-10% NA FILTRY SAMOCHODOWE! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
1 1 1 1
1 1 1 1
8 8 8 8
3 3 3 3
7 7 7 7

Zacisk hamulcowy BREMBO F 23 125

Zacisk hamulcowy BREMBO  F 23 125
Zacisk hamulcowy BREMBO F 23 125
Powiększ
BREMBO

Producent: BREMBO

Kod produktu: F23125

Średnica 1 / Średnica 2 [mm] 38/42 mm

Typ zacisku hamulca Zacisk hamulcowy (4-tłoczkowy)

Grubość tarczy hamulcowej [mm] 28

System hamulcowy BREMBO

dla srednicy tarczy hamulcowej [mm] 305

EAN 8020584504482

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Zacisk hamulcowy F23125 BREMBO

  • Średnica 1 / Średnica 2 [mm]:  38/42 mm
  • Typ zacisku hamulca:  Zacisk hamulcowy (4-tłoczkowy)
  • Grubość tarczy hamulcowej [mm]:  28
  • System hamulcowy:  BREMBO
  • dla srednicy tarczy hamulcowej [mm]:  305
Część znajduje się w kategorii: Zacisk hamulcowy
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. 621742
ALFA 9947850
BRAKE ENG CA2266R
BUDWEG 343593
CARDONE 384801
DELCOREMY DC83593
DRI 3232810
ELSTOCK 831382
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (2)

Opinie o Zacisk hamulcowy F23125 BREMBO

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2019-06-03
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Firmę Brembo kojarzyłem z częściami do samochodów wyścigowych, dopiero ostatnio dowiedziałem się, że produkują też części do normalnych aut. Uświadomił mnie mechanik podczas przeglądu hamulców – okazało się, że zacisk jest do wymiany i polecił właśnie Brembo. Okazało się, że firma nie tylko produkuje części do samochodów osobowych, ale zaspokaja potrzeby całego rynku. Po prostu ich zamienniki pasują do prawie wszystkich pojazdów na drogach. Tak więc zamówiłem w iparts zacisk hamulcowy Brembo, zamontowałem i jestem zadowolony. Porównałem go z poprzednimi zaciskami których używałem i już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Osłonki są grubsze i jakby solidniejsze, dlatego nie widzę tu szczególnego ryzyka pęknięcia. Poza tym, skoro ich części hamulcowe wytrzymują jazdę sportową, gwałtowne hamowanie z olbrzymich prędkości, to na zwykłej drodze, nawet przy stosunkowo szybkiej jeździe, tym bardziej muszą sobie poradzić.

opinie puchar
2019-04-15
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Jakiś czas temu korozja zniszczyła dostatecznie zaciski i prowadnice w mojej Alfie. Niestety, było w tym trochę mojej winy, zaniedbałem sprawę, mimo że widziałem pewne objawy niesprawności hamulców. W każdym razie konieczna była wymiana powyższych elementów. Szukałem przede wszystkim takich zacisków i prowadnicy, które będą odporne na rdzewienie. Ostatecznie wybór padł na zaciski Brembo, później również prowadnicę kupiłem mod tego samego producent. Korzystam z tych części już około pół roku. Na ten moment nie widać ani śladu rdzy. Zabezpieczenie wydaje się wystarczające. Woda nie dostaje się pod osłony, przez co praca zacisków nie jest w żaden sposób zakłócona. Ogólna sprawność całych hamulców również jest świetna. Muszę zaznaczyć, że pozostałe podzespoły też mam od Brembo, wydaje mi się, że warto ufać producentom części sportowych, bo wykorzystują najlepsze technologie.

Zacisk hamulcowy F 23 125

Zacisk hamulcowy

Zacisk hamulcowy to integralny element każdego hamulca tarczowego. Ponadto to kluczowy element układu hamulcowego w samochodzie, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego jeżeli dojdzie do jakichkolwiek uszkodzeń lub awarii, kierowca powinien jak najszybciej reagować i dokonać naprawy.

Zaciski hamulcowe montuje się na stałe do zwrotnicy koła samochodowego, a w ich wnętrzu znajdziemy klocki hamulcowe. Zacisk w dobie obecnej motoryzacji jest najpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o systemy hamulcowe.

Praca zacisków hamulcowych nie należy do łatwych. Środowisko pracy jest bardzo ciężkie ze względu na wysokie temperatury. Zacisk mocno nagrzewa się podczas hamowania, tak samo jak wszystkie elementy z nim współpracujące.  Ponadto zaciski często muszą sprostać działaniu stosunkowo dużych sił, gdy np. kierowca chce zatrzymać pędzący z prędkością 100 km/h samochód. Ze względu na położenie zaciski narażone zostały także na procesy korozyjne.

Typowy objaw awarii zacisków hamulcowych to m.in. ściąganie samochodu w jedną stronę podczas hamowania. Z reguły to symptom zatarcia się zacisków na którymś z hamulców. Ponadto na skutek zapieczenia się zacisków hamulcowych można dostrzec opór podczas jazdy samochodem a także poczuć delikatny smród. Zapieczenie zacisków można także zdiagnozować po mocno rozgrzanej feldze koła.

BREMBO

Brembo to włoska firma będąca liderem w produkcji wysokiej jakości części układu hamulcowego, dedykowanych samochodom osobowym, dostawczym oraz sportowym. Nieustanny rozwój marki, doskonalenie najnowszych technologii sprawiają, że Brembo stanowi poniekąd wyznacznik dla innowacji w sferze samochodowych układów hamulcowych. Firma stała się także najbardziej zaufanym dostawcą oryginalnych komponentów układu hamulcowego oraz na rynek części zamiennych.

Działalność włoskiego przedsiębiorstwa rozpoczęła się od produkcji tarcz hamulcowych dla stosunkowo niedużego grona odbiorców. Nie potrzeba było wiele czasu, bo zaledwie trzy lata, by tarcze hamulcowe Brembo dały się poznać jako wysokiej jakości, bezawaryjne produkty. Od tego czasu firma rozpoczęła produkcję na cały świat, a także uzupełniła asortyment w kolejne części.

Z części Brembo zaczęły korzystać popularne marki samochodowe, m.in.  Aston Martin, Ducati, Lancia, Porsche, Bugatti, Harley Davidson, Alfa Romeo , Nissan, Land Rover, Ferrari, Lamborghini i Mercedes. Aktualnie Brembo to bez wątpienia jedna najbardziej prestiżowych międzynarodowych marek sprzedających części samochodowe na całym świecie. Zakłady produkcyjne firmy znajdują się w 16 krajach Europy, Azji i USA.

Dzięki ogromnym możliwościom technologicznym, kilkunastu zakładom produkcyjnym i innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym przez firmę, Brembo dostarcza pełny zakres części samochodowych dedykowanych większości popularnych samochodów.

Obsługa klienta