DNI DARMOWEJ DOSTAWY! JUŻ OD 99 PLN!
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
7 7 7 7
0 0 0 0
0 0 0 0
0 0 0 0
8 8 8 8

Tarcza hamulcowa MINTEX MDC1081

Tarcza hamulcowa MINTEX  MDC1081
Tarcza hamulcowa MINTEX MDC1081
Powiększ
MINTEX

Producent: MINTEX

Kod produktu: MDC1081

Jednostka: szt

Typ tarczy hamulcowej wentylowany zewnętrznie Wentylowana wersja tarczy hamulcowej, w której dodatkowo prócz wentylacji wewnętrznej, znajdują sie otwory wentylujące na mocowaniu tarczy do piasty koła, dzięki czemu podczas hamowania tarcza ma lepszą wentylacje, a gorące powietrze szybciej ucieka z obrębu hamulców.
dowiedz się więcej...

Średnica [mm] 281

Grubość tarczy hamulcowej [mm] 24,0

Wysokość [mm] 45,6

Wzór otworów/Ilosć otworów 04/06

Minimalna grubość [mm] 21,5

Średnica otworu [mm] 114,3

Średnica otworu centrującego [mm] 69,1

Ciężar [kg] 6,1

Długożć opakowania [cm] 31,5

Szerokość opakowania [cm] 30

Wysokość opakowania [cm] 10

EAN 5028740708845

122,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Dostawa: Darmowa dostawa ?
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Tarcza hamulcowa MDC1081 MINTEX

  • Typ tarczy hamulcowej:  wentylowany zewnętrznie
  • Średnica [mm]:  281
  • Grubość tarczy hamulcowej [mm]:  24,0
  • Wysokość [mm]:  45,6
  • Wzór otworów/Ilosć otworów:  04/06
  • Minimalna grubość [mm]:  21,5
  • Średnica otworu [mm]:  114,3
  • Średnica otworu centrującego [mm]:  69,1
  • Ciężar [kg]:  6,1
  • Długożć opakowania [cm]:  31,5
  • Szerokość opakowania [cm]:  30
  • Wysokość opakowania [cm]:  10
Część znajduje się w kategorii: Tarcze hamulcowe
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. 09772011
A.B.S. 17022OE
APEC DK6106
APEC DSK799
APEC SDK6106
ATE 24012401591
ATE 24032401591
ATE 424159
ATE 524159
AUGRO 5972537P
BARUM BAR24159
BELACO BDI970
BENDIX 562088B
BENDIX 562088BC
BLUEPRINT ADC44389
BORG BECK BBD4132
BOSCH 0986478493
BOSCH 0986479129
BOSCH 0986479139
BOSCH 0986479B37
BOSCH 0986479872
BRAKE ENG DI955917
BREMBO 09772010
BREMBO 09772011
BREMBO 09772014
BREMBO 09772075
BREMBO 9772011
BREMBO FS092000
COMLINE ADC0352V
DELPHI BG3501
DELPHI BG3501C
DON PCD11932
FERODO DDF10681
FERODO DDF1068C
FERODO DDF1068C1
FERODO DDF1068
GIRLING 6040541
HBJAKOPART J3305053
HELLAPAGID 355107021
HELLAPAGID 355107031
HELLAPAGID 355107032
HELLAPAGID 355124781
HELLAPAGID 8DD355107021
HELLAPAGID 8DD355107031
HELLAPAGID 8DD355107032
HELLAPAGID 8DD355124781
ICER 78BD80272
JURATEK VOL117
JURID 562088J
JURID 562088JC
KAWE 658510
MGA D1267
MITSUBISHI M818027
NIPPARTS J3305053
NISSHINBO ND3034
NK 204839
NK 314839
OBTEC 815383815V
OPTIMAL BS5850
OPTIMAL BS5850C
PAGID 50281
PAGID 50281PRO
REMSA 658510
ROADHOUS 658510
SBS 1815204839
SBS 1815314839
STOP 562088S
TEXTAR 92100400
TEXTAR 92100403
TRW DF4054
VALEO 186707
VOLVO 30818027
VOLVO 308180272
WAGNER WGR10681
WOKING D658510
ZIMMERMANN 610370000
ZIMMERMANN 610370020
ZIMMERMANN 610370052
ZIMMERMANN 610370070
ZIMMERMANN 610370072
ZIMMERMANN 610370075
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (19)

Opinie o Tarcza hamulcowa MDC1081 MINTEX

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2015-12-23
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
polecam!!! szybka wysyłka i fachowa obsługa
opinie puchar
2015-08-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Tarcze hamulcowe oczywiście są godne polecenia. Wszystko OK.
opinie puchar
2015-05-13
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Dobre tarcze Mintexa. Mondeo posiadam 2 miesiące i pierwsze co właśnie wymieniłem w nim tarcze i sprawują się świetnie
opinie puchar
2015-01-29
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Solidne wykonanie, paczka porządnie zapakowana, szybka dostawa, no i niska cena - czego więcej oczekiwać po sklepie internetowym
opinie puchar
2015-01-21
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Tarcze całkiem dobrze wykonane, polecam
opinie puchar
2015-01-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
dobre tarcze, polecam
opinie puchar
2015-01-05
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
bardzo dobre tarcze, po 10 tysiącach mocniejszej jazdy cały czas bez bicia :)
opinie puchar
2014-12-24
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
wszystko ok, polecam
opinie puchar
2014-12-24
4/5
Jakość:
4/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
4/5
Ocena użytkownia
4/5
Ogólne wrażenia
4/5
dobra jakość za rozsądne pieniądze
opinie puchar
2014-12-24
4/5
Jakość:
4/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
4/5
Ocena użytkownia
4/5
Ogólne wrażenia
4/5
Dobre tarcze, polecam!
opinie puchar
2014-10-08
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Bardzo dobre tarcze Mintex, idealnie pasują i szybka wysyłka od iparts
opinie puchar
2014-08-20
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Mondziak przyjął je z uśmiechem ;) POLECAM
opinie puchar
2013-04-05
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
niezwykle solidne tarcze hamulcowe polecam
opinie puchar
2013-04-05
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Nie spodziewalem sie ze w takiej cenie znajde jakiekolwiek tarcze do Mercedesa. Jestem bardzo zaskoczony
opinie puchar
2013-04-05
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
mintex to bardzo dobra firma podobnei jak sklep iparts.pl
opinie puchar
2013-04-05
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
polecam w 100%!
opinie puchar
2012-03-22
4/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
4/5
Ogólne wrażenia
4/5
dobre tarcze, trzeci raz je wrzuciłem, chodzi wszystko jak na ate, czy innych, a za niższą kasę! polecam z czystym sumieniem!
opinie puchar
2012-03-23
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Jakość świetna, gdybym wiedział to bym od razu kupił mintexy ;)
opinie puchar
2012-03-22
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Scenic Brata wreszcie nie huczy jak stary czołg !! przez te zintegrowane łożyska Polecam w 100%

Tarcza hamulcowa MDC1081

Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe to typowy eksploatacyjny element samochodowego układu hamulcowego, który wymaga okresowej wymiany. Stan tarcz hamulcowych należy sprawdzać możliwe jak najczęściej z zachowaniem odpowiedniej regularności, ponieważ ich sprawność przekłada się na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Nagła awaria układu hamulcowego może z kolei doprowadzić do bardzo groźnych konsekwencji.

Najczęstszym objawem zużytych tarcz hamulcowych jest tzw. bicie tarcz podczas hamowania samochodem, które da się wyczuć mocnymi drganiami na kierownicy. Taki objaw jest już stosunkowo niebezpieczny i to w zasadzie ostateczny znak dla kierowcy, by jak najszybciej wymienić tarcze na nowe. Zużycie tarcz dyktowane jest przede wszystkim stylem jazdy kierowcy. Im bardziej agresywny styl, tym szybsze zużycie się tarcz.

Producenci części do układów hamulcowych zalecają, by tarcze hamulcowe wymieniać w przedziale 60 000 a 80 000 kilometrów przebiegu. Nie jest to jednak sztywna reguła, bo wiele nadal zależeć będzie od stylu jazdy kierowcy. Dlatego najlepszym sposobem nadal pozostaje regularna kontrola stanu technicznego samochodu i sprawdzanie grubości oraz stanu tarcz.

Wybór nowych tarcz hamulcowych do samochodu nie należy do łatwych. Rynek części zamiennych do samochodów oferuje bardzo dużą ilość modeli tarcz do układu hamulcowego, dedykowanych wielu popularnym markom samochodów. Podczas wyboru najlepiej unikać kupowania zamienników nieznanych producentów i wybrać produkty znanych i cenionych marek. Tylko takie tarcze hamulcowe znajdziecie na iParts.pl.

MINTEX

Mintex to firma motoryzacyjna, która od ponad 100 lat specjalizuje się w produkcji układów hamulcowych. Wysoko cenione przez fachowców są klocki oraz tarcze hamulcowe tej marki. Pozostałe części układu również należą do najlepszych w swoich kategoriach. Warto zaznaczyć, że producent posiada w asortymencie także elementy do starszych, dzisiaj mniej popularnych układów, w tym bębny hamulcowe, wciąż obecne w wielu samochodach.

Producent układów hamulcowych Mintex za cel stawia sobie kompleksowe spełniane potrzeb swoich klientów. Dlatego też poza klockami czy tarczami hamulcowymi, w ofercie znajdują się również okładziny, bez wątpienia należące do najwytrzymalszych na rynku. Producent wspiera klientów również w zakresie konserwacji układów hamulcowych, oferując także środki chemiczne zapobiegające korozji. Ponadto, odpowiednie preparaty marki Mintex wydłużają żywotność hamulców oraz przyciszają odgłosy towarzyszące ich pracy. Klienci, dla których ograniczenie hałasu to priorytet, mogą również rozważyć zakup foli tłumiących lub blaszek marki Mintex.

Przedsiębiorstwo Mintex to dostawca części układów hamulcowych do samochodów osobowych, jednak od lat firmie ufają również zespoły wyścigowe. Z pewnością wykorzystywanie układów hamulcowych w pojazdach wyścigowych to dowód ich najwyższej jakości. Hamulce Mintex są zdolne do intensywnej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Ponad 100-letnie doświadczenie oraz stałe doskonalenie produkowanych podzespołów w 14 centrach badawczych zapewniają najwyższą jakość układów hamulcowych produkowanych przez Mintex.

Cechy Cześci

Tarcza hamulcowa wentylowana zewnętrznie - Wentylowana wersja tarczy hamulcowej, w której dodatkowo prócz wentylacji wewnętrznej, znajdują sie otwory wentylujące na mocowaniu tarczy do piasty koła, dzięki czemu podczas hamowania tarcza ma lepszą wentylacje, a gorące powietrze szybciej ucieka z obrębu hamulców.

Obsługa klienta