WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY! OD 99 PLN!
Do końca promocji pozostało:
4 4 4 4
5 5 5 5
2 2 2 2
0 0 0 0
4 4 4 4
9 9 9 9

Filtr paliwa WIX FILTERS 33405

Filtr paliwa WIX FILTERS  33405
Filtr paliwa WIX FILTERS 33405
Powiększ
WIX FILTERS

Producent: WIX FILTERS

Kod produktu: 33405

Jednostka: szt

Kształt Okrągły

Wysokość [mm] 192

Średnica [mm] 93

Średnica wewnętrzna 1 [mm] 71

Średnica wewnętrzna 2 [mm] 62

Wymiar gwintu UNF 1"-14

48,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 99 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Filtr paliwa 33405 WIX FILTERS

  • Kształt:  Okrągły
  • Wysokość [mm]:  192
  • Średnica [mm]:  93
  • Średnica wewnętrzna 1 [mm]:  71
  • Średnica wewnętrzna 2 [mm]:  62
  • Wymiar gwintu:  UNF 1"-14
Widok karty produktu w PDF: Filtr paliwa (WIX FILTERS 33405)
Część znajduje się w kategorii: Filtr paliwa i obudowa filtra
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
ACDELCO TP567
ACDELCO TP619
ACDELCO TP623
ACDELCO TP629
ACDELCO TP630
ALCOFILTER SP1048
ALCOFILTER SP848
ALCOFILTER SP875
ALCOFILTER SP879
BALDW BF1212
BALDW BF1212HP
BALDW BF1249
BALDW BF1282
BALDW BF7557
BALDW BF7557B
BALDW BF7558
BALDW BF796
BALDW BF948
BALDW BF948B
BALDW BF948D
BALDW BF957
BALDW BF957B
BALDW BF957D
BALDW BF991
BOSCH 0451302001
BOSCH 0451302054
BOSCH 1457434423
BOSCH 451302001
BOSCH 451302054
BOSCH 9455160325
CHAMP LFF5
CHAMP LFF5002
CHAMP LFF5D
CHAMP LFF8000
CHAMP LFF8020
CHAMP LFP1101F
CHAMP LFP1101FD
CHAMP LFP230
CLEANF DN264B
CLEANF DN273
CLEANF MP453
COOPE AZF001
COOPE AZF002
COOPE AZF073
COOPE FSM4029
COOPE FSM4099
COOPE Z14
COOPE Z30
COOPE Z31
COOPERSFIA FA4409
COOPERSFIA FT4409
COOPERSFIA FT4896
COOPERSFIA FT4937
COOPERSFIA FT5450
CROSL 5027
CROSL 592
CROSL 9331
CUMM 3308638
DELPHI LK81303
DONALDSON FFP170212
DONALDSON FFP558000
DONALDSON FFP558020
DONALDSON P170212
DONALDSON P550104
DONALDSON P550105
DONALDSON P550106
DONALDSON P550684
DONALDSON P550691
DONALDSON P553203
DONALDSON P558000
DONALDSON P558020
DONALDSON P558030
FILTRON PP965
FLEETGUARD FF102HP
FLEETGUARD FF104
FLEETGUARD FF105C
FLEETGUARD FF105CHP
FLEETGUARD FF105D
FLEETGUARD FF105HP
FLEETGUARD FF1212
FLEETGUARD FF194
FLEETGUARD FF213
FLEETGUARD FF5017
FLEETGUARD FS1212
FLEETGUARD FS1212J
FLEETGUARD FS1222
FLEETGUARD FS1240
FLEETGUARD FS1282
FOMOCO 72MF9176AA
FOMOCO 749F9176AAA
FOMOCO C6TZ9155A
FORD 1537614
FORD 5000987
FORD 6019967
FRAM P3528A
FRAM P7357
FRAM PS3712
FREIGTLINE ABPN10GFS1212
GUD Z83
HEN H13WK
HENSC F60231
HENSC F60232
HENSC F60233
HENSC PER15
HENSC PER231
ISUZU X13240021
JOHN DEERE PMFS1212
KNECHT KC15
KNECHT KC192
KOMAT 1240483H1
LIEB 7364111
MAN 86779400377
MANN WK95016
MANN WK95016X
MECAFILTER ELG5508
MECAFILTER GF609
MOTORCRAFT EFG012
MOTORCRAFT EFG013
MOTORCRAFT FD152
PBR BG1522
PBR BG1528
PBR BG1578
POWERP 36849
POWERP 991215843
SAKURAAUTO SFC5705
SOFIMA S0810NR
SOGEFIPRO FP5829
TECNOCAR RN115
TECNOCAR RN154
TEHO 6063
TEHO OK24
TEHO OK63
TJFIL FF5439
UFI 2431300
UNICO F. BI9210
VOLVO 36849
VOLVO 991215843
WOODG WGF105
WOODG WGF194
WOODG WGF213
WOODG WGF232
WOODG WGF5017
WOODG WGFS1212
WOODG WGFS1214
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Filtr paliwa 33405 WIX FILTERS

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Filtr paliwa 33405

Filtr paliwa i obudowa filtra

Filtr paliwa to element wyposażenia pojazdu odpowiedzialny za zatrzymywanie zanieczyszczeń zawartych w benzynie lub oleju napędowym. Składa się z części filtrującej z wkładem oraz metalowej, odpornej na korozję, obudowy. Ponadto, jego zadaniem jest również częściowe wytrącanie wody z paliwa. W benzynie, a tym bardziej w oleju napędowym, znajdują się duże ilości zanieczyszczeń, nawet jeśli mówimy o paliwie najwyższej jakości. Jeżeli przedostają się one do jednostki napędowej, sieją tam spustoszenie, powodując przedwczesne zużycie silnika.

W silnikach benzynowych filtry paliwa zatrzymują zanieczyszczenia o wielkości 10 μm i większe. Jest to zupełnie wystarczające, ażeby zachować silnik w dobrym stanie. Jednak silniki diesla są zdecydowanie bardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń, ponadto w oleju napędowym jest więcej niepożądanych substancji niż w benzynie. Dlatego też filtr oleju napędowego powinien filtrować cząsteczki o wielkości 3 μm i większe.

Zatkany filtr paliwa można poddać czyszczeniu, jednak większość fachowców zaleca wymianę tego elementu. Podobnie w przypadku każdego innego uszkodzenia – np. usterki mechanicznej. Zwykle lepiej nie czekać, aż filtr paliwa przestanie działać, lepiej wymienić go zawczasu w trosce o stan jednostki napędowej. W silnikach benzynowych zaleca się wymianę co 25 do 100 tys. kilometrów, w zależności od jakości używanego paliwa oraz jakości samego filtra. W jednostkach wysokoprężnych wskazana jest coroczna wymiana filtra paliwa i obudowy przed zimą.

WIX FILTERS

Wix Filters to amerykański producent filtrów samochodowych. Od 2016 roku marka należy do niemieckiej grupy o globalnym zasięgu – MANN+HUMMEL. Wix Filters to producent wszelkiego rodzaju filtrów stosowanych w samochodach osobowych i ciężarowych. W ofercie znajdują się standardowe filtry oleju, powietrza czy paliwa. Ponadto, wśród 16 000 referencji znajdziemy również produkty o zwiększonej wytrzymałości czy wydajności.

Filtry Wix Filters to nie tylko części do samochodów, ale również do pojazdów użytkowych i maszyn. Producent działa kompleksowo, oferując filtry, które zaspokoją potrzeby niemal całego rynku. Produkowane przez Wix Filters filtry to również modele przeznaczone do traktorów, kosiarek czy maszyn przemysłowych. Od wielu dekad filtry Wix Filters są również montowane w samochodach sportowych i wyścigowych. Producent współpracuje z zespołami sportowymi, dostarczając im najbardziej efektywne i wydajne filtry, jakimi dysponuje.

Wix Filters to firma, która powstała w 1939 roku. Oczywiście początkowo oferta firmy była zdecydowanie uboższa niż dzisiaj. Jednak od początku działalności przedsiębiorstwo stawiało przede wszystkim na jakość, co pozwoliło dość szybko wypracować wysoką pozycję w branży. Przełomowym wydarzeniem było wynalezienie przez inżynierów Wix Filters w 1954 roku puszkowego filtru oleju, który do dziś jest powszechnie stosowany. Obecnie firma dysponuje licznymi oddziałami, fabrykami, oraz laboratoriami badawczymi w 10 krajach na różnych kontynentach. Roczna liczba sprzedanych filtrów Wix Filters sięga ponad 200 milionów sztuk.

Obsługa klienta