ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 20 PLN!
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
8 8 8 8
1 1 1 1
9 9 9 9
5 5 5 5
5 5 5 5

Komplet osłon i odbojów KAGER 82-0003 (Oś przednia)

Komplet osłon i odbojów KAGER  82-0003 (Oś przednia)
Komplet osłon i odbojów KAGER 82-0003 (Oś przednia)
Powiększ
KAGER

Producent: KAGER

Kod produktu: 82-0003

Jednostka: komplet

Lokalizacja w aucie: Oś przednia

Stan: Fabrycznie nowy

47,00 Cena zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Komplet osłon i odbojów

Parametry
Lokalizacja w aucie:  Oś przednia
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BOGE 89-008-0
FEBI 13005
LEMFO 22143
MONROE PK 005
SACHS 900 008
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Komplet osłon i odbojów

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Komplet osłon i odbojów 82-0003

Osłony i odboje

Osłony i odboje to podstawowe akcesoria, które należy montować wraz z amortyzatorami. Zadaniami amortyzatorów samochodowych są łagodzenie wstrząsów oraz ochrona kół i innych podzespołów. Funkcją osłon i odbojów jest natomiast przede wszystkim ochrona amortyzatorów. Rzecz w tym, iż działanie amortyzatorów polega na przejęciu dużej siły wytworzonej podczas wjazdu w dziurę lub na dowolną nierówność. Pod wpływem tej siły dochodzi do jego poruszenia, prze co występuje ryzyko uderzenia w inne podzespoły. Zderzenie tego typu jest zagrożeniem zarówno dla amortyzatora, jak i sąsiednich podzespołów.

Odboje to niewielkie elementy, które zapobiegają wspomnianym zderzeniom. Przeważnie są wykonane z poliuretanu, co nadaje im dodatkowych właściwości, takich jak ochrona amortyzatorów przed korozją, czy też działaniem substancji chemicznych. Poza tym, poliuretan jest lepszym zabezpieczeniem od uszkodzeń mechanicznych niż guma, będąca alternatywnym materiałem, z którego również wykonuje się odboje. Wraz z odbojami zwykle sprzedawane są również osłony, które są wsparciem w ochronie amortyzatorów. Te gumowe elementy w mniejszym stopniu zapobiegają usterkom wskutek uderzeń, natomiast skutecznie zabezpieczają amortyzatory przed wtargnięciem zanieczyszczeń oraz wilgoci powodującej korozję.

Montowane przy amortyzatorach osłony i odboje to elementy niezwykle narażone na działanie rozmaitych czynników niszczących. Dlatego też stosunkowo szybko ulegają one zużyciu, które polega na ukruszeniu lub zmniejszeniu grubości tej części. Zwykle gołym okiem widać, że osłony i odboje należy jak najszybciej wymienić. Jest to konieczne również zawsze wtedy, gdy wymienia się amortyzatory.

KAGER

KAGER jest polską firmą, która na rynku działa od 2003 roku, sukcesywnie poszerzając swoją ofertę o kolejne komponenty motoryzacyjne. Debiutując na rynku, w ofercie firmy pojawiły się osłony przegubów, filtry, linki, amortyzatory, elementy układ hamulcowego i zawieszenia. Niedługo później, bo w 2005 roku przedsiębiorstwo stworzyło kompleksową ofertę układu hamulcowego i hydrauliki do samochodów azjatyckich. W roku 2006 firma Kager wprowadzając najszerszą w Europie ofertę elementów układu kierowniczego i zawieszenia sztywnego, weszła do TecDOC - najpowszechniej stosowanego katalogu części zamiennych.

Już po kilku latach działalności firma Kager zaczęła pozyskiwać pierwszych zagranicznych klientów umacniając pozycję marki na rynku krajowym i europejskim. Z biegiem lat Kager wprowadził do katalogu produktów szeroką ofertę termiki i klimatyzacji samochodowej, a dbając o swój dynamiczny rozwój i rozszerzał swą podstawową ofertę o zestawy łożysk do kół, filtry, klocki hamulcowe, czy pompy wodne. W 2010 roku firma zaprezentowała ofertę sprężyn gazowych, a rok później kompletnych zestawów sprzęgieł. W roku 2012 marka rozwinęła swoje główne grupy produktowe: linki, szczęki hamulcowe, 4-elementowe zestawy sprzęgieł ze sztywnym kołem zamachowym oraz koła pasowe wału korbowego.

Firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie i wysokiej jakości wytwarzanych części. Dziś asortyment firmy stanowi około 30 000 auto części dostępnych w ponad 140 000 sklepach i warsztatach samochodowych, z których korzystają najwięksi europejscy producenci samochodowi.

Cechy Cześci

Żeliwo - Żeliwo od dawien dawna wykorzystywane jest w motoryzacji. Dzięki swojej dużej płynności oraz małym zakresie krzepięcia to z niego wykonywane były bloki silnika oraz chociażby zaciski hamulcowe. Żeliwo posiada bardzo dobrą odporność na ścieranie oraz wysoką przewodność cieplną.

Zacisk hamulcowy ze zintegrowanym hamulcem pomocniczym - Zacisk hamulcowy ze zintegrowanym hamulcem pomocniczym to model 2w1, który gwarantuje dużą efektywność hamowania. Hamulec pomocniczy wspiera pracę głównego hamulca, przez co zacisk nie tylko dociska klocki hamulcowe do tarcz, ale również bierze bezpośredni udział w procesie hamowania.

Obsługa klienta