Tłok KOLBENSCHMIDT 91313710

Tłok KOLBENSCHMIDT 91313710
Tłok KOLBENSCHMIDT 91313710
Powiększ
KOLBENSCHMIDT

Producent: KOLBENSCHMIDT

Kod produktu: 91313710

Jednostka: szt

Nadwymiar [mm] 0,50

Sworzeń o śr. [mm] 34

Długość trzpienia [mm] 68

Numer komponentu 36487

Numer komponentu 61427

Numer komponentu 61429

Ilość 3

Numer produkcyjny 092140 B1 HS RI

Otwór o śr[mm] 92,51

Wielkość kompresji [mm] 49,47

Długość [mm] 82

Głębokość wyżłobienia 1 [mm] 2,3

637,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Tłok 91313710 KOLBENSCHMIDT

 • Nadwymiar [mm]:  0,50
 • Sworzeń o śr. [mm]:  34
 • Długość trzpienia [mm]:  68
 • Numer komponentu:  36487
 • Numer komponentu:  61427
 • Numer komponentu:  61429
 • Ilość:  3
 • Numer produkcyjny:  092140 B1 HS RI
 • Otwór o śr[mm]:  92,51
 • Wielkość kompresji [mm]:  49,47
 • Długość [mm]:  82
 • Głębokość wyżłobienia 1 [mm]:  2,3
Widok karty produktu w PDF: Tłok (KOLBENSCHMIDT 91313710)
Część znajduje się w kategorii: Tłok silnika
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
PSA 9 4.56 1.36 4.80
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (1)

Opinie o Tłok 91313710 KOLBENSCHMIDT

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2019-08-11
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo nowoczesny tłok, działający w oparciu o innowacyjny mechanizm. Wiadomo, czasami takie nowości to nic dobrego ale w tym przypadku akurat jest bardzo dobrze. Tłoki Kolbenschmidt są bardzo efektywne i odporne na ścieranie. Wybierając odpowiednie części bardzo mi zależało, aby były to przede wszystkim elementy, które będą sprawnie służyły długimi latami. Po prostu w przypadku silnika chce mieć pewność, że nie wydarzy się jakaś nagła awaria. Ostatnio właśnie niestety się przydarzyła, dlatego musiałem wymienić tłoki. A mogłem uniknąć zatrzymania pojazdu na trasie, gdybym nie zbagatelizował pierwszych objawów. Po prostu moc silnika spadała, niby odrobinę, ledwo to można było zauważyć, ale jednak. Stwierdziłem, że to nic takiego, że może kiepski olej wlałem, albo zatankowałem jakieś paliwo oszukane. Jakbym sprawdził co jest grane, to bym się dowiedział, że praca tłoków to improwizacja i trzeba je jak najszybciej wymienić.

Tłok 91313710

Tłok silnika

Tłoki to niezbędne części każdego silnika spalinowego. Odgrywają one kluczową rolę przede wszystkim w odbieraniu energii mechanicznej wytworzonej wskutek spalania paliwa. Jednak to nie jedyne zadanie jakie spoczywa na tłokach silnika. Standardowy tłok składa się z kilku elementów, jest częścią metalową, przeważnie skonstruowaną ze stopu krzemu i aluminium. Najistotniejsze części tłoka, to bez wątpienia: denko, mocowania na piastę i sworzeń, a także pierścienie. Każdy tłok silnika tworzy parę z odpowiednim cylindrem. Pierścienie będące elementami konstrukcyjnymi tłoka służą natomiast uszczelnieniu cylindrów, a tym samym zapewnieniu szczelności komorom spalania.

Nie ma wątpliwości, że tłok silnika to jedna z najważniejszych części znajdujących się w jednostce napędowej. Bez niego praca silnika jest absolutnie niemożliwa. Z tego powodu, jak również ze względu na niezwykle trudne warunki, w jakich pracują, tłoki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów. Mają one zapewnić odporność na działanie wysokich temperatur, uszkodzenia mechaniczne oraz tarcie. Niemniej jednak nawet najlepsze tłoki z czasem mogą ulegać zużyciu, wskutek zmęczenia materiału, czy właśnie starcia powierzchni. W takim przypadku konieczna jest wymiana tłoków. Do uszkodzenia tłoka może również dojść wskutek awarii innej części samochodowej. Przykładowo, zagrożenie stanowi mocno zużyty pasek klinowy. Jeżeli ulegnie on zerwaniu, tłoki i cylindry prawdopodobnie zostaną zniszczone, ze względu na uderzenie w siebie z dużą siłą.

KOLBENSCHMIDT

Kolbenschmidt to marka posiadająca ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji podzespołów oraz elementów silnika. Od wielu lat firma dostarcza swoje produkty dla potrzeb największych koncernów samochodowych sprzedających samochody osobowe oraz dostawcze. Podzespoły wchodzące w skład oferty marki Kolbenschmidt cieszą się dużą popularnością i cenione są za znakomitą jakość oraz wytrzymałość, która pozwala na montowanie ich w nowoczesnych, mocno wysilonych jednostkach napędowych.

Firma Kolbenschmidt znana jest ze znakomitej jakości oraz wytrzymałości oferowanych części samochodowych. Osiągnięcie tego jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz szczegółowym badaniom, które prowadzone są w podległych marce centrach. Dzięki nim producent może wdrażać i testować alternatywne rozwiązania, które mają na celu podniesienie trwałości oferowanych elementów, a także zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Stale zaostrzane normy emisji spalin, coraz mniejsze pojemności silników w ofertach producentów i coraz większe ilości koni mechanicznym oraz momentu obrotowego sprawiają, że ruchome elementy silnika narażane są na większe przeciążenia. Podzespoły te muszą być odpowiednio wytrzymałe, tak aby sprostać oczekiwaniom kierowcy oraz zapewnić mu niezawodność i pewność prowadzenia. Na przeciw temu wychodzi marka Kolbenschmidt, która oferuje doskonałej jakości części do silników popularnych na rynku producentów.

Obsługa klienta