-10% AKCESORIA SAMOCHODOWE ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
4 4 4 4
5 5 5 5
2 2 2 2
3 3 3 3
0 0 0 0

Pasek rozrządu DAYCO 94349

Pasek rozrządu DAYCO  94349
Pasek rozrządu DAYCO 94349
Powiększ
DAYCO

Producent: DAYCO

Kod produktu: 94349

Jednostka: szt

Ilość zębów 91

Szerokość [mm] 19,0

49,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Pasek rozrządu 94349 DAYCO

  • Ilość zębów:  91
  • Szerokość [mm]:  19,0
Widok karty produktu w PDF: Pasek rozrządu (DAYCO 94349)
Część znajduje się w kategorii: Pasek rozrządu
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BOSCH 1987949143
CONTI 6589597
CONTI CT739
CONTI CT936
CONTI HTDA8679525M19
DAIHA 1351487711
DAIHA 1351487783
DAIHA 1351487783000
DAIHA 1356887708
DAIHA 1356887708000
DAIHA 1356887709
DAIHA 1356887709000
FAI 50191
FIAT 1351487783
FIAT 6561008309
FLENNOR 4202V
GATES 5260XS
GATES 5313XS
HUTCHINSON 091HTDP19
KIA 243120Z000
KIA AA10012205B
LEMFO HR90163267
LUCAS_DIES KCB292
MOTAQUIP VTB533
NISSAN 13028KA030
OPTI HR76091X34
ROULUNDS 091HP190
ROULUNDS RR1171
SUBAR 13028KA030
SUBAR 13028KA031
TOYOT 1356887708
TRISCAN 86455313XS
TRW 4878760
TRW 4879813
UNI GTB1313XS
UNIROYAL 76091X19MMHSN
UNIROYAL 76091X34HSN
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (5)

Opinie o Pasek rozrządu 94349 DAYCO

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2019-01-13
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Dobry sprawdzony producent
opinie puchar
2013-08-08
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Dobry pasek rozrzadu jak za taka cene. Wyglada na wytrzymaly, dopiero co zalozylem, zobaczymy jak bedzie sie sprawowal.
opinie puchar
2013-06-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Wyglada na wytrzymaly, mam nadzieje, ze taki bedzie. Polecam.
opinie puchar
2013-06-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Oprócz paska rozrządu kupowałem u Was amortyzatory i byłem bardzo zadowolony, mam nadzieję, że podobnie będzie tym razem. Polecam sklep wszystkim kierowcom i mechanikom.
opinie puchar
2013-06-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Od kilku lat współpracuję z tym samym mechanikiem i jak do tej pory mnie nie zawiódł, polecił mi pasek DAYCO i z tego co widzę po raz kolejny strzelił w 10 :) Poza tym jstem bardzo zadowolony, a jednocześnie mile zaskoczony obsługą sklepu iParts - szybko i sprawnie, przesyłka przyszła oryginalnie zapakowana. Polecam w 100 %

Pasek rozrządu 94349

Pasek rozrządu

Pasek rozrządu to element łączący wał korbowy układem rozrządu. Napędzany przez wał korbowy pasek odpowiada za pracę zaworów, tym samym jego zadaniem, jak i całego układu rozrządu, jest przede wszystkim dostarczenie ładunku do cylindra. Przeważnie pasek rozrządu wykonany jest z gumy, a konkretnie z elastycznego, lecz niezwykle wytrzymałego, kauczuku. Ponadto, zawiera on dodatki kevlaru, poliamidów lub stali, które mają go wzmocnić.

Prawidłowa praca paska rozrządu jest niezbędna dla funkcjonowania pojazdu. Wszelkie nieprawidłowości skutkują niedoborem ładunku w cylindrze, co początkowo ogranicza możliwości silnika, a przy poważniejszej niesprawności uniemożliwia jego działanie. Ze względu na kluczowe znaczenie tego elementu, niezwykle ważne jest, aby dbać o jego stan technicznych. Pasek rozrządu może ulegać różnym usterkom. Najpowszechniejsze problemy to przetarcia rowków oraz poluzowanie paska. Wymienione problemy często można zauważyć już na pierwszy rzut oka, czasami jednak nie są widoczne, mimo że pasek nie działa w pełni poprawnie. Naturalnym następstwem użytkowania paska rozrządu jest również utrata przez niego elastyczności. W skrajnym przypadku może dojść do zerwania paska rozrządu, co ma katastrofalne skutki, w postaci zniszczenia tłoków oraz innych elementów silnika.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostce napędowej, a także sobie samemu, kierowca powinien regularnie poddawać pasek rozrządu kontroli. Nawet jeżeli wydaje się, iż pasek jest w dobrym stanie, należy go wymienić po czasie wskazanym przez producenta. Zalecany okres użytkowania paska rozrządu jest różny, w zależności od modelu, jednak zwykle nie przekracza 200 tys. km.

DAYCO

Firma DAYCO to jeden ze światowych liderów w produkcji pasków napędowych. Historia przedsiębiorstwa sięga aż 1905 roku. Początkowo firma produkowała opony, z czasem rozpoczęto produkcję części do samochodów.

Pod marką DAYCO produkuje się oryginalne części samochodowe z przeznaczeniem na pierwszy montaż fabryczny. Firma jest dostawcą oryginalnego wyposażenia (OEM) dla ponad 30 znanych producentów samochodów, wśród których znalazły się tak znane marki jak m.in. Volkswagen, Ford, Jaguar, Porsche, Audi, Volvo, Mitsubishi, Chrysler, BMW, Opel, Renault, Citroёn, Peugeot, Ferrari, Suzuki, Mazda, Nissan, Toyota i inne.

DAYCO dostarcza także części zamienne na niezależny rynek wtórny. Jakość tych części nie różni się niczym od jakości oryginalnych komponentów, ponieważ produkuje się je przy użyciu jednej i tej samej maszyny. Podstawowa różnica to brak logo producenta samochodu.

Jakość auto części DAYCO jest wysoko ceniona na całym świecie. Firma otrzymała wiele nagród, a także dwa złote certyfikaty dla procesu doskonałości jakości. Po części samochodowe tej marki warto sięgać niezależnie od rodzaju komponentu. Każda z części przeszła szereg testów, dzięki czemu finalny odbiorca może być pewien wysokiej jakości oraz trwałości.

Obsługa klienta