WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY OD 49 PLN! KOD: ONLINE
Do końca promocji pozostało:
3 3 3 3
4 4 4 4
4 4 4 4
1 1 1 1
4 4 4 4
9 9 9 9

Hak holowniczy BRINK 361200

Hak holowniczy BRINK  361200
Hak holowniczy BRINK 361200
Powiększ
BRINK

Producent: BRINK

Kod produktu: 361200

Hak holowniczy: Ze stałym połączeniem kulowym

Ciężar holowany [kg]: 1500

Obciążenie haka holującego [kg]: 75

Wartość D [kN]: 8,5

Ciężar [kg]: 17,1

Oznaczenie kontrolne: EC

Kolor: Czarny

EAN: 8712762036129

Stan: Fabrycznie nowy

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Hak holowniczy 361200 BRINK

Parametry
Hak holowniczy:  Ze stałym połączeniem kulowym
Ciężar holowany [kg]:  1500
Obciążenie haka holującego [kg]:  75
Wartość D [kN]:  8,5
Ciężar [kg]:  17,1
Oznaczenie kontrolne:  EC
Kolor:  Czarny
Widok karty produktu w PDF: Hak holowniczy (BRINK 361200)
Część znajduje się w kategorii: Hak holowniczy
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Hak holowniczy 361200 BRINK

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o tym produkcie?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Hak holowniczy 361200

Hak holowniczy

Hak holowniczy swego czasu stanowił nieodłączny element większości pojazdów. Krótka wypustka metalowa znajdująca się w tylnej części auta służyła głównie do podłączania przyczepy. Dzisiaj jednak haki holownicze nie są montowane na stałe, gdyż zabrania tego dyrektywa Unii Europejskiej. W użytku znajdują się zatem jedynie konstrukcje, które można bez trudu zdemontować. Z pewnością jest to korzystne dla kierowcy, który nie używając haka holowniczego, może go zdjąć i schować, zmniejszając długość oraz wagę samochodu. Obecnie haki holownicze mają co najmniej dwa zastosowania. Pierwsze to wspomniane podpięcie przyczepy, drugie natomiast to montaż dodatkowego bagażnika – na przykład rowerowego.

Dostępne są dzisiaj różnorodne haki holownicze. Większość modeli jednak wykonana jest w przeważającej części ze stali. Hak holowniczy zbudowany jest z belki zakończonej kulą, która stanowi bodaj najistotniejszy element konstrukcyjny omawianego elementu. Dzięki niej możliwe jest zaczepienie przyczepy. Podstawowe różnice w budowie haków holowniczych dotyczą właśnie kuli, a konkretnie jej montażu. Wciąż powszechne są modele z kulą na stałe przymocowaną do konstrukcji haka holowniczego. W takich hakach kula jest przyspawana. Jednak dostępne są także modele z kulą wkręcaną lub przymocowaną za pomocą śrub.

Przeważnie hak holowniczy nie ulega awariom i nie wymaga wymiany przez cały okres eksploatacji pojazdu. Sporadycznie jednak takie sytuacje się zdarzają. Problem stanowi miejsce ulokowania haka, przez które jest on narażony na wilgoć, a ta powoduje korozję. Pojawienie się rdzy oznacza konieczność wymiany tej części.

BRINK

Brink to największa i najstarsza firma działająca na rynku systemów holowniczych. Grupa Brink powstała w 1960 roku w holenderskim Staphorst. Pod koniec lat 90-tych firma połączyła się ze szwedzkim producentem bagażników Thule, jednak od 2014 roku Brink znów funkcjonuje jako samodzielny producent stając się jednym z największych graczy w branży systemów holowniczych na świecie.

Główna siedziba firmy do dziś znajduje się w Staphorst. Tam oraz w Oosterhout funkcjonują też największe fabryki. Brink posiada swoje filie w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Danii, czy w RPA. Od połowy lat 90. w naszym kraju został otworzony Polski oddział z centralą w Wolsztynie. W czterech zakładach produkcyjnych rocznie powstaje ponad milion haków holowniczych, co przekłada się na szeroką ofertę firmy, która obejmuje ponad dwa tysiące haków holowniczych różnych typów. Każdego roku asortyment powiększa się o dwieście nowych modeli.

Wieloletnia obecność na rynku systemów holowniczych oraz 60-letnie doświadczenie sprawia, że Brink może pochwalić się elastycznymi liniami produkcyjnymi oraz wysokim stopniem automatyzacji. Duża dostępność oferowanych części pozwala realizować zamówienia od ręki, bez względu na markę i model pojazdu. Haki holownicze Brink spełniają wszystkie niezbędne wymogi bezpieczeństwa, dzięki czemu stanowią gwarancję trwałości i niezawodności.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X