Katalizator DINEX 74392

Katalizator DINEX  74392
Katalizator DINEX 74392
Powiększ
DINEX

Producent: DINEX

Kod produktu: 74392

Jednostka: szt.

Wysokość [mm]: 225

Szerokość [mm]: 500

Długość [mm]: 1560

Ciężar netto [kg]: 6,5

Stan: Fabrycznie nowy

2385,00 Cena zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Katalizator 74392 DINEX

Parametry
Wysokość [mm]:  225
Szerokość [mm]:  500
Długość [mm]:  1560
Ciężar netto [kg]:  6,5
Widok karty produktu w PDF: Katalizator (DINEX 74392)
Część znajduje się w kategorii: Katalizator
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
VW 7H0253059JV
VW 7H0253059JX
VW 7H0253059RX
VW 7H0254500RX
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Katalizator 74392 DINEX

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Katalizator?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Katalizator 74392

Katalizator

Katalizator to część układu wydechowego. Element ten odpowiada za oczyszczanie spalin, minimalizując w ten sposób emisję szkodliwych gazów. Obecnie zachodzi obowiązek prawny instalacji katalizatorów w samochodach produkowanych na terenie Unii Europejskiej. W starszych pojazdach katalizator może być przymocowany do rury wydechowej, natomiast w nowszych pojazdach jest obecny w kolektorze wydechowym. Nowa lokalizacja gwarantuje lepszą efektywność w oczyszczaniu spalin.

Z zewnątrz katalizator wygląda jak metalowa puszka średnich rozmiarów. Pod stalową obudową znajduje się kilka kolejnych warstw ochronnych. Zabezpieczają one katalizator przed uszkodzeniami, głównie mechanicznymi. Pod warstwami obudowy znajduje się natomiast rdzeń, czyli część bezpośrednio odpowiedzialna za oczyszczanie spalin. Budowa rdzenia jest zwykle podobna w każdym katalizatorze. Konstrukcja przypomina nieco plaster miodu czy też wkład filtra. Na powierzchni rdzenia natomiast znajdują się drobne cząsteczki metali szlachetnych, takich jak np. pallad czy platyna. Cząsteczki zanieczyszczeń zostają zneutralizowane za sprawą wejścia w reakcję z cząsteczkami wymienionych metali.

Katalizator to urządzenie pracujące w wyjątkowo trudnych warunkach. Nieustanny kontakt z zanieczyszczeniami oraz skrajnie wysoką temperaturą naraża katalizator na usterki. Możliwe jest zatkanie konstrukcji, jak również stopienie kanalików, w których oczyszczane są spaliny. Z racji lokalizacji katalizatora, nietrudno również o uszkodzenie mechaniczne. Kiedy katalizator traci sprawność, zauważalna jest emisja większej ilości dwutlenku węgla, zwiększa się zużycie paliwa, a silnik traci wydajność oraz pracuje nierównomiernie.

DINEX

Dinex to marka z niemal 40-letnią historią. Jej początki sięgają roku 1982. Jest to duńska firma, której przez lata udało się zyskać uznanie na rynku międzynarodowym. Dzisiaj mówimy o korporacji, która posiada swoje oddziały na kilku kontynentach. Części samochodowe Dinex to przede wszystkim elementy układu wydechowego. Firma produkuje wszystkie części niezbędne w tym układzie, zarówno dla samochodów osobowych, jak i dostawczych i specjalnych. Dzisiaj w katalogu znajduje się już ponad 20 000 pozycji, a ich liczba stale rośnie. Co więcej, przedsiębiorstwo działa również w wielu innych branżach, w tym w przemyśle kolejowym i morskim, produkując układy wydechowego dla pociągów i statków. Rury wydechowe Dinex, podobnie jak katalizatory, tłumiki, filtry cząstek stałych i wszystkie inne produkty, cieszą się niesłabnącym uznaniem. Chętnie kupują je właściciele sklepów z częściami zamiennymi i warsztatów, a także kierowcy. Warto również zaznaczyć, że części Dinex są powszechnie wykorzystywane przez producentów samochodów do pierwszego montażu.

Auto części Dinex docierają dzisiaj do najdalszych zakątków świata. Firma posiada swoje oddziały w kilkunastu krajach. Większość z nich znajduje się w Europie, niektóre są jednak zlokalizowane w Azji oraz obu Amerykach.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X