-10% na produkty ATE i TEXTAR! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
7 7 7 7
5 5 5 5
0 0 0 0
5 5 5 5
5 5 5 5
0 0 0 0

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego MONROE L10109

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego MONROE  L10109
Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego MONROE L10109
Powiększ
MONROE

Producent: MONROE

Kod produktu: L10109

Jednostka: szt

Rodzaj gwintu Z bieżnikiem prawostronnym

Gwint wewnętrzny [mm] 16x1,5

60,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego L10109 MONROE

  • Rodzaj gwintu:  Z bieżnikiem prawostronnym
  • Gwint wewnętrzny [mm]:  16x1,5
Część znajduje się w kategorii: Końcówki drążków kierowniczych
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BIRTH RD4647
BIRTH RS4647
DELPHI TA1990
FAI SS2004
FEBI 29223
FEBI 29224
FIRST LINE FTR5061
FIRST LINE KTR5061
FORD 1315074
FORD 1317446
FORD 1328877
FORD 1388549
FORD 1541652
FORD 1730933
FORD 3M51328-9AC
FORD 3M513C3-67AB
FORD 4M51328-9AB
FORD 4M51328-9AC
FORD 4M51328-9AD
INDELDIS DR10651
KAGER 43-0660
LEMFO 30462 02
LEMFO 30463
LEMFO 30463 02
METZGER FO-130
MEYLE 716 020 0017
MEYLE 716 020 0018/HD
MOOG FD-ES-3891
MOOG MD-ES-4718
NIPPARTS J4833003
NK 5032568
OCAP 0284285
OCAP 0284429
OCAP 0294285
OPTIMAL EL1240
OPTIMAL EL1303
OPTIMAL EL1304
OPTIMAL G1-1262
OPTIMAL G1-1263
OPTIMAL G1-1280
QUINTON HA QR3384S
QUINTON HA QR3421S
RTS 91-07090-1
SASIC 9006689
SIDEM 51637
SIDEM 67035
SPIDAN 45939
SPIDAN 57663
TALOSA 42-09320
TOPRAN 302 491
TOPRAN 302 492
TRISCAN 8500 10109
TRW 302 491
TRW 302 492
TRW JTE1106
TRW JTE1107
TRW JTE7583
VOLVO 274500
VOLVO 3072310-3
VOLVO 3077817-1
VOLVO 3120141-2
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (6)

Opinie o Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego L10109 MONROE

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2015-10-09
4/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
4/5
Ocena użytkownia
4/5
Ogólne wrażenia
4/5
Jest:
Lokalizacja w aucie: Oś przednia, z lewej strony

Winno być:
Lokalizacja w aucie: Oś przednia, z prawej

...THX
opinie puchar
2015-10-09
4/5
Jakość:
4/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
4/5
Ocena użytkownia
3/5
Ogólne wrażenia
4/5
Jest:
Lokalizacja w aucie: Oś przednia, z prawej

Winno być:
Lokalizacja w aucie: Oś przednia, z lewej strony
opinie puchar
2015-02-03
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
dobry zakup, polecam.
opinie puchar
2015-01-27
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Szybka dostawa, towar zgodny z oczekiwaniami. Polecam
opinie puchar
2013-06-24
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Moja opinia jest jak najbardziej pozytywna. Towar zgodny z katalogiem, przesyłka na czas. Spory plus.
opinie puchar
2013-06-11
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
No naprawdę super :) Polecam zakupy w tym sklepie :)

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego L10109

Końcówki drążków kierowniczych

Końcówka drążka kierowniczego to podstawowy element układu kierowniczego w samochodzie, który niestety bardzo często ulega wyeksploatowaniu na skutek przejechanych kilometrów. Prawidłowy stan techniczny końcówek ma wpływ na działanie drążka, który odpowiada za bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania samochodem.

Końcówka drążka zawiera tak zwany element elastyczny, zwany w branży motoryzacyjnej przegubem kulowym. To właśnie ten element umożliwia ruch zawieszenia koła samochodowego oraz skręcanie zwrotnicy względem nieruchomej przekładni kierowniczej. W momencie, kiedy na przegubie kulowym pojawi się luz, na kierownicy będą odczuwalne mocne drgania, a układ kierowniczy samochodu nie będzie działał precyzyjnie. Taka sytuacja to znak, że należy wymienić końcówki drążka kierowniczego na nowe.

To co ile należy wymieniać końcówki drążka kierowniczego zależne jest od wielu czynników. Między innymi od rodzaju samochodu oraz jakości użytych części. Ponadto spore znaczenie ma także styl jazdy kierowcy. Nieomijanie dziur oraz wybojów niestety nie wpłynie korzystnie na żywotność poszczególnych podzespołów, w tym końcówek drążka kierowniczego.

Końcówki drążków kierowniczych wymienia się zawsze parami. Przy okazji wymiany warto sprawdzić pozostałe elementy układu kierowniczego w samochodzie, ponieważ ich zużycie eksploatacyjne często zbiega się w czasie. Ponadto awaria końcówek często świadczy o zbliżającej się usterce pozostałych części w układzie kierowniczym.

Przed zakupem nowych końcówek drążka kierowniczego warto dobrze zapoznać się z ofertą poszczególnych producentów. Na rynku części zamiennych znajdziemy całą gamę końcówek do praktycznie każdej marki pojazdu.

MONROE

Monroe to uznany producent części samochodowych. Najlepiej znany jest z produkcji wysokiej klasy amortyzatorów, cenionych za skuteczne łagodzenie wibracji i wstrząsów, ale również za wyjątkową wytrzymałość. Niemal od początku istnienia, firma produkuje amortyzatory, co pozwoliło zebrać ogromne doświadczenie oraz wypracować wydajne procedury, a także opracować skuteczne procesy produkcyjne. Już w 1926 roku pojawiły się pierwsze amortyzatory Monroe, które do dzisiaj są cenione przez kierowców i fachowców z całego świata.

Dzisiaj oferta firmy Monroe jest o wiele bogatsza, niż w początkach działalności. Flagowymi produktami wciąż pozostają amortyzatory, jednak asortyment uzupełniają również inne części zawieszenia. Są to m.in. sprężyny, stabilizatory oraz zestawy mocowań. Ponadto, producent poszerza swoją ofertę, dołączając do niej podzespoły z innych kategorii. W asortymencie marki Monroe znajdują się dzisiaj między innymi drążki kierownicze, tuleje czy przeguby.

Monroe to marka dobrze znana na rynku części zamiennych. Tysiące referencji sprawiają, że firma należy dziś z pewnością do liderów tego obszaru rynku. Z pewnością na popularność części zamiennych Monroe ogromny wpływ ma również wysoka jakość tych elementów. Przynajmniej częściowo wynika ona z faktu, że części zamienne powstają na tych samych liniach produkcyjnych, co oryginalne części przeznaczone do pierwszego montażu. Producent części samochodowych Monroe jest bowiem dostawcą dla takich producentów, jak Citroen, BMW czy Toyota.

Obsługa klienta