LETNI PŁYN DO SPRYSKIWACZY ZA 1 PLN! ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
2 2 2 2
3 3 3 3
3 3 3 3
3 3 3 3
5 5 5 5
2 2 2 2

Czujnik ciśnienia w oponach MOBILETRON TX-C001

Czujnik ciśnienia w oponach MOBILETRON  TX-C001
Czujnik ciśnienia w oponach MOBILETRON TX-C001
Powiększ
MOBILETRON

Producent: MOBILETRON

Kod produktu: TX-C001

Jednostka: szt.

Przedział częstotliwożci od [MHz]: 315

Przedział częstotliwożci do [MHz]: 433

Stan: Fabrycznie nowy

163,00 Cena zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 359 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Czujnik ciśnienia w oponach TX-C001 MOBILETRON

Parametry
Przedział częstotliwożci od [MHz]:  315
Przedział częstotliwożci do [MHz]:  433
Część znajduje się w kategorii: System kontroli ciśnienia w ogumieniu
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Czujnik ciśnienia w oponach TX-C001 MOBILETRON

Opinie użytkowników nt. części:

Co sądzisz o produkcie: Czujnik ciśnienia w oponach?

Jakość:
Precyzja:
Ocena działania
Ocena użytkownika
Ogólne wrażenia
Twój nick:
Opinia
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Czujnik ciśnienia w oponach TX-C001

System kontroli ciśnienia w ogumieniu

Czujniki ciśnienia w oponach to nieodłączne elementy wyposażenia nowych samochodów. Od 2014 roku każdy samochód wyprodukowany na terenie Unii Europejskiej musi posiadać nie tylko czujnik, ale cały system kontroli ciśnienia w ogumieniu.

Nowoczesny czujnik ciśnienia znajduje się w oponie, bardzo często tuż obok zaworu. Urządzenie na bieżąco sprawdza ilość powietrza w oponie. Informacje te są natomiast wysyłane do komputera pokładowego za pomocą przekazu radiowego. Jeżeli parametry ciśnienia są prawidłowe, kierowca nie otrzymuje żadnych informacji. Sygnalizacja pojawia się dopiero wtedy, gdy wartość ciśnienia spadnie lub wzrośnie. Niemniej jednak rzadko dochodzi do samoistnego wzrostu ciśnienia w oponach, zdecydowanie częściej ma miejsce spadek tej wartości. Obecnie systemy kontroli ciśnienia w ogumieniu posiadają własne, niezależne zasilanie.

Nie bez powodu od kilku lat obowiązuje wymóg montażu czujnika ciśnienia w oponach samochodowych na terenie UE. Rzecz w tym, iż prawidłowe ciśnienie to kwestia kluczowa z perspektywy bezpieczeństwa. Nieodpowiednio napompowane opony tracą swoje właściwości trakcyjne, co wpływa na zwrotność pojazdu. Ponadto, wydłużeniu ulega droga hamowania. Należy również pamiętać, że wzrost lub spadek wartości ciśnienia przyczyniają się do szybszej eksploatacji ogumienia oraz do wzrostu zużycia paliwa.

Awarie czujnika ciśnienia w oponach mogą dotyczyć mechanizmu pomiarowego, jak i nadajnika radiowego. Niezależnie od przyczyny awarii, w celu jej usunięcia potrzebna jest pomoc fachowca. Przeważnie uszkodzenie czujnika oznacza niestety konieczność jego wymiany.

MOBILETRON

Brytyjska marka MOBILETRON, powstała w 1982 roku, projektuje i wytwarza od blisko 40 lat części OE oraz OES dla fabryk, dystrybutorów oraz firm motoryzacyjnych na całym świecie. MOBILETRON to obecnie światowy lider w produkcji elektroniki samochodowej. Marka dostarcza ponad 1800 najwyższej jakości produktów i podzespołów motoryzacyjnych, które trafiają do 40 krajów na całym świecie. Specjalnością marki MOBILETRON są układy sterowania jednostka napędową, ładowania oraz bezpieczeństwa kierowcy. Każdy z wytwarzanych produktów jest poddawany indywidualnej kalibracji zgodnie z normą TS16949. MOBILETRON, jako globalna grupa, działa w ponad 100 krajach na całym świecie, a główna centrala europejska znajduje się w Preston, Lancashire. Firma realizuje zaawansowane programy badawczo-rozwojowe, które pozwalają na opracowywanie oraz wdrażanie najnowocześniejszych pod względem technicznym produktów, dostosowanych do dynamicznie zmieniających się wymagań światowego rynku motoryzacyjnego. Oferta marki MOBILETRON obejmuje m.in. układy zapłonowe, układy ładowania, przełączniki i czujniki czy też systemy monitorowania ciśnienia w ogumieniu.

Obsługa klienta