-10% AKCESORIA SAMOCHODOWE ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
7 7 7 7
7 7 7 7
3 3 3 3
1 1 1 1
3 3 3 3
2 2 2 2

Drążek kierowniczy poprzeczny OPTIMAL G0-769 (Oś tylna) (Z lewej) (Z prawej)

Drążek kierowniczy poprzeczny OPTIMAL G0-769 (Oś tylna) (Z lewej) (Z prawej)
Drążek kierowniczy poprzeczny OPTIMAL G0-769 (Oś tylna) (Z lewej) (Z prawej)
Powiększ
OPTIMAL

Producent: OPTIMAL

Kod produktu: G0-769

Jednostka: szt

Lokalizacja w aucie Oś tylna

Lokalizacja w aucie Z lewej

Lokalizacja w aucie Z prawej

Długość [mm] 549,5

Gwint zewn. [mm] M12 x 1,75 RHT M

Ilość montowana w aucie 2

Rodzaj zawieszenia Łożysko przegubowe, uniball Łożysko przegubowe, czyli inaczej łożysko ślizgowe (uniball), w którym pierścienie łożyska posiadają kuliste powierzchnie ślizgowe. Łożyska te przystosowane są do przenoszenia dużych obciążeń jednostkowych na powierzchniach ślizgowych, przy wykonywaniu niezbyt szybkich ruchów oscylacyjnych.
dowiedz się więcej...

Długość 1 [mm] 386,5

Długość 2 [mm] 214

Średnica punktów mocowania [mm] 10,1

239,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Drążek kierowniczy poprzeczny G0-769 OPTIMAL

 • Lokalizacja w aucie:  Oś tylna
 • Lokalizacja w aucie:  Z lewej
 • Lokalizacja w aucie:  Z prawej
 • Długość [mm]:  549,5
 • Gwint zewn. [mm]:  M12 x 1,75 RHT M
 • Ilość montowana w aucie:  2
 • Rodzaj zawieszenia:  Łożysko przegubowe, uniball
 • Długość 1 [mm]:  386,5
 • Długość 2 [mm]:  214
 • Średnica punktów mocowania [mm]:  10,1
Część znajduje się w kategorii: Drążki kierownicze poprzeczne
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BENDIX 048456B
BORG BECK BDL7176
DELPHI TA3054
FIRST LINE FDL7176
JAGUA XR813478
JAGUA XR81786
JAGUA XR825750
LEMFO 33589
LEMFO 33589 01
MOOG JA-DS-8881
OCAP 0502399
SIDEM 27020
TRISCAN 850016303
TRW JTC1335
ZF PARTS 028390002837
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Drążek kierowniczy poprzeczny G0-769 OPTIMAL

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Drążek kierowniczy poprzeczny G0-769

Drążki kierownicze poprzeczne

Drążek kierowniczy to element samochodowego układu kierowniczego, którego podstawowa rola sprowadza się do połączenia przekładni kierowniczej ze zwrotnicą układu zawieszenia oraz przekazywania ruchu przekładni na zwrotnicę. W skrócie to podzespół, który odpowiada za prawidłowe prowadzenie przednich kół pojazdu.

Zużycie drążka kierowniczego podyktowane jest przede wszystkim rodzajem zastosowanych części oraz stylem jazdy. Niezależnie od tego, kiedy dojdzie do zużycia, trzeba mieć na uwadze, że wyeksploatowanie tej części samochodowej ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy samochodem. Dlatego z wymianą nie należy zwlekać.

Drążek kierowniczy wyposażony został w tak zwany przegub, który jest elastycznym połączeniem, umożliwiającym ruch zawieszenia samochodu w górę i w dół, odpowiednio względem nieruchomo zamocowanej przekładni kierowniczej. Przy okazji wymiany tej części samochodowej zaleca się także wymianę współpracującej z nim końcówki drążka kierowniczego.

Drążek kierowniczy osłonięty jest gumową osłoną. Należy upewnić się, czy nie jest ona uszkodzona lub zużyta i w razie potrzeby wymienić ją razem z drążkiem i końcówką. Należy pamiętać, że drążki wymieniamy zawsze parami, gdyż żywotność tych elementów układu kierowniczego jest zbliżona.

Po dokonaniu wymiany drążka nie zapomnijcie, że konieczne będzie także sprawdzenie i regulacja zbieżności kół.

OPTIMAL

Optimal AG to doskonale znane kierowcom i mechanikom przedsiębiorstwo motoryzacyjne oferujące wysokiej jakości części samochodowe. Pierwsze kroki firma stawiała niecałe 3 dekady temu w Niemczech, od początku oferując wysokiej jakości łożyska samochodowe. Dziś nadal to właśnie łożyska stanowią flagowy produkt marki Optimal. Cechują się one wieloletnią trwałością, wynikającą z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych.

Łożyska to nie wszystko, co ma do zaoferowania przedsiębiorstwo Optimal AG. Producent konstruuje również klasowe elementy zawieszenia, w tym przede wszystkim wahacze oraz amortyzatory. Ponadto, ofertę marki Optimal uzupełniają części układu rozrządu. Warto zaznaczyć, że Optimal to firma, która samodzielnie zajmuje się produkcją części samochodowych, jednak działa również jako dystrybutor. Od ponad 25 lat Optimal AG współpracuje z japońskim producentem KOYO-Seiko, zajmując się dystrybucją łożysk i innych części samochodowych tej marki.

Niemieckie przedsiębiorstwo produkujące części samochodowe Optimal posiada bardzo bogatą ofertę, w której znajdują się części do niemal wszystkich samochodów osobowych, jakie pojawiają się na drogach. Znajdują się tutaj części do pojazdów wyprodukowanych w Europie, ale również do modeli azjatyckich oraz amerykańskich. Produkty marki Optimal największą popularnością cieszą siew Europie, jednak przedsiębiorstwo notuje doskonałe wyniki sprzedaży również w obu Amerykach oraz w Azji. Główna siedziba firmy niezmiennie znajduje się na terenie Niemiec, jednak jej oddziały pojawiają się również w innych krajach, w tym także w Polsce, gdzie produkty tej mark ią wyjątkowo popularne.

Cechy Cześci

Łożysko przegubowe, uniball - Łożysko przegubowe, czyli inaczej łożysko ślizgowe (uniball), w którym pierścienie łożyska posiadają kuliste powierzchnie ślizgowe. Łożyska te przystosowane są do przenoszenia dużych obciążeń jednostkowych na powierzchniach ślizgowych, przy wykonywaniu niezbyt szybkich ruchów oscylacyjnych.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X