DNI DARMOWEJ DOSTAWY OD 99 PLN! Kod: BLACK
Do końca promocji pozostało:
7 7 7 7
7 7 7 7
4 4 4 4
8 8 8 8
4 4 4 4
2 2 2 2

Chłodnica powietrza doładowującego - intercooler KAGER 31-3874

Chłodnica powietrza doładowującego - intercooler KAGER  31-3874
Chłodnica powietrza doładowującego - intercooler KAGER 31-3874
Powiększ
KAGER

Producent: KAGER

Kod produktu: 31-3874

Jednostka: szt.

Wymiary radiatora: 175-209-64

Stan: Fabrycznie nowy

229,00 Cena zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Chłodnica powietrza doładowującego - intercooler

Parametry
Wymiary radiatora:  175-209-64
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
AKS DASIS 117001N
AURADIA 104432
AVA MZ4189
GERI 913193
KS 0270021
MAZDA RF2A13565
MAZDA RF2A13565A
SCHLIECKMA 60274189
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Chłodnica powietrza doładowującego - intercooler

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Chłodnica powietrza doładowującego - intercooler 31-3874

Chłodnica doładowania - Intercooler

Intercooler to nieco mniej znany kierowcom, ale nadal bardzo istotny element samochodowej turbosprężarki. Podzespół ten znany jest także jako chłodnica powietrza doładowanego i należy do układu dolotowego, montowanego współcześnie zarówno w samochodach z silnikami benzynowymi, jak i Diesla.

Rola tej części samochodowej polega na schładzaniu powietrza, które wydobywa się z turbosprężarki i wpada do silnika spalinowego. Chłodnica powietrza doładowanego działa bezawaryjnie, gdy samochód jest w ogólnie dobrej kondycji. Do awarii dochodzi dopiero np. na skutek wycieku oleju, który przedostanie się do intercoolera.

Jak wszystkie części samochodowe, tak i intercooler może ulec awarii. Do najczęstszych usterek zalicza się wszelkiego rodzaju nieszczelności, które powstają z reguły na skutek korozji lub uszkodzenia mechanicznego (intercooler jest z reguły zamocowany tuż za zderzakiem, co naraża go na uderzenia m.in. kamieni).

Do typowych objawów uszkodzonego intercoolera należy zaliczyć przede wszystkim zauważalny spadek mocy. Ponadto da się spostrzec charakterystyczny świst powietrza podczas mocniejszego naciśnięcia pedału gazu. Do rzadszych symptomów awarii zalicza się z kolei szarpanie podczas ruszania czy też dławienie się silnika.

Wszelkie uszkodzenia mechaniczne chłodnicy powietrza doładowanego można dostrzec gołym okiem. Intercooler będzie pochlapany olejem lub mocno zaolejony. Wówczas nie pozostaje nic innego jak jego wymiana na nowy. Jeżeli podzespół jest szczelny a mimo wszystko nadal nie działa prawidłowo, to awarii można szukać w przewodach doprowadzających i odprowadzających powietrze (mogą być sparciałe i wystarczy je wymienić na nowe).

KAGER

KAGER jest polską firmą, która na rynku działa od 2003 roku, sukcesywnie poszerzając swoją ofertę o kolejne komponenty motoryzacyjne. Debiutując na rynku, w ofercie firmy pojawiły się osłony przegubów, filtry, linki, amortyzatory, elementy układ hamulcowego i zawieszenia. Niedługo później, bo w 2005 roku przedsiębiorstwo stworzyło kompleksową ofertę układu hamulcowego i hydrauliki do samochodów azjatyckich. W roku 2006 firma Kager wprowadzając najszerszą w Europie ofertę elementów układu kierowniczego i zawieszenia sztywnego, weszła do TecDOC - najpowszechniej stosowanego katalogu części zamiennych.

Już po kilku latach działalności firma Kager zaczęła pozyskiwać pierwszych zagranicznych klientów umacniając pozycję marki na rynku krajowym i europejskim. Z biegiem lat Kager wprowadził do katalogu produktów szeroką ofertę termiki i klimatyzacji samochodowej, a dbając o swój dynamiczny rozwój i rozszerzał swą podstawową ofertę o zestawy łożysk do kół, filtry, klocki hamulcowe, czy pompy wodne. W 2010 roku firma zaprezentowała ofertę sprężyn gazowych, a rok później kompletnych zestawów sprzęgieł. W roku 2012 marka rozwinęła swoje główne grupy produktowe: linki, szczęki hamulcowe, 4-elementowe zestawy sprzęgieł ze sztywnym kołem zamachowym oraz koła pasowe wału korbowego.

Firma posiada wszystkie niezbędne certyfikaty świadczące o bezpieczeństwie i wysokiej jakości wytwarzanych części. Dziś asortyment firmy stanowi około 30 000 auto części dostępnych w ponad 140 000 sklepach i warsztatach samochodowych, z których korzystają najwięksi europejscy producenci samochodowi.

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 884 65 45

X