DODATKOWY RABAT NA AKUMULATORY SAMOCHODOWE! SPRAWDŹ!
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
3 3 3 3
4 4 4 4
9 9 9 9
3 3 3 3
6 6 6 6

Panewki korbowodowe FAI AUTOPARTS BB2082-STD

Panewki korbowodowe FAI AUTOPARTS  BB2082-STD
Panewki korbowodowe FAI AUTOPARTS BB2082-STD
Powiększ
FAI AUTOPARTS

Producent: FAI AUTOPARTS

Kod produktu: BB2082-STD

Opcja wyposażenia: LC

Szerokość [mm]: 22

Średnica zewnętrzna [mm]: 52,99

Dla żrednicy wałka od [mm]: 49,96

Dla żrednicy obudowy od [mm]: 52,99

Przy żrednicy obudowy [mm]: 53,01

Wymiar standardowy [STD]:

Dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu): BM1067

Dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu): BM1068

Dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu): BT3016

Dla średnicy szybu do [mm]: 49,98

EAN: 5027049554948

Stan: Fabrycznie nowy

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 100 dni ? X
Jeżeli wykupisz opcję "Bezpieczne zamówienie" masz możliwość skorzystania z darmowego zwrotu bez podania przyczyny aż do 100dni!
Standardowy czas zwrotu bez opcji "Bezpieczne zamówienie" to 14 dni.
Więcej o zwrotach i wymianach
2 lata gwarancji
Nawet 100 dni
na zwrot i wymianę
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Panewki korbowodowe BB2082-STD FAI AUTOPARTS

Parametry
Opcja wyposażenia:  LC
Szerokość [mm]:  22
Średnica zewnętrzna [mm]:  52,99
Dla żrednicy wałka od [mm]:  49,96
Dla żrednicy obudowy od [mm]:  52,99
Przy żrednicy obudowy [mm]:  53,01
Wymiar standardowy [STD]
Dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu):  BM1067
Dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu):  BM1068
Dodatkowo potrzebny artykuł (numer artykułu):  BT3016
Dla średnicy szybu do [mm]:  49,98
Część znajduje się w kategorii: Panewki korbowodowe
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
ET ENGINET LP0021
HYUNDAI 23060-27900
HYUNDAI 23060-27920
KIA 23060-27900
KIA 23060-27920
KING CR341CP
KING CR4396CP
NE 612454
NE 612455
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Panewki korbowodowe BB2082-STD FAI AUTOPARTS

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Panewki korbowodowe?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Panewki korbowodowe BB2082-STD

Panewki korbowodowe

Korbowody to kluczowe ogniwo między tłokami, a wałem korbowym pojazdu. Panewki korbowodowe to z kolei półokrągłe obejmy, które montuje się między korbowodem a wałem. Panewki w kształcie pierścienia, to jeden z kluczowych elementów składowych łożysk ślizgowych wału korbowego w samochodzie.

We współczesnych silnikach samochodowych powszechnie stosuje się tak zwane półpanewki, czyli mówiąc ściślej dzielone panewki cienkościenne. Montuje się je na powierzchni styku z wałem korbowym. Takie półpanewki mają specjalnie nacięte rowki przeznaczone do rozprowadzania środka smarującego.

Panewki korbowodowe to mimo wszystko element eksploatacyjny, który ulega naturalnemu zużyciu po pewnej ilości przejechanych kilometrów. Nieustanny ruch wymaga odpowiedniego smarowania. Jeżeli takiego zabraknie, to prędzej czy później dojdzie do ich zużycia i konieczności wymiany na nowe. Ponadto do szybszego zużycia się panewek może dojść na skutek zaniedbywania okresowej wymiany oleju czy też podczas zbyt częstych, krótkich przejażdżek, kiedy silnik po prostu nie ma odpowiednio dużo czasu, by się prawidłowo nagrzać.

Typowy objaw zużycia się panewek korbowodowych to rytmiczne postukiwanie, które pochodzi z dolnych rejonów komory silnikowej podczas pracy jednostki napędowej na biegu jałowym. Niestety odgłosy te często będą ledwo słyszalne, przez co niekiedy ciężko zdiagnozować, czy problem aby na pewno dotyczy panewek.

Zdarza się, że dochodzi także do usterek panewek. Najgroźniejsza z awarii to tzw. odwrócenie panewek korbowodowych. Do takiej sytuacji dochodzi na skutek nieprawidłowego smarowania. Panewka przestaje się ślizgać. Temperatura rośnie i dochodzi do spuchnięcia panewek i ich odkształcania się. Taka awaria niestety może skutkować koniecznością wymiany całego wału korbowego.

FAI AUTOPARTS

FAI Auto Parts to brytyjska firma motoryzacyjna, oferująca części samochodowe z wszystkich głównych linii produkcyjnych. W ofercie FAI – Flexatherm Automotive International – znajdują się m.in. wałki rozrządu i głowice cylindrów, które pojawiają się w katalogach niemal od początku działalności przedsiębiorstwa. Jednak dzisiaj firma ma o wiele więcej propozycji. Poza wałkiem rozrządu i głowicą, FAI posiada również inne elementy silnika, jego mechanizmów napędzających i osprzętu. Warto wymienić wydajne pompy oleju, łańcuchy i paski rozrządu czy kolektory. Dużą liczbę referencji stanowią również uszczelki silnikowe.

Części samochodowe FAI to również elementy układu zawieszenia, takie jak sworznie, wahacze tuleje czy stabilizatory. Ponadto, wśród ponad 40 tysięcy referencji znajdują się także części układu kierowniczego, sprzęgła, układu wydechowego i wiele więcej. Wszelkie części samochodowe FAI są poddawane testom jakości, aby do sprzedaży trafiały jedynie produkty, które zadowolą kierowców. Części od firmy FAI są doceniane nie tylko za jakość wykonania, ale także za długi czas bezawaryjnej eksploatacji. Jednocześnie w przypadku autoczęści FAI śmiało można mówić o korzystnej relacji ceny wobec jakości, gdyż produkty są oferowane w przystępnych cenach.

FAI Auto Parts to przedsiębiorstwo, które powstało w Wielkiej Brytanii początkiem lat 60. XX. wieku. Jego założycielem był kierowca wyścigowy Ian Walker. Początkowo firma zajmowała się głównie regeneracją silników w pojazdach wyścigowych, aby z czasem rozpocząć również sprzedaż części do jednostek napędowych. Później, oprócz części silnika do samochodów wyścigowych, zaczęły się pojawiać również elementy do aut osobowych, a następnie także inne autoczęści. Dzisiaj oferta firmy jest już kompleksowa.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X