Klocki hamulcowe - komplet OPTIMAL 9394 (Oś przednia)

Klocki hamulcowe - komplet OPTIMAL  9394 (Oś przednia)
Klocki hamulcowe - komplet OPTIMAL 9394 (Oś przednia)
Powiększ
OPTIMAL

Producent: OPTIMAL

Kod produktu: 9394

Jednostka: komplet na oś

Lokalizacja w aucie Oś przednia

System hamulcowy Sumitomo

Styk ostrzegawczy o zużyciu nie przygotowany dla wskaźnika zużycia

Grubość [mm] 15

Długość [mm] 110,7

Szerokość [mm] 41,5

Typ układu hamulcowego Hamulce tarczowe

EAN 4031185141284

51,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Klocki hamulcowe - komplet 9394 OPTIMAL

  • Lokalizacja w aucie:  Oś przednia
  • System hamulcowy:  Sumitomo
  • Styk ostrzegawczy o zużyciu:  nie przygotowany dla wskaźnika zużycia
  • Grubość [mm]:  15
  • Długość [mm]:  110,7
  • Szerokość [mm]:  41,5
  • Typ układu hamulcowego:  Hamulce tarczowe
Część znajduje się w kategorii: Klocki hamulcowe
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
A.B.S. 36179
ACDELCO AC634581D
ATE 13.0460-5858.2
ATE 13.0460-5966.2
BENDIX 572226
BOSCH 0986460935
BOSCH 0986505345
BOSCH 0986AB2003
BOSCH 0986TB2100
BREMBO P79001
DELPHI LP527
FERODO FDB396
FERODO FSL396
FIRST LINE FBP1436
FTE BL1245A1
GIRLING 6103839
HBELPARTS J3608003
ICER 180468
JAPANPAR PA803AF
JURID 572226J
LPR 05P290
LUCAS GDB0383
MAG 363702161139
METZGER 0190.10
MIN MDB1318
MOTAQUIP VXL528
NECTO FD6338A
NIPPARTS J3608003
PAGID T0350
PEX 7665
QUINTON HA BP441
RAMEDER T0610407
REMSA 0190.00
REMSA 0190.10
REMSA 019000
ROADHOUS 2190.10
SIMER 344
SUZUKI 5511070A00
SUZUKI 5511080000
SUZUKI 5511080010
SUZUKI 5511080020
SUZUKI 5520060810
SUZUKI 5520060820
SUZUKI 5520070810
SUZUKI 5520070811
SUZUKI 5520070812
SUZUKI 5520081A10
SUZUKI 5520081A31
TEXTAR 2114202
TEXTAR 21142155
TRISCAN 811069859
TRW GDB0383
TRW GDB3210
TRW GDB383
VALEO 598021
ZIMMERMANN 21142.150.1
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (1)

Opinie o Klocki hamulcowe - komplet 9394 OPTIMAL

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2017-06-13
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownia
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Bardzo fajne klocki hamulcowe. Mocno hamują, nie niszczą tarcz hamulcowych. Mając takie hamulce czuję się bezpieczniej.

Klocki hamulcowe - komplet 9394

Klocki hamulcowe

Sprawny układ hamulcowy w samochodzie to absolutna podstawa zachowania odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jazdy autem. Dobra kondycja poszczególnych elementów zapewnia możliwość zatrzymania samochodu w nagłej, niekiedy wręcz awaryjnej sytuacji. Aby tak było, należy regularnie kontrolować stan m.in. klocków hamulcowych i w razie potrzeby dokonywać ich wymiany na nowe.

Klocki hamulcowe to typowy element eksploatacyjny. Zużycie tych podzespołów następuje stopniowo, dlatego zdarza się, że kierowca nie zauważa gorszego hamowania podczas codziennej eksploatacji a wręcz przyzwyczaja się do gorszej sprawności klocków hamulcowych, co w niektórych sytuacjach może doprowadzić do tragedii. Dlatego producenci zaczęli stosować specjalne czujniki (akustyczne i elektroniczne), informujące kierowcę o tym, że zbliża się konieczność wymiany klocków hamulcowych.

Do wymiany klocków hamulcowych dochodzi mniej więcej co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Przebieg nie warunkuje jednak konieczności wymiany w stu procentach. Wiele zależy od stylu jazdy kierowcy, sposobu eksploatacji oraz mocy silnika zastosowanego w pojeździe. Sama wymiana klocków hamulcowych jest w zasadzie stosunkowo prosta i można jej dokonać we własnym zakresie. Jeżeli zdecydujemy się na wymianę w warsztacie, przyjdzie nam zapłacić w granicach 50 – 100 zł za wymianę kompletu.

Zachęcamy do wyboru odpowiedniego kompletu dobrej jakości klocków hamulcowych na iParts.pl, gdzie znajdziecie najbardziej polecane marki na rynku motoryzacyjnym. Jednocześnie odradzamy kupowania klocków nieznanego pochodzenia bez zdefiniowanego producenta. To klocki z reguły bardzo głośne, pylące i o stosunkowo niskiej trwałości.

OPTIMAL

Optimal AG to doskonale znane kierowcom i mechanikom przedsiębiorstwo motoryzacyjne oferujące wysokiej jakości części samochodowe. Pierwsze kroki firma stawiała niecałe 3 dekady temu w Niemczech, od początku oferując wysokiej jakości łożyska samochodowe. Dziś nadal to właśnie łożyska stanowią flagowy produkt marki Optimal. Cechują się one wieloletnią trwałością, wynikającą z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych.

Łożyska to nie wszystko, co ma do zaoferowania przedsiębiorstwo Optimal AG. Producent konstruuje również klasowe elementy zawieszenia, w tym przede wszystkim wahacze oraz amortyzatory. Ponadto, ofertę marki Optimal uzupełniają części układu rozrządu. Warto zaznaczyć, że Optimal to firma, która samodzielnie zajmuje się produkcją części samochodowych, jednak działa również jako dystrybutor. Od ponad 25 lat Optimal AG współpracuje z japońskim producentem KOYO-Seiko, zajmując się dystrybucją łożysk i innych części samochodowych tej marki.

Niemieckie przedsiębiorstwo produkujące części samochodowe Optimal posiada bardzo bogatą ofertę, w której znajdują się części do niemal wszystkich samochodów osobowych, jakie pojawiają się na drogach. Znajdują się tutaj części do pojazdów wyprodukowanych w Europie, ale również do modeli azjatyckich oraz amerykańskich. Produkty marki Optimal największą popularnością cieszą siew Europie, jednak przedsiębiorstwo notuje doskonałe wyniki sprzedaży również w obu Amerykach oraz w Azji. Główna siedziba firmy niezmiennie znajduje się na terenie Niemiec, jednak jej oddziały pojawiają się również w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie produkty tej mark ią wyjątkowo popularne.

Obsługa klienta