Odbierz -9% na części samochodowe! SPRAWDŹ!
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
1 1 1 1
4 4 4 4
5 5 5 5
1 1 1 1
5 5 5 5

Szczęki hamulcowe - komplet METZGER KT 2446 (Oś tylna)

Szczęki hamulcowe - komplet METZGER  KT 2446 (Oś tylna)
Szczęki hamulcowe - komplet METZGER KT 2446 (Oś tylna)
Powiększ
METZGER

Producent: METZGER

Kod produktu: KT2446

Jednostka: komplet na oś

Lokalizacja w aucie Oś tylna

Średnica [mm] 228

Szerokość [mm] 40

Średnica [mm] 20,64

Artykuł oraz informacja uzupełniająca Z dodatkami

Artykuł oraz informacja uzupełniająca Z cylinderkiem hamulcowym

Specyfikacje asortymentowa Nie montowane wcześniej

System hamulcowy Lucas

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Szczęki hamulcowe - komplet KT2446 METZGER

  • Lokalizacja w aucie:  Oś tylna
  • Średnica [mm]:  228
  • Szerokość [mm]:  40
  • Średnica [mm]:  20,64
  • Artykuł oraz informacja uzupełniająca:  Z dodatkami
  • Artykuł oraz informacja uzupełniająca:  Z cylinderkiem hamulcowym
  • Specyfikacje asortymentowa:  Nie montowane wcześniej
  • System hamulcowy:  Lucas
Część znajduje się w kategorii: Szczęki hamulcowe
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. 111418
ATE 03042055203
BENDIX 391364B
BOSCH 0 204 113 628
BREMBO H68060
GIRLING 5210531
LPR OPK 364
PEX KIT 105
REMSA 3396.01
RENAULT 7701 204 884
RENAULT 7701 205 340
ROADHOUS 3396.01
TRW BK 1053
VALEO 553775
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Szczęki hamulcowe - komplet KT2446 METZGER

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Szczęki hamulcowe - komplet KT 2446

Szczęki hamulcowe

Układ hamulcowy to bez wątpienia najważniejszy system bezpieczeństwa w każdym samochodzie. Proces hamowania samochodu na drodze nie mógłby się odbyć, gdyby nie szereg współpracujących ze sobą części samochodowych. Za jedne z najbardziej istotnych w układzie hamulcowym należy uznać szczęki hamulcowe.

Szczęki hamulcowe to bardzo popularne części samochodowe, które montuje się nawet w nowszych typach pojazdów. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Niestety tego samego nie można powiedzieć jeżeli dojdzie do konieczności ich wymiany - oprócz demontażu koła, trzeba zdjąć także bęben hamulcowy.

Z reguły w przypadku szczęk hamulcowych zwracamy uwagę na ich stan oraz grubość okładzin ciernych. Zbyt cienkie lub wręcz odklejające się trzeba będzie wymienić na nowe. Bardzo ważnym jest, by nie bagatelizować tej kwestii i nie odwlekać wymiany w czasie. Uszkodzona okładzina cierna może niestety zablokować koło samochodu i tym samym uniemożliwić kontynuację jazdy.

Układ oparty na bębnach hamulcowych i szczękach bardzo wielu kierowców oraz specjalistów z branży motoryzacyjnej uważa za archaiczny i co najgorsze zbyt skomplikowany w budowie. Okazuje się jednak, że mimo rzeczywiście stosunkowo skomplikowanej budowy układ bębnowy jest bardzo trwały, a ewentualna naprawa nie sprawia większych trudności.

Podstawa bezproblemowego funkcjonowania układu hamulcowego bębnowego jak i w przypadku pozostałych systemów w samochodzie, sprowadza się do regularnej kontroli i używania podczas okresowych wymian części zamiennych tyko najwyższej jakości.

METZGER

Metzger to niemiecka marka części samochodowych. Firma Metzger od lat posiada silną pozycję na niemieckim rynku. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo coraz odważniej poczyna sobie również na rynku międzynarodowym. Producent zajmuje się tworzeniem części samochodowych do różnych układów. Najbogatszy asortyment firma posiada w kategorii elementów elektryki samochodowej. W wymienionej kategorii Metzger jest liderem na rodzimym rynku oraz jednym z ważniejszych graczy na rynku europejskim i światowym. Elektryka Metzger cieszy się uznaniem, będąc docenianą za wydajność oraz zaawansowanie technologiczne.

Pomimo wyjątkowo bogatej oferty w zakresie elektryki samochodowej, produkcja części z tej kategorii to tylko jeden z wielu obszarów, w których działa firma Metzger. Producent w sumie posiada w swojej ofercie niemal 30 000 referencji. Wśród nich znajdują się części układu kierowniczego i hamulcowego. W fabrykach Metzger powstają również sprzęgła, skrzynie biegów, elementy układu napędowego i wiele innych części samochodowych najwyższej jakości.

Metzger to firma z niemal 40-letnim doświadczeniem. Pierwsze części samochodowe Metzger powstały w 1980 orku. Początkowo firma produkowała nieliczne autoczęści, które dystrybuowała tylko na rynku lokalnym. Z czasem w katalogu pojawiało się coraz więcej referencji, a produkowane części samochodowe zaczęły trafiać także na rynki zagraniczne. Eksport na szeroką skalę rozpoczął się około roku 2011 i od tamtego czasu przedsiębiorstwo regularnie wprowadza swoje produkty na kolejne rynki.

Obsługa klienta