ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I ODBIERZ 20 PLN!
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
2 2 2 2
4 4 4 4
5 5 5 5
5 5 5 5
9 9 9 9

Komplet osłon i odbojów BOGE Service Kit 89-142-0

Komplet osłon i odbojów BOGE Service Kit 89-142-0
Komplet osłon i odbojów BOGE Service Kit 89-142-0
Powiększ
BOGE

Producent: BOGE

Seria: Service Kit

Kod produktu: 89-142-0

Lokalizacja w aucie: z tyłu

EAN: 4010305206119

Stan: Fabrycznie nowy

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Komplet osłon i odbojów 89-142-0 BOGE

Część znajduje się w kategorii: Osłony i odboje
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BOGE 00 1770 901 142
SACHS 00 1770 900 142
SACHS 900 142
TRW JSK4150T
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Komplet osłon i odbojów 89-142-0 BOGE

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Komplet osłon i odbojów 89-142-0

Osłony i odboje

Osłony i odboje to podstawowe akcesoria, które należy montować wraz z amortyzatorami. Zadaniami amortyzatorów samochodowych są łagodzenie wstrząsów oraz ochrona kół i innych podzespołów. Funkcją osłon i odbojów jest natomiast przede wszystkim ochrona amortyzatorów. Rzecz w tym, iż działanie amortyzatorów polega na przejęciu dużej siły wytworzonej podczas wjazdu w dziurę lub na dowolną nierówność. Pod wpływem tej siły dochodzi do jego poruszenia, prze co występuje ryzyko uderzenia w inne podzespoły. Zderzenie tego typu jest zagrożeniem zarówno dla amortyzatora, jak i sąsiednich podzespołów.

Odboje to niewielkie elementy, które zapobiegają wspomnianym zderzeniom. Przeważnie są wykonane z poliuretanu, co nadaje im dodatkowych właściwości, takich jak ochrona amortyzatorów przed korozją, czy też działaniem substancji chemicznych. Poza tym, poliuretan jest lepszym zabezpieczeniem od uszkodzeń mechanicznych niż guma, będąca alternatywnym materiałem, z którego również wykonuje się odboje. Wraz z odbojami zwykle sprzedawane są również osłony, które są wsparciem w ochronie amortyzatorów. Te gumowe elementy w mniejszym stopniu zapobiegają usterkom wskutek uderzeń, natomiast skutecznie zabezpieczają amortyzatory przed wtargnięciem zanieczyszczeń oraz wilgoci powodującej korozję.

Montowane przy amortyzatorach osłony i odboje to elementy niezwykle narażone na działanie rozmaitych czynników niszczących. Dlatego też stosunkowo szybko ulegają one zużyciu, które polega na ukruszeniu lub zmniejszeniu grubości tej części. Zwykle gołym okiem widać, że osłony i odboje należy jak najszybciej wymienić. Jest to konieczne również zawsze wtedy, gdy wymienia się amortyzatory.

BOGE

Boge to niemiecki producent urządzeń wytwarzających i dystrybuujących sprężone powietrze. Firma została założona w 1907 roku i przez okres ponad 100 lat istnienia zebrała doświadczenie, które umożliwiło jej zostanie jednym z największych i najwyżej cenionych przedsiębiorstw w branży. Firma zajmuje się produkcją wszelkiego rodzaju sprężarek, w tym także samochodowych turbosprężarek. Poza turbosprężarkami Boge, na rynku motoryzacyjnym dostępne są również amortyzatory tej marki.

Początkowo firma Boge była niewielkim, rodzinnym interesem. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją sprężarek tłokowych, aby później systematycznie poszerzać asortyment. Firma od zawsze szła z duchem czasu, wprowadzając na rynek innowacyjne produkty. Obecnie zarówno amortyzatory Boge, jak i turbosprężarki od tego producenta są wysoko cenione przez fachowców i użytkowników na całym świecie. Części samochodowe Boge docierają do 120 krajów, poprzez gęstą sieć oddziałów przedsiębiorstwa i współpracę z niezależnymi dystrybutorami. Przedsiębiorstwo od lat wykazuje się dużą aktywnością w kwestii troski o środowisko. Dlatego też auto części Boge zapewniają minimalne zużycie energii, co przekłada się nie tylko na korzyść dla środowiska, ale również dla portfela.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X