-10% NA WYCIERACZKI I ŻARÓWKI! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
4 4 4 4
0 0 0 0
3 3 3 3
8 8 8 8
0 0 0 0
2 2 2 2

Wahacze - kompletny zestaw naprawczy MAPCO 19214 (Oś przednia)

Wahacze - kompletny zestaw naprawczy MAPCO  19214 (Oś przednia)
Wahacze - kompletny zestaw naprawczy MAPCO 19214 (Oś przednia)
Powiększ
MAPCO

Producent: MAPCO

Kod produktu: 19214

Jednostka: szt

Lokalizacja w aucie: Oś przednia

Rodzaj wahacza: Dla wahacza poprzecznego

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: Z przegubem nosnym / prowadzącym

Wymiar stożka [mm]: 18

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: Z materiałem mocującym

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: Z poduszką gumową

Ilość montowana w aucie: 2

EAN: 4043605016942

115,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach

Zestaw zawiera następujące elementy:

Szczegóły

Dodatkowe informacje o Wahacze - kompletny zestaw naprawczy 19214 MAPCO

  • Lokalizacja w aucie:  Oś przednia
  • Rodzaj wahacza:  Dla wahacza poprzecznego
  • Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2:  Z przegubem nosnym / prowadzącym
  • Wymiar stożka [mm]:  18
  • Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2:  Z materiałem mocującym
  • Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2:  Z poduszką gumową
  • Ilość montowana w aucie:  2
Część znajduje się w kategorii: Wahacz
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
MAPCO 19132
MAPCO 33101
MAPCO 33102
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Zamienniki

Zamienniki MAPCO 19214

Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (1)

Opinie o Wahacze - kompletny zestaw naprawczy 19214 MAPCO

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2017-03-15
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Bardzo wysokiej jakości wahacz. Polecam każdemu kto ma Volvo!

Wahacze - kompletny zestaw naprawczy 19214

Wahacz

Wahacz to podstawowy i zarazem kluczowy element układu zawieszenia samochodowego, który jest podzespołem eksploatacyjnym, wymagającym po jakimś czasie wymiany. Niestety stan dróg w naszym kraju nie należy do najlepszych a poszczególne elementy układu zawieszenia to jedne z najszybciej zużywających się części w aucie. To właśnie wahacze i znajdujące się w nich tuleje ulegają stosunkowo szybkiemu wyeksploatowaniu.

Wahacz to sztywny element układu zawieszenia, który podczas jazdy samochodem jest wprowadzany w cykliczny ruch obrotowy. Ponadto to podzespół, który łączy piastę koła z nadwoziem pojazdu. Na końcach wahacza umieszczone zostały tuleje metalowo-gumowe, odpowiedzialne za wytłumienie drgań przenoszonych z drogi.

Podstawowa rola wahaczy w każdym aucie sprowadza się do maksymalnej stabilizacji samochodu podczas jazdy oraz zapewnieniu tym samym jak największego komfortu podróżowania pojazdem. Jeżeli dochodzi do uszkodzenia jednego z wahaczy kierowcy nie pozostaje nic innego, jak jego najszybsza wymiana na nowy.

Uszkodzony wahacz zawieszenia nie tylko obniża komfort podróżowania. Jazda z niesprawnym wahaczem zawieszenia, poza mniejszym komfortem jazdy, wpływa także na gorszą kontrolę nad samochodem i płynność jazdy. Ponadto można tu zaobserwować efekt domino – awaria wahacza może przyspieszyć zużycie pozostałych elementów układu zawieszenia – np. końcówek drążka kierowniczego.

Kompletna wymiana wahaczy układu zawieszenia samochodowego niestety do najtańszych nie należy i potrafi nieco nadwyrężyć domowy budżet. Mimo to zawsze zaleca się wybór markowych wahaczy, dzięki czemu kierowca odzyska pierwotne cechy układu zawieszenia. Tylko takie wahacze znajdziecie na stronie naszego sklepu – iParts.pl.

MAPCO

MAPCO to francuski producent części samochodowych o globalnym zasięgu. Firma posiada dziesiątki linii produkcyjnych, oferując autoczęści niezbędne do konstrukcji niemal wszystkich układów samochodowych. Co więcej, w niektórych kategoriach produktowych MAPCO gwarantuje pokrycie niespełna 100% rynku. Tak jest choćby w przypadku części układu hamulcowego MAPCO. Ponadto, główne obszary działania przedsiębiorstwa to również produkcja części zawieszenia i układu kierowniczego.

Producent części samochodowych MAPCO posiada w asortymencie również takie części, jak: elementy układu chłodzenia, czujniki elektryczne, komponenty systemu tworzenia mieszanki paliwowej, zestawy sprzęgieł ich poszczególne części oraz wiele więcej autoczęści z różnorodnych kategorii.

Referencje katalogowe MAPCO to pozycje odnoszące się do części samochodowych przeznaczonych do aut osobowych, jak i pojazdów dostawczych i ciężarowych. Osobną grupę produktów stanowią autoczęści MAPCO z oznaczeniem HPS. Rozwinięcie skrótu HPS – High Performance Standard – oznacza specjalne wzmocnienie części desygnowanych tym oznaczeniem. Produkty tego rodzaju to części klasy premium przeznaczone do pojazdów najnowszej generacji – głównie do aut sportowych.

MAPCO to marka, która pojawiła się na rynku motoryzacyjnym przeszło 40 lat temu. Francuska firma dość szybko została doceniona również poza granicami kraju. Wysoka jakość części samochodowych oraz stałe doskonalenie produktów przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorstwa. Dzisiaj filie firmy MAPCO są obecne również w innych krajach europejskich. Natomiast części samochodowe MAPCO są dystrybuowane do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Obsługa klienta