-10% na akcesoria samochodowe! ODBIERZ!
Do końca promocji pozostało:
0 0 0 0
0 0 0 0
4 4 4 4
0 0 0 0
2 2 2 2
0 0 0 0

Pierscień uszczelniający wału korbowego TRUCKTEC AUTOMOTIVE 03.11.004 (Od strony czołowej)

Pierscień uszczelniający wału korbowego TRUCKTEC AUTOMOTIVE  03.11.004 (Od strony czołowej)
Pierscień uszczelniający wału korbowego TRUCKTEC AUTOMOTIVE 03.11.004 (Od strony czołowej)
Powiększ
TRUCKTEC AUTOMOTIVE

Producent: TRUCKTEC AUTOMOTIVE

Kod produktu: 03.11.004

Jednostka: szt

Dla numeru OE 424983

Lokalizacja w aucie Od strony czołowej

Grubość [mm] 13

Średnica wewnętrzna [mm] 85,73

Średnica zewnętrzna [mm] 114,33

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Pierscień uszczelniający wału korbowego 03.11.004 TRUCKTEC AUTOMOTIVE

  • Dla numeru OE:  424983
  • Lokalizacja w aucie:  Od strony czołowej
  • Grubość [mm]:  13
  • Średnica wewnętrzna [mm]:  85,73
  • Średnica zewnętrzna [mm]:  114,33
Część znajduje się w kategorii: Uszczelniacze wału
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
CORTECO 12013988B
CORTECO 22-27616-00/0
DT SPARE P 2.10056
ELRING 570.495
FEBI 11773
ST-TEMPLIN 11.060.4003.510
VOLVO 424983
VOLVO 469119
VOLVO 469507
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Pierscień uszczelniający wału korbowego 03.11.004 TRUCKTEC AUTOMOTIVE

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Pierscień uszczelniający wału korbowego 03.11.004

Uszczelniacze wału

Uszczelniacze wału to drobne, owalne części będące jednymi z wielu elementów uszczelniających obecnych w silniku. Jednostka napędowa to najważniejszy podzespół samochodowy, napędzający ruch pojazdu. Zarówno sam silnik, jak i jego osprzęt, tworzą skomplikowane układy, które wymagają szczególnego zabezpieczenia. Wszelkie wycieki oleju mogą doprowadzić do zniszczenia silnika lub którejś z części osprzętu silnikowego.

Wał korbowy to element, który niejako kontroluje pracę silnika. Wpływa on na ruch tłoków, aktywując ruch obrotowy w miejsce posuwisto-zwrotnego. Niewątpliwie jest to jeden ze strategicznych podzespołów, gdyż jego prawidłowa praca jest niezbędna dla właściwego działania silnika. Dlatego też uszczelnienie wału ma kluczowe znaczenie. Zapewnia ono płynną pracę wału oraz zapobiega jego zniszczeniu spowodowanemu wyciekami.

Uszczelnienie wału korbowego stanowią pierścienie uszczelniające. Dzisiaj przeważają uszczelki wykonane z tworzyw sztucznych. Producenci preferują fluor i kauczuk, ze względu na właściwości tych materiałów, które predysponują je do pełnienia funkcji materiałów uszczelniających. Wykonane z połączenia fluoru i kauczuku uszczelki są po prostu szczelne. Ponadto, wykazują odporność na działanie oleju, który prowadzi do degradacji niektórych materiałów.

Każda, nawet najlepsza uszczelka może ulec uszkodzeniu. Polega ono najczęściej na pojawieniu się pęknięć, czyli po prostu nieszczelności. Uszkodzenie uszczelnienia wału może być spowodowane usterką lub zużyciem innego elementu. Jeżeli wał jest mocno wyrobiony, w konsekwencji często uszczelka przestaje właściwie wypełniać swoje zadanie.

TRUCKTEC AUTOMOTIVE

Trucktec Automotive to międzynarodowy dostawcza części samochodowych. Kapitał firmy w większości jest niemiecki, jednak od lat przedsiębiorstwo działa globalnie. Obecnie producent dysponuje częściami samochodowymi niemal każdego rodzaju. W asortymencie firmy znajdują się elementy z wszystkich istotnych układów samochodowych. Specjalizacją firmy jest produkcja części samochodowych do pojazdów ciężarowych, autobusów oraz aut dostawczych. Jednak producent przygotował również obszerny katalog referencji części dla samochodów osobowych.

Już dzisiaj w ofercie Trucktec znajduje się ponad 15 000 referencji, natomiast katalog wciąż jest uzupełniany o nowe pozycje. Co ważne, firma produkuje części przeznaczone zarówno dla samochodów najnowszej generacji, jak i dla pojazdów o wiele starszych. Czyni to firmę Trucktec Automotive kompletnym dostawcą części zamiennych.

Firma Trucktec Automotive pojawiła się na rynku 30 lat temu. Przedsiębiorstwo rozpoczęło dystrybucję części samochodowych w 1989 roku. W początkowych fazach działalności autoczęści Trucktec sprzedawano głównie na terenie Niemiec. Dopiero po pewnym czasie podjęto decyzję o eksporcie towarów. Dzisiaj Trucktec Automotive to międzynarodowe przedsiębiorstwo, posiadające filie na różnych kontynentach. Oddziały firmy Trucktec Automotive znajdują się m.in. w RPA, Singapurze czy Szanghaju. Sieć dystrybucji części samochodowych Trucktec natomiast ma jeszcze większy zasięg.

Obsługa klienta