Nowe linie produktowe SKF! SPRAWDŹ!
Do końca promocji pozostało:
9 9 9 9
7 7 7 7
2 2 2 2
8 8 8 8
3 3 3 3
8 8 8 8

Alternator MAHLE MG 621

Alternator MAHLE MG 621
Alternator MAHLE MG 621
Powiększ
MAHLE

Producent: MAHLE

Kod produktu: MG621

Jednostka: szt

Napięcie [V] 14

Prąd ładowania alternatora [A] 75

Koła pasowe Z kołem pasowym wielorowkowym

Średnica koła pasowego [mm] 56,0

Ilość żeber 6

Ochrona przeciwpyłowa Z osłoną przeciwpyłową

Otwór o śr[mm] 8,5

Rozstaw srub mocujących 60,0

Średnica punktów mocowania [mm] 90,0

Odstęp pomiędzy kołem pasowym i alternatorem [mm] 39,5

Szczegóły

Dodatkowe informacje o Alternator MG621 MAHLE

 • Napięcie [V]:  14
 • Prąd ładowania alternatora [A]:  75
 • Koła pasowe:  Z kołem pasowym wielorowkowym
 • Średnica koła pasowego [mm]:  56,0
 • Ilość żeber:  6
 • Ochrona przeciwpyłowa:  Z osłoną przeciwpyłową
 • Otwór o śr[mm]:  8,5
 • Rozstaw srub mocujących:  60,0
 • Średnica punktów mocowania [mm]:  90,0
 • Odstęp pomiędzy kołem pasowym i alternatorem [mm]:  39,5
Widok karty produktu w PDF: Alternator (MAHLE MG 621)
Część znajduje się w kategorii: Alternator
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Alternator MG621 MAHLE

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Alternator MG 621

Alternator

Alternator to podstawowy podzespół układu elektrycznego w każdym samochodzie. Rola tego elementu polega przede wszystkim na ładowaniu akumulatora podczas pracy jednostki napędowej i zmiany energii mechanicznej w prąd, wykorzystywany także do zasilania osprzętu elektrycznego samochodu.

Podzespół ten został przymocowywany do jednostki napędowej. Napędza go wał korbowy. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa z powodu braku energii elektrycznej potrzebnej chociażby akumulatorowi.

Do najczęstszych objawów uszkodzenia alternatora należy zaliczyć zapalenie się czerwonej kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej samochodu. Ta kontrolka informuje kierowcę, że występuje problem z ładowaniem. By sprawdzić, czy problem leży po stronie alternatora wystarczy zmierzyć napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika. Powinno się ono mieścić w przedziale od 13,8 do 14,5 V. Napięcie poniżej tych wartości będzie prawdopodobnie zwiastunem wymiany alternatora na nowy.

Za pozostałe objawy awarii alternatora należy uznać niejednostajnie święcące się światła samochodowe, czy też stosunkowo częste przepalanie się żarówek. Należy także zwrócić uwagę na ewentualne hałasy dobiegające do kabiny kierowcy spod maski pojazdu, nasilające się wraz ze wzrostem obrotów jednostki napędowej.

Uszkodzony alternator to problem, którego nie można bagatelizować. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem jest zakup nowego alternatora i wymiana starego. Po alternatory samochodowe najlepszych marek zapraszamy do naszej oferty.

MAHLE

Niemiecki producent części samochodowych – Mahle – to korporacja, której działalność dociera niemal do wszystkich części świata. Słynące z wydajności silniki Mahle pojawiają się w pojazdach na każdym kontynencie. Części silnika marki Mahle są cenione za wysoką odporność termiczną, lekkość oraz wytrzymałość mechaniczną. W ostatnich latach producent coraz większy nacisk kładzie również na kwestie środowiska, tworząc silniki ograniczające emisję spalin. Korporacja motoryzacyjna Mahle produkuje również przygotowane do znoszenia skrajnych obciążeń, turbosprężarki. Pomimo działania na najwyższych obrotach, pracę turbosprężarki Mahle cechuje relatywnie niewielki hałas.

Producent części samochodowych Mahle uchodzi również za przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji elementów układów filtracyjnych. W asortymencie znajdują się zarówno filtry paliwa i oleju, jak również filtry powietrza i kabinowe. Nie rezygnując ze skuteczności filtrów, eksperci pracujący dla Mahle stale zwiększają także ich wydajność. Osobną gałąź działalności firmy Mahle stanowią części układu chłodzenia oraz elementy kategoryzowane w obszarze elektroniki/mechatroniki.

Niemiecki producent Mahle dysponuje około 170 fabrykami na całym świecie, natomiast inżynierowie pracujący dla marki udoskonalają podzespoły w 30 centrach badawczych. Części zamienne Mahle dostępne na rynku wtórnym wyróżnia najwyższa jakość, ponieważ powstają według tego samego wzorca, co części oryginalne, zamawiane przez takich producentów, jak np. Skoda, Suzuki, Mercedes czy Audi.

Obsługa klienta