Pracujemy i dostarczamy zamówienia bez żadnych zmian #zostanwdomu
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
8 8 8 8
3 3 3 3
4 4 4 4
4 4 4 4
9 9 9 9

Czujnik spalania stukowego HELLA 6PG009108-191

Czujnik spalania stukowego HELLA  6PG009108-191
Czujnik spalania stukowego HELLA 6PG009108-191
Powiększ

Producent: HELLA

Kod produktu: 6PG009108-191

Jednostka: szt

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2: Bez przewodu

Napięcie znamionowe: 12

Kolor obudowy: Czarny

EAN: 4082300156096

201,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Czujnik spalania stukowego

  • Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca 2:  Bez przewodu
  • Napięcie znamionowe:  12
  • Kolor obudowy:  Czarny
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BOSCH 0 261 231 188
HELLA 009 108-191
MERCEDES-BENZ 003 153 89 28
MERCEDES-BENZ A 003 153 89 28
VDO S103995001A
VDO S103995001Z
VEMO V30-72-0096
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (2)

Opinie o Czujnik spalania stukowego

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2020-02-14
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

U mnie działa jak należny, ale hella to bardzo solidna firma. Po zamontowaniu i sprawdzeniu błędów komputerem nic nie pokazało, co jest rzadkością przy wymianie tej części. Polecam również same zakupy na Iparts pełen profesjonalizm.

opinie puchar
2019-08-22
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5

Markę Hella kojarzyłem z oświetleniem samochodowym. W tym obszarze to są jak dla mnie liderami rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie do samochodów luksusowych, ale nie tylko. Generalnie zajmowałem się trochę światłami, więc na tym punkcie jestem przeczulony. O tym, że Hella produkuje też czujniki pedału gazu dowiedziałem się chwilę po tym, jak mechanik mnie poinformował, że w moim samochodzie jest taki czujnik, tylko innej firmy. No wiem, trochę wstyd się przyznać, ale nie wiedziałem w ogóle co to jest i nie zdawałem sobie sprawy jak jest pomocne. Trochę nie nadążam nad tymi elektronicznymi nowinkami. Problem był generalnie taki, że odpalić nie mogłem. Już oczywiście czarne wizje się pojawiły, że silnik zepsuty, że układ zapłonowy do wymiany itd. Okazało się, że to czujnik, nie wiem czy aż czy tylko czujnik, w każdym razie teraz mam model marki Hella i mechanik zapewnił, że to bardzo wysoka jakość i nie muszę się obawiać, że znowu nawali. Trzymam za słowo.

Czujnik spalania stukowego 6PG009108-191

Osprzęt elektryczny silnika

Przepływomierz masowy powietrza to jeden z istotnych elementów pomiarowych, mieszczących się w silniku. Przypomina niewielką puszkę z sitkiem, przez co pozornie może się wydawać mało istotną częścią. Zadanie przepływomierza masowego powietrza jest jednak bardzo ważne, gdyż jest nim pomiar ilości powietrza wtłaczanego do silnika. W ten sposób określane są proporcje paliwa i tlenu w komorze, które są zmienne w czasie, zależąc choćby od ciśnienia, czy też zmian temperatury. Niewłaściwe proporcje, których wartości przekraczają przyjęte normy, są sygnałem zagrożenia, wymagającym interwencji.

Niewłaściwa praca przepływomierza masowego powietrza niesie za sobą duże zagrożenie, gdyż powstaje ryzyko że proporcje paliwa i powietrza w komorach silnika są niewłaściwe. W takiej sytuacji jednostka napędowa przestaje pracować prawidłowo oraz staje się szczególnie narażona na uszkodzenia. Najczęściej występującym problemem jest zanieczyszczenie przepływomierza. Gromadzący się kurz, pył czy piasek mogą stworzyć zator, przez który urządzenie nie będzie w stanie dokonywać trafnych pomiarów. Zdarzają się również uszkodzenia mechaniczne, choć te nie należą do zbyt częstych. Jak w przypadku każdego elementu metalowego, trzeba również uważać na korozję. Awaria przepływomierza masowego powietrza może także dotyczyć elektryki. Problem ze stykiem złączy to najpowszechniejszy problem tego rodzaju.

Wymiany przepływomierza należy dokonywać tak często, jak wskazuje producent oraz zawsze wtedy, gdy wymaga tego jego nie najlepszy stan techniczny. Średnia żywotność przepływomierzy to 100-120 tys. kilometrów, wskazane są jednak regularne przeglądy określające choćby to, czy urządzenie nie jest zbytnio zanieczyszczone.

HELLA

Firma Hella należy do grona najlepszych dostawców części do aut dla światowego przemysłu motoryzacyjnego. Nowoczesny koncern produkuje doskonałej jakości części do samochodów dla niemal wszystkich popularnych europejskich i japońskich marek oraz niektórych koreańskich.

Podstawowa linia produkcyjna marki skupia się wokół reflektorów samochodowych i innych świateł w samochodzie. Ponad 17 000 numerów referencyjnych marki Hella jest produkowanych w 17 przedsiębiorstwach w Europie, Ameryce i Azji i jest dostarczanych do ponad stu krajów na całym świecie.

Hella zyskała uznanie całego świata jako najlepszy dostawca oświetlenia samochodowego klasy Premium. Oferta jest jednak znacznie szersza. Firma produkuje także pióra wycieraczek, części układu klimatyzacji, zestawy paska rozrządu, elementy sprzęgła samochodowego, filtry kabinowe, podzespoły osprzętu silnika, a także części samochodowe dedykowane układowi hamulcowemu, chłodzenia oraz kierowniczemu i zapłonowemu.

Innowacje i wysoka jakość części zamiennych Hella to gwarancja niezawodności i trwałości niezależnie od warunków eksploatacji. Firma spełnia najwyższe standardy jakości, a co więcej przyczynia się do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego poprzez wprowadzanie innowacyjnych technologii.

Każda z części do samochodów Hella produkowana jest z uwzględnieniem najmniejszych szczegółów obejmujących najszerszy zakres potrzeb kierowców. Firma spełnia europejskie normy i posiada odpowiednie certyfikaty. Części Hella to bez wątpienia jeden z najlepszych wyborów na rynku części zamiennych.

Obsługa klienta