-10% na KLOCKI i TARCZE HAMULCOWE! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
7 7 7 7
7 7 7 7
3 3 3 3
9 9 9 9
3 3 3 3
5 5 5 5

Filtr paliwa FILTRON PM 816/1

Filtr paliwa FILTRON  PM 816/1
Filtr paliwa FILTRON PM 816/1
Powiększ
FILTRON

Producent: FILTRON

Kod produktu: PM816/1

Jednostka: szt.

Wysokość [mm]: 92

Średnica zewnętrzna [mm]: 70

Rodzaj filtra: Wkład filtra Najczęściej spotykany rodzaj filtra, szczególnie wśród filtrów powietrza lub kabinowych. Jego budowa to tak naprawdę, samo wnętrze filtrujące, bez obudowy metalowej czy plastikowej, którą najczęściej jest jakiś element samochodu. Łatwa wymiana sprawia, że zdecydowana większość osób powinna szybko sobie z nią poradzić.
dowiedz się więcej...

Średnica wewnętrzna [mm]: 19,5

EAN: 5904608018168

Stan: Fabrycznie nowy

19,00 Cena zawiera VAT
Ilość:
+
-
Dodaj do koszyka

Dostępność towaru: dostępny   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Filtr paliwa PM816/1 FILTRON

Parametry
Wysokość [mm]:  92
Średnica zewnętrzna [mm]:  70
Rodzaj filtra:  Wkład filtra
Średnica wewnętrzna [mm]:  19,5
Widok karty produktu w PDF: Filtr paliwa (FILTRON PM 816/1)
Część znajduje się w kategorii: Filtr paliwa i obudowa filtra
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
AC ACD8036E
AC FS117
ALCOFILTER MD397
AMC FILTER MF4651
ARMAFILT OBG71930
BLUEPRINT ADZ92309
BOSCH 0986TF0239
BOSCH 1457431705
BOSCH F026402776
BOSCH F026402882
BOSCH N1705
CHAMPION L253
CITRO 190653
CLEANF MG099
COMLINE EFF046
COOPE FEM4138
COOPE FEM4200
COOPERSFIA FA5453
COOPERSFIA FA5668
COOPERSFIA FA5745
COOPERSFIA FA5746
CROSL 4021
DELPHI FF0164
DELPHI HDF511
FEBI 23155
FILTREC MF1324A
FILTRON PM8161
FRAM C8820
FRAM C9679
FRAM C9679ECO
FRAM C9989
FRAM C9989ECO
FRAM C9990
GM 9161303
GM 93185381
GUD G1070
HBJAKOPART J1335051
HEN E63KPD78
JAPANPAR FC531
JAPANPAR FC531S
JAPANPAR FCECO015
JAPANPAR JFC531
JAPANPAR JFC531S
JAPANPAR JFCECO015
KNECHT KX206D
KNECHT KX83D
LAUTR ELG5238
MANN P7331x
MAPCO 63233
MECAFILTER ELG5238
MITSUBISHI 1770A023
MITSUBISHI MR911916
MOTIP VFF397
MOTOK AC747
MOTOK ELG5238
MOTOK F687
MOTOK FCD0726
MOTOK FI521
MOTOK GS0453
MOTOK GS0480
MOTOK MF1324A
MOTOK MP4405
MOTOK SK3210
MOTOK VFF397
MOTOK WP2016
NIPPARTS J1335051
NISSAN 16400AW300
NISSAN 16400AW310
NISSAN 1640300QAB
NISSAN 16403AW301
OPEL 4501003
OPEL 4502627
PBR AG3391
PEUGEOT 190652
PURFLU C460
PURFLU C493
PURFLU C493E
PURFLU C494
PURFLU C494E
PUROLATOR F58094
RENAULT 7701044913
RENAULT 7701071000
RENAULT 7701207545
RENAULT 7701476463
RENAULT 7701478972
RENAULT 7701479050
RENAULT 7701479176
SAKURAAUTO F10191
SOFIMA S6687N
SUZUKI 1541567JA0
SUZUKI 1541567JA0000
SWAG 60923155
TECNOCAR N453
TECNOCAR N480
TECNOCAR N488
TECNOCAR N492
TEHO 7239
UFI 2668700
UNI GFE5367
VOLVO 30617334
VOLVO 30652292
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (30)

Opinie o Filtr paliwa PM816/1 FILTRON

opinie puchar
2021-09-12
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Polecam zdecydowanie. Zamontowane w VW Passat B6 1.9TDI 2006 r.
opinie puchar
2021-09-07
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Filtr solidny. Będzie służył dobrze.
opinie puchar
2021-06-17
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
od lat wierny marce Fitron
opinie puchar
2021-03-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

zay....e fyltry , pozdrawiam

opinie puchar
2020-10-02
5/5
Jakość:
4/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobry filtr paliwa. Miałem go przez poprzedni rok i teraz przy wymianie również zdecydowałem się na tą markę. W dodatku jest to produkt polskiego producenta, którego warto wspierać. W iParts robię zakupy od kilku miesięcy i cieszę się, ze tu trafiłem

opinie puchar
2020-09-03
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Filtr znanej i dobrej polskiej marki, korzystam z niego od 5 lat w swoim samochodzie. Z częściami od iPartsa mój Fiat Brava nadal chodzi jak nowy z salonu, polecam ten sklep serdecznie!!

opinie puchar
2020-02-04
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Filtrom polska firma ,dobra jakość produktu za rozsądną cenę , nie płacimy za firmę tylko za towar. To jest rzadkość gdyż wiekowość producentów podwyższa swoje ceny tylko ze względu na markę.

opinie puchar
2019-11-03
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Produkty tego typu z Filtrona są najlepsze. Do swojego auta zawsze wybieram sprawdzone części, a te są naprawdę neizawodne. Na filtrach paliwa nie ma co oszczędzać bo w przeciwnym wypadku moze to prowadzić do powaznych konsekwencji. Polecam ten model

opinie puchar
2019-11-21
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Filtry z tej firmy stosuję od dawna i sprawdzają się bardzo dobrze. Mysle ze w tym temacie nie ma co eksperymentowac i nalezy stawiac na sprawdzone rozwiązania. Ze swojej strony mogę szczerze polecić ;)

opinie puchar
2019-11-13
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
4/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Szukałem czegoś taniego, jednak nie sądziłem, ze są filtry w tak niskiej cenie. Cena i pozytywne opinie pod tym produktem zachęciły mnie do jego zakupu, jednak zobaczymy czy sprawdzi sie w moim samochodzie

opinie puchar
2019-11-12
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobry filtr w przystępnej cenie. Z filtrów tej firmy korzystam od lat do wszystkich swoich samochodów i nigdy sie nie zawiodłem. Uwazam, ze warto postawic na sprawdzone rozwiązania. Polecam tę markę

opinie puchar
2019-11-28
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobrej jakości filtr w przystępnej cenie. Produkt bardzo dobrze pasuje do mojego samochodu, bez problemu mogłem go zamontować. Przesyłka przyszła bardzo szybko, a obsługa sklepu podczas rozmowy potrafiła pomóc. Czego chcieć więcej, polecam

opinie puchar
2019-11-14
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Chciałem kupić coś sprawdzonego w dobrej cenie. Sprzedawca polecił mi Filtron, gdyż to model dedykowany do mojego samochodu. Wybór był trafny bo filtr jest łatwy w montażu, a w praktyce sprawdza sie bardzo dobrze. Super sklep!

opinie puchar
2019-11-25
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Do swojego VW Sharana zawsze kupuje ten filtr. Właściwie to kupiłem go juz 3 raz bo poprzednio byłem zadowolony z jego działania. Uwazam, ze warto stosować sprawdzone rozwiązania, a takim na pewno jest marka Filtron. Polecam

opinie puchar
2019-11-11
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Samochód mam już kilka ładnych lat i po raz kolejny kupuję ten sam model filtra paliwa. Filtron to bardzo znana i ceniona marka, którą mogę polecić. Mój mechanik też twierdzi ze jest to dobry wybór. Polecam!

opinie puchar
2019-11-23
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobry filtr paliwa. Staram sie go wymieniać co 20-30 tys. km i już któryś raz z kolei kupuję Filtrona. Jest niedrogi, a w dodatku bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Ze swojej strony mogę szczerze polecić

opinie puchar
2019-11-16
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Filtron to wg mnie najlepsza firma produkująca tego typu części. Ten model kupuję już drugi raz i mogę szczerze polecić. Po przejechaniu 20 tys. km filtr zebrał naprawdę dużo zanieczyszczeń. Jestem bardzo zadowolony

opinie puchar
2019-11-06
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Jeden z najtańszych filtrów paliwa jakie znalazłem tej firmy. Nie potrzeba mi kto wie czego bo wszystkie filtry moim zdaniem działają bardzo podobnie. Ten model był łatwy w montażu i zgodnie z tym co pisze na stronie pasuje do mojego auta. Polecam

opinie puchar
2019-11-11
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Filtron to bardzo popularna firma, którą warto sie zainteresować. Zawsze gdy wymieniam filtry to do paliwa biore te marke. Nie kosztuje dużo, a dobrze spełnia swoją role. Już 3 raz decyduje sie na ten właśnie model. Polecam

opinie puchar
2019-11-26
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Mam Opla Astre w TDI, a wiadomo ze w tym silniku o filtr paliwa trzeba szczególnie dbać. Filtron produkuje najlepsze tego typu części i zawsze wybieram ich modele, maja tez przystepne ceny. Polecam tą marke

opinie puchar
2019-11-09
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Miałem ten model już poprzednio i byłem mega zadowolony. Podczas wymiany zgromadził dość dużą ilość zanieczyszczeń co oznacza, że działał dobrze ;) Zdecydowałem się na ten sam, skoro sie sprawdził. Polecam

opinie puchar
2019-11-12
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Jeśli chodzi o tego typu części zdecydowanie polecam Filtrona. To jedna z najbardziej popularnych i sprawdzonych firm. Zawsze, gdy wymieniam filtr paliwa to decyduje sie na tą firmę i nigdy sie nie zawiodłem. Polecam

opinie puchar
2019-11-08
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobrej jakości filtr paliwa. Mam silnik diesla, więc o regularną wymianę muszę szczególnie dbać. Uważam, że na tym nie warto oszczędzać bo później mogą czekać nas niemiłe konsekwencje. Polecam ten model

opinie puchar
2019-11-21
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Kupiłem ten model już drugi raz i szczerze mogę polecić. Cena jest dość przystępna, a produkt bardzo dobrej jakości. Poprzedni używałem ponad rok i byłem bardzo zadowolony. Warto się na niego zdecydować

opinie puchar
2019-11-29
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Kupiłem go do swojego Citroena już 3 raz bo jestem zadowolony z jakości wykonania, a wiadomo że raz na rok filtr trzeba wymienić. Ten model dostępny jest w bardzo dobrej cenie i doskonale spełnia swoją rolę, czego chcieć więcej ;)

opinie puchar
2019-11-24
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Z poprzedniego modelu nie byłem zadowolony i zdecydowałem się na ten filtr paliwa. Jestem bardzo zadowolony bo jest to produkt bardzo wysokiej jakości, który bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Polecam!!

opinie puchar
2019-11-16
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobra firma jeśli chodzi o filtry paliwa. Kupiłem właśnie ten model już drugi raz bo poprzedni sie sprawdził, a wiadomo, ze trzeba wymieniać. Staram sie to robić przynajmniej raz na rok, a ten model mogę polecić

opinie puchar
2019-11-19
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo dobrej jakości filtr paliwa. Poprzednio miałem różne i byłem mniej lub bardziej zadowolony, ale ten z FILTRONa jest naprawdę dobry. Mam samochód diesla, więc staram sie dbać o regularną jego wymianę i ostatnio zawsze decyduje sie na ten model. Polecam!

opinie puchar
2019-11-30
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Bardzo solidny filtr paliwa doskonale spełniający swoją rolę. Wymieniam go u siebie co 20 tys. km i teraz kolejny raz kupiłem ten sam bo poprzedni dobrze się sprawdził. Zdecydowanie polecam ten model ;)

opinie puchar
2019-11-27
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Prawidłowe oczyszczanie paliwa jest bardzo ważne, gdyż m.in. od tego zależy kondycja naszego samochodu. Filtr paliwa wymieniam co 15-20 tys. km i zawsze wybieram ten model. Mogę szczerze polecić, dobrze spełnia swoją rolę


Co sądzisz o produkcie: Filtr paliwa?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Filtr paliwa PM 816/1

Filtr paliwa i obudowa filtra

Filtr paliwa to element wyposażenia pojazdu odpowiedzialny za zatrzymywanie zanieczyszczeń zawartych w benzynie lub oleju napędowym. Składa się z części filtrującej z wkładem oraz metalowej, odpornej na korozję, obudowy. Ponadto, jego zadaniem jest również częściowe wytrącanie wody z paliwa. W benzynie, a tym bardziej w oleju napędowym, znajdują się duże ilości zanieczyszczeń, nawet jeśli mówimy o paliwie najwyższej jakości. Jeżeli przedostają się one do jednostki napędowej, sieją tam spustoszenie, powodując przedwczesne zużycie silnika.

W silnikach benzynowych filtry paliwa zatrzymują zanieczyszczenia o wielkości 10 μm i większe. Jest to zupełnie wystarczające, ażeby zachować silnik w dobrym stanie. Jednak silniki diesla są zdecydowanie bardziej narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń, ponadto w oleju napędowym jest więcej niepożądanych substancji niż w benzynie. Dlatego też filtr oleju napędowego powinien filtrować cząsteczki o wielkości 3 μm i większe.

Zatkany filtr paliwa można poddać czyszczeniu, jednak większość fachowców zaleca wymianę tego elementu. Podobnie w przypadku każdego innego uszkodzenia – np. usterki mechanicznej. Zwykle lepiej nie czekać, aż filtr paliwa przestanie działać, lepiej wymienić go zawczasu w trosce o stan jednostki napędowej. W silnikach benzynowych zaleca się wymianę co 25 do 100 tys. kilometrów, w zależności od jakości używanego paliwa oraz jakości samego filtra. W jednostkach wysokoprężnych wskazana jest coroczna wymiana filtra paliwa i obudowy przed zimą.

FILTRON

Filtron to jeden z największych producentów filtrów samochodowych dla wiodących światowych marek samochodów. Filtry samochodowe FILTRON stały się popularne na całym świecie. Produkty firmy znajdziemy na rynkach części zamiennych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, Ameryce Północnej i Afryce.

Produkcja odbywa się w 15 zakładach, główna siedziba znajduje się w Polsce. Liczby są zaskakujące. Firma produkuje każdego roku ponad 80 milionów filtrów samochodowych dedykowanych na pierwszy montaż oraz egzemplarzy na niezależny rynek części zamiennych.

Filtry marki FIltron trafiają na oryginalne wyposażenie do wielu modeli samochodów popularnych marek. Z części Filtron skorzystały m.in. koncerny Ford, Land Rover, Mercedes-Benz, Jaguar, Saab, Lotus, Suzuki, Harley & Davidson i Aston Martin. Z produktów Polskiej marki skorzystały także koncerny samochodowe General Motors i Volkswagen.

Przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija i kładzie duży nacisk na rozwój centrów badawczych, dystrybucyjnych oraz logistycznych. Katalog marki Filtron to części produkowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii i materiałów.

Cechy Cześci

Wkład filtra - Najczęściej spotykany rodzaj filtra, szczególnie wśród filtrów powietrza lub kabinowych. Jego budowa to tak naprawdę, samo wnętrze filtrujące, bez obudowy metalowej czy plastikowej, którą najczęściej jest jakiś element samochodu. Łatwa wymiana sprawia, że zdecydowana większość osób powinna szybko sobie z nią poradzić.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X