Odbierz zimowy płyn do spryskiwaczy za 1PLN! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
3 3 3 3
5 5 5 5
1 1 1 1
4 4 4 4
5 5 5 5

Sworzeń wahacza SIDEM 47688 (Na dole) (Oś przednia, z lewej strony)

Sworzeń wahacza SIDEM  47688 (Na dole) (Oś przednia, z lewej strony)
Sworzeń wahacza SIDEM 47688 (Na dole) (Oś przednia, z lewej strony)
Powiększ
SIDEM

Producent: SIDEM

Kod produktu: 47688

Jednostka: szt

Lokalizacja w aucie Na dole

Lokalizacja w aucie Oś przednia, z lewej strony

Zbieżnosć stożka 1/8

Wymiar stożka [mm] 17.5

Rozmiar gwintu 1 MM14X2R

Parzyste numery artykułów 47689

Tylko w połączeniu z 3XM12

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Sworzeń wahacza 47688 SIDEM

  • Lokalizacja w aucie:  Na dole
  • Lokalizacja w aucie:  Oś przednia, z lewej strony
  • Zbieżnosć stożka:  1/8
  • Wymiar stożka [mm]:  17.5
  • Rozmiar gwintu 1:  MM14X2R
  • Parzyste numery artykułów:  47689
  • Tylko w połączeniu z:  3XM12
Widok karty produktu w PDF: Sworzeń wahacza (SIDEM 47688)
Część znajduje się w kategorii: Sworzeń wahacza
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
FEBI 42114
HONDA 51230 SNA A02
HONDA 51230 SNA A03
MOOG HO-BJ-10439
OCAP 0493287
SWAG 85 94 2114
TRW JBJ7563
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Sworzeń wahacza 47688 SIDEM

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Sworzeń wahacza 47688

Sworzeń wahacza

Sworzeń wahacza ma postać kulowego przegubu i stanowi element zwrotnicy samochodowej. Jego podstawowa rola sprowadza się do połączenia zwrotnicy z wahaczem układu zawieszenia. To obrotowa część, która skręca i porusza się razem ze zwrotnicą, co umożliwia skręcanie przednich kół z jednoczesnym utrzymaniem ich w odpowiedniej pozycji.

Element ten uznaje się za jeden z ważniejszych w układzie zawieszenia samochodu. Nawet niewielkie uszkodzenie może okazać się bardzo groźne, dlatego nie warto ignorować niesprawności sworznia wahacza i w razie konieczności jak najszybciej wymienić ten podzespół na nowy.

Sworzeń jest typowym elementem eksploatacyjnym, który z czasem ulega zużyciu i przysłowiowemu wybiciu. Pojawia się wtedy dużo luzów, objawiających się stukaniem z okolic układu zawieszenia oraz pogorszeniem się jakości oraz komfortu prowadzenia samochodu. W skrajnych przypadkach na skutek uszkodzenia sworznia wahacza może dojść do wypadnięcia sworznia zwrotnicy, co może zakończyć się groźnym wypadkiem.

Mimo że sworzeń wahacza to element niewielki to pełni bardzo ważną rolę. Dlatego kupując nowy sworzeń najlepiej będzie wybierać spośród produktów renomowanych firm, gwarantujących najwyższą jakość. Przełoży się to na zminimalizowanie ryzyka wybicia się sworznia na nierównej drodze.

Przed zakupem warto upewnić się co do jakości wykonania tego elementu. Wszelkie rysy i mikro ubytki będą bowiem świadczyć o niskiej jakości. Montaż takiego sworznia wahacza może doprowadzić do szybkiego powstania luzów i konieczności ponownej wymiany w stosunkowo niedużym odstępie czasu.

SIDEM

Sidem to belgijska firma produkująca części samochodowe. Przedsiębiorstwo cechuje wysoka specjalizacja. Producent dopuszcza do sprzedaży autoczęści układu zawieszenia oraz układu kierowniczego. Tak wysoka specjalizacja sprawia, że części samochodowe Sidem są wykonywane bardzo starannie, z troską o każdy najmniejszy detal.

Sidem posiada kompletną ofertę w zakresie wymienionych kategorii. W ofercie znajdują się amortyzatory, wahacze, sworznie tuleje i dziesiątki innych elementów układu zawieszenia. Ponadto, doceniane przez fachowców i użytkowników są drążki kierownicze, przeguby i inne części samochodowe Sidem z kategorii elementów układu kierowniczego.

Marka Sidem jest znana miłośnikom motoryzacji oraz kierowcom zainteresowanym tym, jakie części są montowane w ich samochodach. Części samochodowe Sidem dominują w swoich kategoriach na rynku wtórnym. Jako zamienniki części oryginalnych są doceniane w Europie i Ameryce. Ponadto, Sidem posiada również linie produkcyjne, na których powstają części oryginalne, wykorzystywane przez producentów aut podczas pierwszego montażu.

Od 1933 roku firma Sidem posiada swoją główną kwaterę w Belgii. Jednak wraz z rozwojem firmy i ekspansją na kolejne rynki, potrzebna okazałą się dodatkowa przestrzeń produkcyjna. Dlatego początkiem XXI wieku powstał oddział firmy w Rumunii. Warto podkreślić, że Sidem to nie tylko producent części samochodowych. Firma zajmuje się również ich projektowaniem, a do pewnego stopnia także dystrybucją.

Obsługa klienta