Linka hamulca postojowego FTE FBS10071

Linka hamulca postojowego FTE  FBS10071
Linka hamulca postojowego FTE FBS10071
Powiększ
FTE

Producent: FTE

Kod produktu: FBS10071

Jednostka: szt.

Typ układu hamulcowego: Hamulce bębnowe Rodzaj hamulca zamkniętego, w którym hamowanie odbywa się za pomocą dwóch szczęk pokrytych warstwą cierną. Po naciśnięciu na hamulec, szczęki dotykają wewnętrznej powierzchni bębna hamulcowego, który obraca się wraz z wałem osi. Typ hamulca najczęściej spotykany na tylnej osi pojazdów.
dowiedz się więcej...

Długość [mm]: 312

Lokalizacja w aucie: z przodu

EAN: 4028569663616

Stan: Fabrycznie nowy

24,00 Cena zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Linka hamulca postojowego FBS10071 FTE

Parametry
Typ układu hamulcowego:  Hamulce bębnowe
Długość [mm]:  312
Część znajduje się w kategorii: Linki i cięgna
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. K12001
ATE 24.3727-1800.2
ATE 581800
BENDIX 432977B
BORG BECK BKB1891
BOSCH 1 987 477 517
BOSCH 2 411 015 004
BOSCH 2 411 015 024
BOSCH 2 411 015 043
BOSCH 2 411 015 046
CEF FO02171
COFLE 11.5452
FORD 1004542
FORD 1079068
FORD 1131657
FORD 1151332
FORD 1310482
FORD 1S512853AA
FORD 1S512853AB
FORD 1S512853AC
FORD 96FB2853AA
FORD 96FB2853AB
HBJAKOPART J3913021
KAWE FO02171
LPR C0247B
MAPCO 5628
MAZDA 1E00 44 150
MAZDA 1E00 44 150A
MAZDA 1E00 44 150D
METZGER 11.5452
NK 9025101
QH BENELUX KA90231
QUINTON HA BC2618
QUINTON HA BC3627
TEXTAR 44092500
TRISCAN 8140 16161
TRW GCH1904
VAICO V25-30014
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Linka hamulca postojowego FBS10071 FTE

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Linka hamulca postojowego?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Linka hamulca postojowego FBS10071

Linki i cięgna

Linki i cięgna hamulcowe to podstawowe elementy układu hamulca postojowego. Dzięki nim możliwe jest unieruchomienie pojazdu po jego zaparkowaniu. Warto o tym pamiętać, gdyż nawet przy niewielkim nachyleniu terenu samochód może się stoczyć, jeśli nie zostanie prawidłowo unieruchomiony za pomocą hamulca postojowego.

Hamulec postojowy, powszechnie nazywany hamulcem ręcznym, bywa niedoceniany przez kierowców, w rzeczywistości jednak jest absolutnie niezbędny, aby zachować bezpieczeństwo. Przydaje się nie tylko podczas dłuższego postoju, ale często również w trasie, na przykład gdy konieczne jest zatrzymanie się na wzniesieniu. W takiej sytuacji kierowca pociąga wajchę, co prowadzi do naprężenia linki hamulcowej. W ten sposób siła przekazywana jest na zaciski hamulcowe, które blokują koła.

Ze względu na relatywnie rzadkie wykorzystywanie hamulca ręcznego, zwykle układ ten sprawuje się dobrze przez długie lata. Należy jednak uważać, aby nie doprowadzić do jego zniszczenia właśnie przez zbyt rzadkie użytkowanie. Brak aktywności powoduje bowiem, że na powierzchni poszczególnych elementów układu hamulcowego, w tym również na lince hamulcowej, gromadzą się zanieczyszczenia oraz powstaje rdza. Jeżeli chodzi o linki i cięgna, mogą one ulec rozprężeniu, zarówno w przypadku niewielkiej, jak i wystarczającej aktywności hamulca ręcznego. Ponadto, dłuższa eksploatacja prowadzi do przetarcia linki hamulcowej. Dlatego też polecane są regularne przeglądy stanu hamulca, w tym linki oraz natychmiastowa wymiana tego elementu, jeżeli nie pracuje on w pełni sprawnie.

FTE

FTE Automotive to wiodący, międzynarodowy producent części samochodowych, w tym głównie elementów układu hamulcowego oraz części systemów sterowania sprzęgłem. Korzenie firmy sięgają roku 1943. Wraz z dynamicznym rozwojem firmy uruchamiano nowe linie produkcyjne i poszerzano asortyment oferowanych części do aut. Aktualnie marka FTE należy do koncernu Valeo.

FTE jest nie tylko wiodącym partnerem koncernu Valeo w zakresie rozwoju, ale także dużym dostawcą części jakości OE dla międzynarodowego przemysłu motoryzacyjnego (wiele popularnych marek, np. Renault oraz Citroen). Ponadto marka jest także preferowanym partnerem na niezależnym rynku części zamiennych.

Firma korzysta z ogromnego doświadczenia i wiedzy, co pozwala na produkcję części samochodowych o bardzo wysokiej jakości i niezawodności. FTE oferuje duży zakres części zamiennych - od części do układu sterowania sprzęgłem, przez części do układu hamulcowego, aż po płyny hamulcowe.

Każda z części do samochodów FTE to pierwszorzędna jakość i trwałość na najwyższym, światowym poziomie. Części zamienne tej marki można kupić w naprawdę dobrej cenie. Oferta skierowana jest do samochodów osobowych i użytkowych, głównie produkcji europejskiej.

Cechy Cześci

Hamulec bębnowy - Rodzaj hamulca zamkniętego, w którym hamowanie odbywa się za pomocą dwóch szczęk pokrytych warstwą cierną. Po naciśnięciu na hamulec, szczęki dotykają wewnętrznej powierzchni bębna hamulcowego, który obraca się wraz z wałem osi. Typ hamulca najczęściej spotykany na tylnej osi pojazdów.

Obsługa klienta