DNI DARMOWEJ DOSTAWY OD 99 PLN! KOD: DARMOWA
Do końca promocji pozostało:
6 6 6 6
6 6 6 6
0 0 0 0
6 6 6 6
2 2 2 2
2 2 2 2

Przełącznik systemu zamykania drzwi METZGER 0916297

Przełącznik systemu zamykania drzwi METZGER  0916297
Przełącznik systemu zamykania drzwi METZGER 0916297
Powiększ
METZGER

Producent: METZGER

Kod produktu: 0916297

Jednostka: szt.

Lokalizacja w aucie: oś przednia, z lewej

EAN: 4250032664916

Stan: Fabrycznie nowy

90,00 Cena zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Przełącznik systemu zamykania drzwi 0916297 METZGER

Część znajduje się w kategorii: Zamek centralny
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
VAG 8R0 962 107
VAG 8R1 962 107 A
VAG 8R1962107AV10
VEMO V10-73-0296
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Przełącznik systemu zamykania drzwi 0916297 METZGER

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Przełącznik systemu zamykania drzwi 0916297

Zamek centralny

Zamek centralny to system, dzięki któremu przy użyciu jednego urządzenia można zarządzać wszystkimi zamkami w samochodzie. Urządzeniem tym przeważnie jest dzisiaj pilot, jednak może to być również klucz. Obecnie zamki centralne są standardem nawet w samochodach niższej klasy.

Zamek centralny to system składający się z dźwigni i przekaźników elektrycznych. Pracę całego układu napędza natomiast siłownik zamka centralnego. Wszystko zaczyna się od odebrania przez system sygnału w postaci otwarcia lub zamknięcia jednego z zamków przy użyciu klucza lub pilota. Sygnał jest przekazywany po obwodzie do wszystkich odbiorników, gdzie realizowane są odpowiednio zaprogramowane komendy. Innymi słowy, wystarczy otworzyć jeden zamek, aby otworzyły się również wszystkie pozostałe. Podobnie przy zamykaniu drzwi w samochodzie, dzięki zamkowi centralnemu kierowca nie musi blokować każdych drzwi z osobna.

Niestety zamek centralny to system, który ulega awariom. Przewodniki elektryczne ulegają uszkodzeniom mechanicznym, może również dojść do spięcia w którejś z części układu. Ponadto, awarii może ulec również bezpiecznik. Przeważnie awaria zamka centralnego nie upośledza działania całego systemu, a jedynie pojedynczych zamków. Dzięki temu identyfikacja, a tym samym również rozwiązanie problemu, stają się proste. Również od strony technicznej przywrócenie sprawności zamka centralnego przeważnie nie jet szczególnie skomplikowane. Zwykle konieczna jest po prostu wymiana jednego z elementów. Jednak aby mieć pewność co do trafności diagnozy oraz skuteczności naprawy, lepiej zlecić wymianę fachowcowi.

METZGER

Metzger to niemiecka marka części samochodowych. Firma Metzger od lat posiada silną pozycję na niemieckim rynku. W ostatnim czasie przedsiębiorstwo coraz odważniej poczyna sobie również na rynku międzynarodowym. Producent zajmuje się tworzeniem części samochodowych do różnych układów. Najbogatszy asortyment firma posiada w kategorii elementów elektryki samochodowej. W wymienionej kategorii Metzger jest liderem na rodzimym rynku oraz jednym z ważniejszych graczy na rynku europejskim i światowym. Elektryka Metzger cieszy się uznaniem, będąc docenianą za wydajność oraz zaawansowanie technologiczne.

Pomimo wyjątkowo bogatej oferty w zakresie elektryki samochodowej, produkcja części z tej kategorii to tylko jeden z wielu obszarów, w których działa firma Metzger. Producent w sumie posiada w swojej ofercie niemal 30 000 referencji. Wśród nich znajdują się części układu kierowniczego i hamulcowego. W fabrykach Metzger powstają również sprzęgła, skrzynie biegów, elementy układu napędowego i wiele innych części samochodowych najwyższej jakości.

Metzger to firma z niemal 40-letnim doświadczeniem. Pierwsze części samochodowe Metzger powstały w 1980 orku. Początkowo firma produkowała nieliczne autoczęści, które dystrybuowała tylko na rynku lokalnym. Z czasem w katalogu pojawiało się coraz więcej referencji, a produkowane części samochodowe zaczęły trafiać także na rynki zagraniczne. Eksport na szeroką skalę rozpoczął się około roku 2011 i od tamtego czasu przedsiębiorstwo regularnie wprowadza swoje produkty na kolejne rynki.

Obsługa klienta