DNI DARMOWEJ DOSTAWY OD 99 PLN! KOD: DARMOWA
Do końca promocji pozostało:
8 8 8 8
4 4 4 4
4 4 4 4
9 9 9 9
2 2 2 2
7 7 7 7

Płyn hamulcowy VATOIL VTBRAKEFLSUPER4

Płyn hamulcowy VATOIL  VTBRAKEFLSUPER4
Płyn hamulcowy VATOIL VTBRAKEFLSUPER4
Powiększ
VATOIL

Producent: VATOIL

Kod produktu: VTBRAKEFLSUPER4

Cecha chemiczna: Lepki

Stan: Fabrycznie nowy

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach

Zestaw zawiera następujące elementy:

Szczegóły

Dodatkowe informacje o Płyn hamulcowy VTBRAKEFLSUPER4 VATOIL

Parametry
Cecha chemiczna:  Lepki
Część znajduje się w kategorii: Płyn hamulcowy
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Płyn hamulcowy VTBRAKEFLSUPER4 VATOIL

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Płyn hamulcowy VTBRAKEFLSUPER4

Płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy należy do najważniejszych płynów wykorzystywanych w układach samochodowych. Wypełnia on hydrauliczny układ hamulcowy, w którym odpowiada za przekazanie ciśnienia hydraulicznego z pompy na zaciski czy też cylinderki. W nowoczesnych samochodach z systemem ESP, płyn hamulcowy jest równie istotny, jak w starszych modelach pojazdów wyposażonych w tradycyjne pompy.

Wyróżnia się 3 rodzaje płynów hamulcowych, określanych jako: DOT 3, DOT 4 i DOT 5. Kategorie te stworzono poprzez kryterium parametrów i przeznaczenia płynów hamulcowych. Płyny DOT 3 mają stosunkowo niską temperaturę wrzenia(minimum 205 st. C) oraz przeznaczone są głównie do pojazdów, których system hamulcowy nie jest zbyt mocno obciążany. Wyższe wymagania spełniają płyny hamulcowe DOT 4, których minimalna temperatura wrzenia to 230 st. C i sprawdzają się również przy większych obciążeniach. Natomiast płyny DOT 5 to zaawansowane preparaty przeznaczone głównie do pojazdów sportowych, gdyż radą sobie z największymi obciążeniami, a ich temperatura wrzenia to minimum 260 st. C.

Poza płynami z kategorii DOT 5, wszystkie pozostałe wykazują właściwości higroskopijne, co oznacza pochłanianie wody z otoczenia. W efekcie dochodzi do rozcieńczania płynu hamulcowego, co pozbawia go pierwotnych właściwości i spadku temperatury wrzenia. Niestety nie da się tego uniknąć, dlatego konieczna jest regularna wymiana płynu hamulcowego. Zaleca się, aby wykonywać ją co najmniej co 60 tys. kilometrów, jednak wielu specjalistów wskazuje, iż wskazane jest to nawet nieco szybciej.

VATOIL

Vatoil to znana marka olejów i smarów samochodowych. Firma działa na rynku od 1982 roku. Powstała w Holandii, i to tam do dzisiaj mieści się jej główna siedziba. Niemniej jednak oleje Vatoil są dziś dobrze znane niemal na całym świecie. Ofertę producenta stanowią między innymi oleje silnikowe, oleje do zawieszeń, oleje kierownicze i płyny hamulcowe. W asortymencie znaleźć też można wszelkie smary niezbędne w pojazdach mechanicznych. Oleje Vatoil to sprawdzona jakość potwierdzona przez fachowców. Producent oferuje smary i oleje do wszelkiego rodzaju samochodów. Jednak to nie wszystko, w ofercie znajdują się również produkty przeznaczone do użytku w motocyklach, w przemyśle ciężkim, a nawet morskim.

Oleje silnikowe Vatoil, jak również pozostałe produkty tej marki, dostępne są na aftermarkecie. Niemniej jednak producenci wykorzystują je również podczas pierwszego napełnienia. Oleje i smary Vatoil są polecane przez licznych producentów samochodowych. Stosuje się je między innymi w fabrykach Mercedesa i Audi. Specjaliści wskazują kilka głównych atutów produktów marki Vatoil. Wśród nich: zwiększanie wydajności i żywotności jednostki napędowej przez oleje silnikowe Vatoil oraz skuteczne minimalizowanie siły tarcia w przypadku wszelkich smarów tej marki.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X