Szczęki hamulcowe - komplet LPR 09640

Szczęki hamulcowe - komplet LPR  09640
Szczęki hamulcowe - komplet LPR 09640
Powiększ
LPR

Producent: LPR

Kod produktu: 09640

Jednostka: komplet na oś

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: Z dźwignią hamulca pomocniczego

Średnica [mm]: 203

Szerokość [mm]: 38

Dla numeru artykułu: 09640

System hamulcowy: TRW

EAN: 8032928088886

Numer katalogowy: 89640

Stan: Fabrycznie nowy

96,00 Cena zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Szczęki hamulcowe - komplet 09640 LPR

Parametry
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2:  Z dźwignią hamulca pomocniczego
Średnica [mm]:  203
Szerokość [mm]:  38
Dla numeru artykułu:  09640
System hamulcowy:  TRW
Część znajduje się w kategorii: Szczęki hamulcowe
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. 9189
APEC SHU749
ASHIKA 5505511
ATE 03.0137-0477.2
BAW 128410522
BOSCH 0986487746
BREMBO S54521
CIFAM 153-266
DELPHI LS2013
FERODO FSB4051
FRITECH 1064178
FTE BB1392A1
GIRLING 5187691
HAIMA(FAW) MA1026310M1
HAIMA(FAW) MA1026330M1
HAIMA(FAW) MA1026340M1
JAPANPAR GF511AF
JAPKO 55511
METELLI 53-0266
MGA M876
MIN MFR580
MITSUBISHI MN186120
MITSUBISHI MN186120SK1
MOTAQUIP LVBS825
NIPPARTS N3505043
NK 2730761
PAGID H1688
QUINTON HA BS1193
REMSA 414901
ROADHOUS 414901
SBS 18492730761
SMART 4544200202
SMART A4544200202
TEXTAR 91068800
TEXTAR 981010688
TEXTAR 98101068804
TRISCAN 810042020
TRUSTING 064178
TRW GS8769
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (1)

Opinie o Szczęki hamulcowe - komplet 09640 LPR

opinie puchar
2015-05-06
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
bardzo dobre szczęki, polecam

Co sądzisz o produkcie: Szczęki hamulcowe - komplet?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Szczęki hamulcowe - komplet 09640

Szczęki hamulcowe

Układ hamulcowy to bez wątpienia najważniejszy system bezpieczeństwa w każdym samochodzie. Proces hamowania samochodu na drodze nie mógłby się odbyć, gdyby nie szereg współpracujących ze sobą części samochodowych. Za jedne z najbardziej istotnych w układzie hamulcowym należy uznać szczęki hamulcowe.

Szczęki hamulcowe to bardzo popularne części samochodowe, które montuje się nawet w nowszych typach pojazdów. Ich zasada działania jest niezwykle prosta. Niestety tego samego nie można powiedzieć jeżeli dojdzie do konieczności ich wymiany - oprócz demontażu koła, trzeba zdjąć także bęben hamulcowy.

Z reguły w przypadku szczęk hamulcowych zwracamy uwagę na ich stan oraz grubość okładzin ciernych. Zbyt cienkie lub wręcz odklejające się trzeba będzie wymienić na nowe. Bardzo ważnym jest, by nie bagatelizować tej kwestii i nie odwlekać wymiany w czasie. Uszkodzona okładzina cierna może niestety zablokować koło samochodu i tym samym uniemożliwić kontynuację jazdy.

Układ oparty na bębnach hamulcowych i szczękach bardzo wielu kierowców oraz specjalistów z branży motoryzacyjnej uważa za archaiczny i co najgorsze zbyt skomplikowany w budowie. Okazuje się jednak, że mimo rzeczywiście stosunkowo skomplikowanej budowy układ bębnowy jest bardzo trwały, a ewentualna naprawa nie sprawia większych trudności.

Podstawa bezproblemowego funkcjonowania układu hamulcowego bębnowego jak i w przypadku pozostałych systemów w samochodzie, sprowadza się do regularnej kontroli i używania podczas okresowych wymian części zamiennych tyko najwyższej jakości.

LPR

LPR to popularna, włoska marka pod której logiem oferowane są części do układu hamulcowego. Jej historia rozpoczęła się w 1952 roku, kiedy to powstała pierwsza fabryka zajmująca się produkcją cylindów hydraulicznych. Kolejnym ważnym momentem w dziejach przedsiębiorstwa był rok 1977 i założenie przedsiębiorstwa ukierunkowanego na produkcję poszczególnych elementów układów hamulcowych do popularnych wtedy samochodów. Główna siedziba oraz magazyny marki LPR zlokalizowane są we włoskim mieście Piacenza.

Obecnie LPR posiada pięć fabryk, w których produkowane są części, a następnie eksportowane do 76 krajów na całym świecie. Centra dystrybucji znajdują się w USA, na Węgrzech, w Macedonii, Hiszpanii, a także na terenie Niemiec. Nowoczesne rozwiązania, wysoko rozwinięta technologia produkcji oraz wieloletnie badania pomogły doprowadzić części oferowane przez LPR do znakomitej jakości i trwałości, a dzięki temu spełniają one oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Wśród oferowanych przez markę części znajdziemy takie pozycje jak tarcze hamulcowe, klocki hamulcowe, bębny, cylindry hamulcowe oraz sprzęgła. Przeznaczone są do pojazdów wielu popularnych marek, m.in. Renault, Iveco, Fiat, Lada i wielu więcej. Oprócz tego w ofercie znajdziemy wały napędowe, przeguby, pompy wodne, zaciski hamulcowe, rozdzielacze siły hamowania oraz wiele więcej znakomitych jakościowo produktów.

Obsługa klienta