Sonda lambda SIDAT 90289

Sonda lambda SIDAT  90289
Sonda lambda SIDAT 90289
Powiększ
SIDAT

Producent: SIDAT

Kod produktu: 90289

Jednostka: szt

Ilość przewodów 4

Długość kabli 700

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Sonda lambda 90289 SIDAT

  • Ilość przewodów:  4
  • Długość kabli:  700
Widok karty produktu w PDF: Sonda lambda (SIDAT 90289)
Część znajduje się w kategorii: Sonda lambda
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
CALORSTAT LS140386
CALORSTAT LS140658
DELPHI ES20412 12B1
DENSO 2340003894
DENSO 2340003904
DENSO 2340008065
DENSO 2340008284
DENSO 2340008624
DENSO 2340008953
DENSO 2340008963
DENSO DOX0335
DENSO DOX0343
DENSO DOX0349
FISPA 90289
HOFFER 7481682
MEATDORIA 81682
MITSUBISHI 1588A046
MITSUBISHI 1588A047
MITSUBISHI 1588A165
MITSUBISHI 1588A206
MITSUBISHI 1588A207
MITSUBISHI MD342693
MITSUBISHI MD360181
MITSUBISHI MD369189
MITSUBISHI MD369190
MITSUBISHI MN153035
MITSUBISHI MN153036
MITSUBISHI MN158671
MITSUBISHI MN158919
MITSUBISHI MN163400
MITSUBISHI MN163401
MITSUBISHI MN183468
MITSUBISHI MN183469
MITSUBISHI MR507378
MITSUBISHI MR578081
MITSUBISHI MR578604
MTETHOMSON 888840067
MTETHOMSON 888840071
MTETHOMSON 888840076
NTK OZA 668 EE28
WALKER P 25024162
WALKER P 25024167
WALKER P 25024242
WALKER P 25024662
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Sonda lambda 90289 SIDAT

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Sonda lambda 90289

Sonda lambda

Sonda lambda to czujnik jakości spalin, który dostarcza szczegółowych informacji do układu sterowania silnikiem, czyli do tak zwanego systemu ECU, który montuje się w każdym nowym samochodzie. Warunki pracy tego elementu trzeba uznać za dosyć ciężkie – gorące spaliny, położenie narażone na kontakt z błotem i wodą, przyczyniające się procesów korozyjnych.

Sonda lambda to element, który psuje się jak każdy inny podzespół w samochodzie. Określenie żywotności sondy jest trudne. Zależy to od wielu czynników – m.in. od jakości paliwa oraz czystości silnika spalinowego. Sonda lambda jest podatna na spaliny, dlatego im brudniejsze spaliny, tym do szybszego jej zużycia dochodzi. Z reguły przyjmuje się, że element ten wytrzymuje przebieg w przedziale 50 – 100 tys. kilometrów.

Przy usterce sondy lambda z reguły zapala się kontrolka na desce rozdzielczej. To znak, ze trzeba wybrać się do mechanika, który sprawdzi przy pomocy komputera, na czym polega awaria. Trzeba mieć jednak na uwadze, że sonda lambda często psuje się w sposób nieco ukryty dla sterowników silnika i kontrolka wówczas się nie zapala. Objawem, który wtedy nastąpi będzie jednak znaczny wzrost zużycia paliwa i spadek mocy silnika.

Sondę lambda zaleca się wymienić w wyspecjalizowanym warsztacie. Samodzielna wymiana jest możliwa, ale wymaga dużej wiedzy motoryzacyjnej i konkretnych narzędzi. Zakupu Sondy lambda można z kolei dokonać na własną rękę. Podczas zakupu warto porzucić chęć oszczędności i kupić zamiennik od jednej ze znanych i cenionych w branży firm.

Obsługa klienta