-10% AKCESORIA SAMOCHODOWE ODBIERZ KOD!
Do końca promocji pozostało:
1 1 1 1
1 1 1 1
5 5 5 5
2 2 2 2
4 4 4 4
3 3 3 3

Alternator EUROTEC 12036940

Alternator EUROTEC  12036940
Alternator EUROTEC 12036940
Powiększ
EUROTEC

Producent: EUROTEC

Kod produktu: 12036940

Jednostka: szt

Napięcie [V] 14

Prąd ładowania alternatora [A] 70

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Alternator 12036940 EUROTEC

  • Napięcie [V]:  14
  • Prąd ładowania alternatora [A]:  70
Widok karty produktu w PDF: Alternator (EUROTEC 12036940)
Część znajduje się w kategorii: Alternator
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
BOSCH 0986036941
DELCOREMY DRA6941
FARCOM 118369
FRIESEN 9036941
HELLA 8EL725827001
LUCAS_ELEC LRA00565
LUCAS_ELEC LRA565
MAG 943356949
MAG MAR5015
PAR A13N162
RENAULT 7700784977
RENAULT 7700803325
RENAULT 7700805873
RENAULT 7701351759
RENAULT 7701351760
RENAULT 7701499489
VALEO 2541122
VALEO 433110
VALEO 433461
VALEO A13N152
VALEO NA378
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Alternator 12036940 EUROTEC

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Alternator 12036940

Alternator

Alternator to podstawowy podzespół układu elektrycznego w każdym samochodzie. Rola tego elementu polega przede wszystkim na ładowaniu akumulatora podczas pracy jednostki napędowej i zmiany energii mechanicznej w prąd, wykorzystywany także do zasilania osprzętu elektrycznego samochodu.

Podzespół ten został przymocowywany do jednostki napędowej. Napędza go wał korbowy. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa z powodu braku energii elektrycznej potrzebnej chociażby akumulatorowi.

Do najczęstszych objawów uszkodzenia alternatora należy zaliczyć zapalenie się czerwonej kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej samochodu. Ta kontrolka informuje kierowcę, że występuje problem z ładowaniem. By sprawdzić, czy problem leży po stronie alternatora wystarczy zmierzyć napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika. Powinno się ono mieścić w przedziale od 13,8 do 14,5 V. Napięcie poniżej tych wartości będzie prawdopodobnie zwiastunem wymiany alternatora na nowy.

Za pozostałe objawy awarii alternatora należy uznać niejednostajnie święcące się światła samochodowe, czy też stosunkowo częste przepalanie się żarówek. Należy także zwrócić uwagę na ewentualne hałasy dobiegające do kabiny kierowcy spod maski pojazdu, nasilające się wraz ze wzrostem obrotów jednostki napędowej.

Uszkodzony alternator to problem, którego nie można bagatelizować. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem jest zakup nowego alternatora i wymiana starego. Po alternatory samochodowe najlepszych marek zapraszamy do naszej oferty.

Obsługa klienta