-023
Powiększ
ABAKUS

Producent: ABAKUS

Kod produktu: 121-01-023

Jednostka: szt.

Napięcie [V]: 12

Tryb pracy: Elektryczny

Stan: Fabrycznie nowy

163,00 Cena zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Zawór EGR 121-01-023 ABAKUS

Parametry
Napięcie [V]:  12
Tryb pracy:  Elektryczny
Widok karty produktu w PDF: Zawór EGR (ABAKUS 121-01-023)
Część znajduje się w kategorii: EGR-zawór recyrkulacji
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
AMK VEG1036
ASHIKA 150-00-0913
ASSO 70.0036
AUDI 06A 131 501 P
AUDI 06A 131 501 R
AUDI 6A 131 501 F
AUDI 6A 131 501 P
AUTEX 959028
AUTLOG AV6016
AUTOMEGA 140010610
BSG BSG 90-836-002
BUGIAD BSP23298
CSV ELECTR CGR4607
CSV ELECTR CGR4607C
DELDIES EG10290-12B1
DELPHI EG10290-12B1
DIPASPORT EGR061N
DRI 717720036
ELSTOCK 72-0036
ELTA AUTOM FDR187
ELTA AUTOM XEG9124
ERABENELUX 555046
ERABENELUX 555046A
ESEN SKV 14SKV018
FISPA 83.4607
FISPA 83.607
GEBE 9 3021 1
HBELPARTS 70671006
HC-CARGO 182014
HELLA INDI 6NU 010 171-371
HELLA 6NU 010 171-371
HOFFER 7518050
HOFFER 7518050B
HOFFER 7518550
IPD 45-8023
JAPANPAR EGR-0913
JAPKO 1500913
JDEUS EG001003V
JOHNS AGR 13 01-008
JPG 1119902800
KAMOKA 19005
KLAXCAR 50028z
LRT AGR0012
LUCAS_DIES LEV0037
LUCAS_ELEC LEV0037
MABYPARTS OEV010018
MAPCO 83801
MAXGEAR 27-0157
MEATDORIA 88050
MEATDORIA 88050B
MEATDORIA 88550
METZGER 892050
MOBILETRON EV-EU026
MOTAQUIP LVER176
NISSENS 98201
NRF 48336
OSSCA 08425
PEMEBLA JAPEGR-0913
PIERBURG 7.22574.12.0
QUINTON HA XEGR79
RCAFRANCE EGRCA22
REEVE B 508-00045
SEAT 06A 131 501 F
SEAT 06A 131 501 P
SEAT 06A 131 501 R
SEAT 6A 131 501 F
SEAT 6A 131 501 P
SIDAT 83.4607
SKODA 06A 131 501 F
SKODA 06A 131 501 P
SKODA 06A 131 501 R
SKODA 6A 131 501 F
SKODA 6A 131 501 P
SMPE 14321
SMPE EGR125
SMPE ERV094
SMPE LEGR033
STANT SKEGR-0770030
STELLOX 01-25017-SX
SWAG 30 94 7640
TOPRAN 113752
TRISCAN 881329007
TTC 07.16.040
TURBORAIL TR00553
VEMO V10-63-0007
VEMO V10-63-0007-1
VIKA 11311010201
VW 06A 131 501 F
VW 06A 131 501 P
VW 06A 131 501 R
VW 06A131501F
VW 6A 131 501 F
VW 6A 131 501 P
VW 6A 131 501 R
WAHLER BR 710788D0
WAHLER BR 710932R
WE PARTS 330690075
WILMINK WG1015235
WILMINK WG1026803
WILMINK WG1408655
WILMINK WG1494491
WILMINK WG1724415
WILMINK WG1795471
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Zawór EGR 121-01-023 ABAKUS

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Zawór EGR?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Zawór EGR 121-01-023

EGR-zawór recyrkulacji

Zawór egr to element znajdujący się na pograniczu układu wydechowego i dolotowego. Służy on ograniczaniu emisji spalin, co jest rozwiązaniem ekologicznym. Jego zadaniem jest przekazanie części spalin do układu dolotowego, tak aby mogły się one znaleźć w komorze silnika. Domyślnie zawór egr recyrkulacji spalin jest zamknięty, otwiera się dopiero wtedy, gdy jest to możliwe i bezpieczne dla silnika. O ile zawory starszej generacji pozostają w pozycji całkowicie zamkniętej lub całkowicie otwarte, o tyle w nowoczesnym układzie egr szerokość otwarcia zaworu jest regulowana w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Należy podkreślić, że zawór egr działa tylko wtedy, gdy silnik pracuje na średnich obrotach, gdyż są to optymalne warunki jego pracy. Oznacza to, że recyrkulacja spalin nie ogranicza mocy silnika, gdyż przy maksymalnych obrotach zawór zostaje zamknięty.

Zawór egr recyrkulacji spalin stosunkowo często ulega awariom. Wynika to z trudnych warunków pracy tego elementu. Zagrażają mu przede wszystkim zanieczyszczenia znajdujące się w spalinach, które gromadząc się w zaworze mogą go zapchać. Ponadto, drażniące działanie spalin niejednokrotnie prowadzi do przepalenia konstrukcji zaworu egr. Objawami awarii egr, które kierowca powinien zauważyć, są: nierówna praca silnika na biegu jałowym, niemożliwość osiągnięcia maksymalnych obrotów, a także kłopot z zapalaniem silnika.

Niesprawność zaworu egr wymaga zwykle jego wymiany, choć w przypadku zapchania zanieczyszczeniami wystarczające może się okazać czyszczenie. Ażeby uniknąć awarii zaworu egr, należy wymieniać go zgodnie z zaleceniami producentów według których w pojazdach z silnikami benzynowymi są one w stanie działać sprawnie do 100 tys. km, natomiast z silnikami wysokoprężnymi wytrzymują maksymalnie do 60 tys. km.

ABAKUS

Abakus to firma dystrybucyjna, zajmująca się rozprowadzaniem i sprzedażą części samochodowych. W ofercie znajdują się auto części takich marek, jak DEPO, ESDEPO i LUCID. Oznacza to, że podstawę asortymentu oferowanego przez przedsiębiorstwo dystrybucyjne stanowią elementy oświetlenia. W tym obszarze firma posiada kompleksową ofertę. Znajdziemy w niej niemal wszystkie pojawiające się na europejskich drogach reflektory, ale także lampy tylne i przeciwmgielne, kierunkowskazy czy klosze reflektorów. Zarówno reflektory Abakus, jak i inne części oświetleniowe są dostępne również wersjach tuningowych. Firma realizuje także zamówienia prywatne na rzadkie referencje, przez co jest w stanie zaspokoić potrzeby każdego kierowcy. Oferta świateł samochodowych Abakus to nie tylko produkty dla aut osobowych, ale również dla aut dostawczych i ciężarowych.

Choć Abakus znany jest głównie z dystrybucji części oświetlenia, oferta firmy jest o wiele szersza. W sumie tworzy ją ponad 30 tysięcy referencji. Wśród nich znajdują się części układu termicznego, a także rozmaite rodzaje lusterek samochodowych i mis olejowych. Osobną kategorię stanowią również akcesoria ciężarowe oraz elementy karoserii.

Abakus to firma znana w niemal całej Europie. Przedsiębiorstwo od lat zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości części od znanych producentów. Ścisła współpraca z producentami części samochodowych oraz stały dostęp do ich magazynów sprawiają, że oferta marki Abakus jest bogata, a dostawy bardzo szybkie.

Obsługa klienta