TRZY KODY NA CZĘŚCI SAMOCHODOWE! SPRAWDŹ!
Do końca promocji pozostało:
4 4 4 4
4 4 4 4
2 2 2 2
1 1 1 1
5 5 5 5
3 3 3 3

Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów EFI AUTOMOTIVE 303248

Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów EFI AUTOMOTIVE  303248
Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów EFI AUTOMOTIVE 303248
Powiększ
EFI AUTOMOTIVE

Producent: EFI AUTOMOTIVE

Kod produktu: 303248

EAN: 3285190003025

Stan: Fabrycznie nowy

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów 303248 EFI AUTOMOTIVE

Część znajduje się w kategorii: Czujniki automatycznej skrzyni biegów
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
EPS 1.953.618
ERA 551199
FACET 9.0618
FAE 79282
FISPA 83.422
H.HESS/HEL 6PU 009 145-231
MEATDORIA 87492
METZGER 909052
PEUGEOT 2529.80
SEIM CP336
SIDAT 83.422
VEMO V42-72-0059
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów 303248 EFI AUTOMOTIVE

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Czujnik prędkości obrotowej automatycznej skrzyni biegów 303248

Czujniki automatycznej skrzyni biegów

Czujnik automatycznej skrzyni biegów to niewielkie urządzenie, które pobiera dane i przekazuje informacje do sterownika. Wbrew pozorom nie jest to szczególnie skomplikowany element. Stosowane w dzisiejszych pojazdach czujniki to niewielkie, w większości metalowe konstrukcje. Działają one w sąsiedztwie skrzyni biegów oraz są oczywiście podłączone do sterownika.

Zadaniem czujnika jest mierzenie prędkości ruchu wału skrzyni biegów. Tym samym czujnik kontroluje prędkość obrotową skrzyni biegów. Pobrane informacje są przekazywane do sterownika – zwykle dzięki wykorzystaniu zjawiska Halla. Warto jednak zauważyć, że rozróżnia się dwa rodzaje czujników skrzyni biegów. Obok modeli hallotronowych powszechnie stosuje się również czujniki indukcyjne. Dane zebrane przez czujnik są wykorzystywane do sterowania pracą automatycznej skrzyni biegów. Dzięki znajomości prędkości obrotowej wału, sterownik podejmuje decyzje o uruchomieniu kolejnych biegów. Za sprawą danych z czujnika możliwa jest także regulacja siły, z jaką zmieniane są biegi.

Awaria czujnika automatycznej skrzyni biegów powoduje przejście sterownika w stan pracy awaryjnej. Ponadto, kierowca dostrzega włączenie się kontrolki silnika. Zajście powyższej sytuacji wymaga poddania kontroli czujnika automatycznej skrzyni biegów. Wskazana jest jak najszybsza reakcja, aby uniknąć uszkodzenia innych części układu. Przyczyn awarii czujnika może być wiele. Może dojść do przerwania przewodu lub zwarcia. Czasami dochodzi również do zanieczyszczenia czujnika lub jego uszkodzenia mechanicznego.

EFI AUTOMOTIVE

EFI Automotive to przedsiębiorstwo motoryzacyjne wywodzące się z Francji. Początki firmy sięgają roku 1936. Wtedy w fabryce należącej do firmy rozpoczęto produkcję przewodów elektrycznych. Niemniej jednak w tamtych latach nie trafiały one jeszcze do samochodów. Korzystały z nich fabryki przemysłowe. W motoryzacji firma EFI Automotive rozpoczęła działalność dopiero niecałe 30 lat później. Początkowo produkowała głównie kable samochodowe, aby później stopniowo, jednak w szybkim tempie, poszerzać ofertę. Dzisiaj części samochodowe EFI Automotive to produkty z licznych kategorii. Wysoko cenione są części układu zapłonowego, takie jak świece zapłonowe, świece żarowe oraz sterowniki i czujniki. Ponadto firma produkuje liczne czujniki do innych układów samochodowych. Ofertę uzupełniają elementy układu chłodzenia i silnika.

Francuska firma działa dzisiaj globalnie, posiadają swoje oddziały w różnych krajach, na całym świecie. Części samochodowe EFI Automotive powstają na 3 kontynentach: w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Firma jest doceniana przez kierowców i mechaników. W ofercie znajdują się części zamienne trafiające na aftermarket, jednak producent jest również dostawcą auto części przeznaczonych na pierwszy montaż.

Obsługa klienta