DO -9% TANIEJ NA CZĘŚCI SAMOCHODOWE! ODBIERZ KODY!
Do końca promocji pozostało:
4 4 4 4
5 5 5 5
3 3 3 3
2 2 2 2
1 1 1 1
2 2 2 2

Amortyzator MAPCO 20161 (Oś przednia)

Amortyzator MAPCO  20161 (Oś przednia)
Amortyzator MAPCO 20161 (Oś przednia)
Powiększ
MAPCO

Producent: MAPCO

Kod produktu: 20161

Jednostka: szt

Zamiana tylko w parach:

Lokalizacja w aucie: Oś przednia

Rodzaj amortyzatorów: Gazowy

Typ amortyzatora: Rozpórka zawieszenia

System tłumienia drgań zawieszenia: Dwururka

EAN: 4043605875198

179,00 Cena za sztukę. Zawiera VAT
Zapytaj o dostępność

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Do darmowej dostawy brakuje: 399 zł
Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Amortyzator 20161 MAPCO

  • Zamiana tylko w parach
  • Lokalizacja w aucie:  Oś przednia
  • Rodzaj amortyzatorów:  Gazowy
  • Typ amortyzatora:  Rozpórka zawieszenia
  • System tłumienia drgań zawieszenia:  Dwururka
Widok karty produktu w PDF: Amortyzator (MAPCO 20161)
Część znajduje się w kategorii: Amortyzatory
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BILSTEIN 22-158390
BOGE 30-H78-A
DENCKERMAN DSB239G
KYB 334831
MEYLE 16-26 623 0005
MONROE E4749
NK 65393205
OPTIMAL A-3247G
RENAULT 8200106122
RENAULT 8200175099
RENAULT 8200181928
RENAULT 8200209784
RENAULT 8200311204
RENAULT 8200311206
RENAULT 8200350081
RENAULT 8200362637
RENAULT 8200362638
RENAULT 8200367538
RENAULT 8200367539
RENAULT 8200367540
RENAULT 8200374544
RENAULT 8200374546
RENAULT 8200374547
RENAULT 8200397097
RENAULT 8200411124
RENAULT 8200421322
RENAULT 8200459902
RENAULT 8200472411
RENAULT 8200851837
RENAULT 8200851838
RENAULT 8200851839
RENAULT 8200851840
SACHS 313 446
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (2)

Opinie o Amortyzator 20161 MAPCO

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

opinie puchar
2017-10-04
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
Jak pierwszy raz usłyszałem nazwę to nie wiedziałem co to jest, ale teraz jestem bardzo zadowolony z tego że kupiłem właśnie te amortyzatory do mojego auta.
opinie puchar
2017-10-04
5/5
Jakość:
5/5
Precyzja:
5/5
Ocena działania
5/5
Ocena użytkownika
5/5
Ogólne wrażenia
5/5
przyznam że nie znałem tej marki ale zakup tego amortyzatora okazał się bardzo dobrą inwestycją. korzystna cena to jeden z wielu plusów tego typu amortyzatorów. polecam!

Amortyzator 20161

Amortyzatory

Amortyzatory samochodowe to podstawowy i zarazem kluczowy element eksploatacyjny układu zawieszenia. Ich rola sprowadza się przede wszystkim do tłumienia drgań, maksymalnej stabilizacji samochodu podczas jazdy i utrzymywania sprężyn układu zawieszenia w prawidłowej pozycji podczas podróżowania. Dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy ich obecność oraz sprawność jest więc nieoceniona.

Dziury, wyboje a także progi zwalniające to prawdziwa zmora amortyzatorów samochodowych. Dlatego mimo, że z porad specjalistów wynika, że amortyzatory wymienia się z reguły po przejechaniu 80 – 100 tys. kilometrów, to czynnik eksploatacyjny (stopień eksploatacji oraz stan dróg, po których się poruszamy) może ten okres nieco skrócić. Dlatego zaleca się, by przeprowadzać przegląd techniczny amortyzatorów co około 15 – 20 tys. kilometrów. To najlepszy sposób, by uniknąć niespodziewanej awarii.

Wymiana amortyzatorów na nowe nie należy do skomplikowanych i bardzo kosztownych. Mało tego zakup amortyzatorów znanej i cenionej na rynku części zamiennych marki to koszt niewielki w porównaniu z awariami, które mogłyby wystąpić na skutek odwlekania wymiany w czasie. Najważniejsze, o czym kierowca powinien pamiętać to zakup pełnego kompletu na tylną i przednią oś – amortyzatory wymienia się zawsze parami na danej osi (tylko taka wymiana gwarantuje poprawne i przewidywalne dla kierowcy zachowanie samochodu w trakcie jazdy).

Co do wyboru nowych amortyzatorów do samochodu to zawsze najlepiej kierować się ku znanym, sprawdzonym markom części zamiennych. Zakup takich amortyzatorów to gwarancja wysokiej jakości i niezawodności, co przełoży się na skuteczność ich funkcjonowania podczas jazdy samochodem.

MAPCO

MAPCO to francuski producent części samochodowych o globalnym zasięgu. Firma posiada dziesiątki linii produkcyjnych, oferując autoczęści niezbędne do konstrukcji niemal wszystkich układów samochodowych. Co więcej, w niektórych kategoriach produktowych MAPCO gwarantuje pokrycie niespełna 100% rynku. Tak jest choćby w przypadku części układu hamulcowego MAPCO. Ponadto, główne obszary działania przedsiębiorstwa to również produkcja części zawieszenia i układu kierowniczego.

Producent części samochodowych MAPCO posiada w asortymencie również takie części, jak: elementy układu chłodzenia, czujniki elektryczne, komponenty systemu tworzenia mieszanki paliwowej, zestawy sprzęgieł ich poszczególne części oraz wiele więcej autoczęści z różnorodnych kategorii.

Referencje katalogowe MAPCO to pozycje odnoszące się do części samochodowych przeznaczonych do aut osobowych, jak i pojazdów dostawczych i ciężarowych. Osobną grupę produktów stanowią autoczęści MAPCO z oznaczeniem HPS. Rozwinięcie skrótu HPS – High Performance Standard – oznacza specjalne wzmocnienie części desygnowanych tym oznaczeniem. Produkty tego rodzaju to części klasy premium przeznaczone do pojazdów najnowszej generacji – głównie do aut sportowych.

MAPCO to marka, która pojawiła się na rynku motoryzacyjnym przeszło 40 lat temu. Francuska firma dość szybko została doceniona również poza granicami kraju. Wysoka jakość części samochodowych oraz stałe doskonalenie produktów przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorstwa. Dzisiaj filie firmy MAPCO są obecne również w innych krajach europejskich. Natomiast części samochodowe MAPCO są dystrybuowane do kilkudziesięciu krajów na całym świecie.

Obsługa klienta