Chłodnica wody FRIGAIR 0204.2018

Chłodnica wody FRIGAIR  0204.2018
Chłodnica wody FRIGAIR 0204.2018
Powiększ
FRIGAIR

Producent: FRIGAIR

Kod produktu: 0204.2018

Jednostka: szt

Materiał Aluminium

Materiał Tworzywo sztuczne

Wymiary radiatora 649 x 440 x 27 mm

289,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Chłodnica wody 0204.2018 FRIGAIR

  • Materiał:  Aluminium
  • Materiał:  Tworzywo sztuczne
  • Wymiary radiatora:  649 x 440 x 27 mm
Część znajduje się w kategorii: Chłodnice wody
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
AHE 114.032
AKS DASIS 400820N
AVA IV2041
AVA IV2049
DENSO DRM12002
IVECO 42577218
IVECO 42577219
IVECO 42577220
IVECO 500396429
IVECO 504008108
IVECO 504008110
IVECO 504039041
IVECO 99487905
IVECO 99488591
MAG BM169
NISSENS 61982
NRF 53613
NRF 53652
VALEO 734231
VALEO RM2011
WEZEL 28002041
WEZEL 28002049
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Chłodnica wody 0204.2018 FRIGAIR

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Chłodnica wody 0204.2018

Chłodnice wody

Chłodnica wody to kluczowy element każdego samochodu. To jej praca sprawia, że płyn chłodniczy jest nieustannie chłodzony i tym samym silnik posiada optymalne warunki pracy i nie dochodzi do jego przegrzania. Ewentualne uszkodzenie chłodnicy wody doprowadzi niestety do natychmiastowego unieruchomienia pojazdu.

Budowa chłodnicy wody jest stosunkowo prosta. To poziome panele lub pionowe rurki, pokryte cienkimi blaszkami, których rola polega na odprowadzaniu ciepła. Konstrukcja tego elementu została zaprojektowana w taki sposób, by nawet w najtrudniejszych warunkach nie doszło do wrzenia cieczy chłodniczej.

Największym mankamentem chłodnicy jest jej delikatna budowa. By skutecznie odprowadzać ciepło, chłodnicę charakteryzuje duża powierzchnia, a co za tym idzie konstrukcja z cienkiego materiału, wielu cienkich rurek oraz jak największej ilości żeberek. Ponadto podzespół został umiejscowiony z przodu pojazdu, gdzie jest największy dostęp do powietrza. Niestety nawet niewielki kamień jest w stanie doprowadzić do uszkodzenia i nieszczelności, co jest równoznaczne z koniecznością wymiany chłodnicy na nową.

Typowe objawy uszkodzenia chłodnicy wody to brak mocy silnika, czerwona lampka na desce rozdzielczej oraz ubytki płynu chłodniczego. Z reguły za wspomniane dolegliwości odpowiada powstała nieszczelność. Jazda samochodem z dziurawą chłodnicą wody, z której wycieka płyn, to bardzo prosta i szybka droga do przegrzania i zniszczenia silnika. W takim przypadku trzeba kupić nową chłodnicę.

Na szczęście nowa chłodnica wody to stosunkowo niewielki wydatek. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę zniszczenia do jakich może dojść na skutek bagatelizowania uszkodzenia tego elementu oraz odwlekania wymiany w czasie. Po wysokiej jakości chłodnice wody od sprawdzonych marek zapraszamy do naszej oferty.

Obsługa klienta