ODBIERZ -10% NA CZĘŚCI UKŁADU HAMULCOWEGO! SPRAWDŹ!
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
7 7 7 7
5 5 5 5
1 1 1 1
5 5 5 5
3 3 3 3

Panewki wału korbowego KOLBENSCHMIDT 71241600

Panewki wału korbowego KOLBENSCHMIDT 71241600
Panewki wału korbowego KOLBENSCHMIDT 71241600
Powiększ
KOLBENSCHMIDT

Producent: KOLBENSCHMIDT

Kod produktu: 71241600

Wymiar standardowy [STD]:

Etap naprawy: STD

Dla żrednicy wałka od [mm]: 82,535

Do żrednicy wałka [mm]: 82,55

Dla żrednicy obudowy od [mm]: 88,483

Przy żrednicy obudowy [mm]: 88,508

Szerokość 1 [mm]: 30,6

Grubość scianki [mm]: 2,935

Powierzchnia: Pokrywany galwanicznie

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: Spiek ołowiowo-miedziany na podstawie stalowej

EAN: 4028977040399

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Panewki wału korbowego 71241600 KOLBENSCHMIDT

 • Wymiar standardowy [STD]
 • Etap naprawy:  STD
 • Dla żrednicy wałka od [mm]:  82,535
 • Do żrednicy wałka [mm]:  82,55
 • Dla żrednicy obudowy od [mm]:  88,483
 • Przy żrednicy obudowy [mm]:  88,508
 • Szerokość 1 [mm]:  30,6
 • Grubość scianki [mm]:  2,935
 • Powierzchnia:  Pokrywany galwanicznie
 • Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2:  Spiek ołowiowo-miedziany na podstawie stalowej
Część znajduje się w kategorii: Panewki główne
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
VOLVO 466824
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Panewki wału korbowego 71241600 KOLBENSCHMIDT

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Panewki wału korbowego 71241600

Panewki główne

Panewka główna jest nieodłączną, zewnętrzną częścią łożyska ślizgowego. Zadaniem panewki jest umożliwienie ruchu czopu wału korbowego. Pod względem budowy, panewka główna przypomina pierścień. Obecnie panewki wykonuje się głównie z połączenia stali i aluminium. Podstawa elementu jest stalowa, natomiast jej pokrycie stanowi wspomniane aluminium. Tego typu elementy nazywa się panewkami dwuskładnikowymi. Niemniej jednak spotykane są również panewki trójskładnikowe. W tym przypadku poza wspomnianymi dwoma warstwami występuje również warstwa zewnętrzna, w postaci pokrywy ślizgowej. Starszego typu panewki to modele wykonane ze stopów metali, takich jak np. żeliwo.

Dzisiaj panewki często są wyposażone w tzw. kanały olejowe, czyli rowki. Zapewniają one lepszą smarność, co wydłuża okres eksploatacji panewek. Zagrożeniem dla sprawności panewki jest możliwe zatkanie kanałów. Do takiej sytuacji może dojść wskutek zanieczyszczenia oleju. Ponadto, zbyt mało oleju może docierać do łożyska ślizgowego wskutek np. nadmiernego uszczelnienia w obrębie silnika. Z wymienionych powyżej powodów dochodzi do przedwczesnego zużycia panewki. Ponadto, może dojść również do jej obrócenia. Efektem obrotu panewki głównej jest uszkodzenie czopu wału. Tym samym w takiej sytuacji konieczna jest interwencja mechanika. Naprawa panewki czy też czopu wału polega na frezowaniu oraz obróbce szlifierskiej. W niektórych przypadkach konieczna może być wymiana całego kompletu.

KOLBENSCHMIDT

Kolbenschmidt to marka posiadająca ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji podzespołów oraz elementów silnika. Od wielu lat firma dostarcza swoje produkty dla potrzeb największych koncernów samochodowych sprzedających samochody osobowe oraz dostawcze. Podzespoły wchodzące w skład oferty marki Kolbenschmidt cieszą się dużą popularnością i cenione są za znakomitą jakość oraz wytrzymałość, która pozwala na montowanie ich w nowoczesnych, mocno wysilonych jednostkach napędowych.

Firma Kolbenschmidt znana jest ze znakomitej jakości oraz wytrzymałości oferowanych części samochodowych. Osiągnięcie tego jest możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oraz szczegółowym badaniom, które prowadzone są w podległych marce centrach. Dzięki nim producent może wdrażać i testować alternatywne rozwiązania, które mają na celu podniesienie trwałości oferowanych elementów, a także zwiększenie bezpieczeństwa na drodze.

Stale zaostrzane normy emisji spalin, coraz mniejsze pojemności silników w ofertach producentów i coraz większe ilości koni mechanicznym oraz momentu obrotowego sprawiają, że ruchome elementy silnika narażane są na większe przeciążenia. Podzespoły te muszą być odpowiednio wytrzymałe, tak aby sprostać oczekiwaniom kierowcy oraz zapewnić mu niezawodność i pewność prowadzenia. Na przeciw temu wychodzi marka Kolbenschmidt, która oferuje doskonałej jakości części do silników popularnych na rynku producentów.

Obsługa klienta