-10% AKCESORIA SAMOCHODOWE ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
2 2 2 2
0 0 0 0
9 9 9 9
0 0 0 0
7 7 7 7

Tarcza hamulcowa OPTIMAL BS-8938 (Oś tylna)

Tarcza hamulcowa OPTIMAL  BS-8938 (Oś tylna)
Tarcza hamulcowa OPTIMAL BS-8938 (Oś tylna)
Powiększ
OPTIMAL

Producent: OPTIMAL

Kod produktu: BS-8938

Jednostka: szt

Lokalizacja w aucie Oś tylna

Typ tarczy hamulcowej Perforowany / wentylowany

Średnica [mm] 299

Grubość tarczy hamulcowej [mm] 24

Wzór otworów/Ilosć otworów 5/9

Wysokość [mm] 67

Średnica otworu centrującego [mm] 98

132,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Tarcza hamulcowa BS-8938 OPTIMAL

  • Lokalizacja w aucie:  Oś tylna
  • Typ tarczy hamulcowej:  Perforowany / wentylowany
  • Średnica [mm]:  299
  • Grubość tarczy hamulcowej [mm]:  24
  • Wzór otworów/Ilosć otworów:  5/9
  • Wysokość [mm]:  67
  • Średnica otworu centrującego [mm]:  98
Część znajduje się w kategorii: Tarcze hamulcowe
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. 17670
A.B.S. 17670OE
ATE 24.0124-0194.1
BREMBO 09889021
DELPHI BG4151
JURID 562585JC
MIN MDC1918
PORSC 986 352 403 01
PORSC 987 352 403 00
PORSC 98735240301
REMSA 6114610
TEXTAR 92100100
TEXTAR 92100103
TEXTAR 92100110
TEXTAR 92176703
TEXTAR 92176710
TRW DF6337S
ZIMMERMANN 460152820
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (10)

Opinie o Tarcza hamulcowa BS-8938 OPTIMAL

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2015-07-29
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Tarcza chyba jedna z najtańszych w tej kategorii. Mam i nie żałuję, że kupiłem. Oceniam na 5, bo wcale nie gorsza niż te najdroższe!
opinie puchar
2015-03-02
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Zamówiłem tarcze i klocki Optimala i są one bardzo dobrej jakości, takich własnie oczekiwałem :)
opinie puchar
2015-01-27
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
ale się sprawdzają. polecam
opinie puchar
2015-01-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Dobre i tanie
opinie puchar
2015-01-20
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Super jakość w super cenie!!
opinie puchar
2015-01-20
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
tarcze w dobrej cenie,polecam
opinie puchar
2015-01-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Tarcze porządne można śmiało montować!
opinie puchar
2015-01-15
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
jedne z tańszych, ale dobre tarcze, polecam!
opinie puchar
2014-12-24
4/5
Jakość:
4/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
4/5
Ocena użytkownia
4/5
Ogólne wrażenia
4/5
Za tą cenę chyba nic lepszego się nie znajdzie
opinie puchar
2014-11-16
2/5
Jakość:
1/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
3/5
Ocena użytkownia
2/5
Ogólne wrażenia
2/5
MIĘKKI STOP ŚCIERAJĄ SIĘ SZYBCIEJ NIŻ KLOCKI

Tarcza hamulcowa BS-8938

Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe to typowy eksploatacyjny element samochodowego układu hamulcowego, który wymaga okresowej wymiany. Stan tarcz hamulcowych należy sprawdzać możliwe jak najczęściej z zachowaniem odpowiedniej regularności, ponieważ ich sprawność przekłada się na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nagła awaria układu hamulcowego może z kolei doprowadzić do bardzo groźnych konsekwencji.

Najczęstszym objawem zużytych tarcz hamulcowych jest tzw. bicie tarcz podczas hamowania samochodem, które da się wyczuć mocnymi drganiami na kierownicy. Taki objaw jest już stosunkowo niebezpieczny i to w zasadzie ostateczny znak dla kierowcy, by jak najszybciej wymienić tarcze na nowe. Zużycie tarcz dyktowane jest przede wszystkim stylem jazdy kierowcy. Im bardziej agresywny styl, tym szybsze zużycie się tarcz.

Producenci części do układów hamulcowych zalecają, by tarcze hamulcowe wymieniać w przedziale 60 000 a 80 000 kilometrów przebiegu. Nie jest to jednak sztywna reguła, bo wiele nadal zależeć będzie od stylu jazdy kierowcy. Dlatego najlepszym sposobem nadal pozostaje regularna kontrola stanu technicznego samochodu i sprawdzanie grubości oraz stanu tarcz.

Wybór nowych tarcz hamulcowych do samochodu nie należy do łatwych. Rynek części zamiennych do samochodów oferuje bardzo dużą ilość modeli tarcz do układu hamulcowego, dedykowanych wielu popularnym markom samochodów. Podczas wyboru najlepiej unikać kupowania zamienników nieznanych producentów i wybrać produkty znanych i cenionych marek. Tylko takie tarcze hamulcowe znajdziecie na iParts.pl.

OPTIMAL

Optimal AG to doskonale znane kierowcom i mechanikom przedsiębiorstwo motoryzacyjne oferujące wysokiej jakości części samochodowe. Pierwsze kroki firma stawiała niecałe 3 dekady temu w Niemczech, od początku oferując wysokiej jakości łożyska samochodowe. Dziś nadal to właśnie łożyska stanowią flagowy produkt marki Optimal. Cechują się one wieloletnią trwałością, wynikającą z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych.

Łożyska to nie wszystko, co ma do zaoferowania przedsiębiorstwo Optimal AG. Producent konstruuje również klasowe elementy zawieszenia, w tym przede wszystkim wahacze oraz amortyzatory. Ponadto, ofertę marki Optimal uzupełniają części układu rozrządu. Warto zaznaczyć, że Optimal to firma, która samodzielnie zajmuje się produkcją części samochodowych, jednak działa również jako dystrybutor. Od ponad 25 lat Optimal AG współpracuje z japońskim producentem KOYO-Seiko, zajmując się dystrybucją łożysk i innych części samochodowych tej marki.

Niemieckie przedsiębiorstwo produkujące części samochodowe Optimal posiada bardzo bogatą ofertę, w której znajdują się części do niemal wszystkich samochodów osobowych, jakie pojawiają się na drogach. Znajdują się tutaj części do pojazdów wyprodukowanych w Europie, ale również do modeli azjatyckich oraz amerykańskich. Produkty marki Optimal największą popularnością cieszą siew Europie, jednak przedsiębiorstwo notuje doskonałe wyniki sprzedaży również w obu Amerykach oraz w Azji. Główna siedziba firmy niezmiennie znajduje się na terenie Niemiec, jednak jej oddziały pojawiają się również w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie produkty tej mark ią wyjątkowo popularne.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X