Alternator ALANKO 10442520

Alternator ALANKO  10442520
Alternator ALANKO 10442520
Powiększ
ALANKO

Producent: ALANKO

Kod produktu: 10442520

Jednostka: szt

Napięcie [V] 12

Prąd ładowania alternatora [A] 60

ID wykonania wtyczki B+(M6)/L/EX

Ilość żeber 5

Średnica koła pasowego [mm] 68

Koła pasowe Koło pasowe paska wieloklinowego

Kierunek obrotów Przeciwnie do ruchu wskazówek zegara

Jednostka ilości Sztuka

Kształt obudowy wtyczki Kanciasty

Ilość otworów gwintowanych 0

Liczba otworów do mocowania 3

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Alternator 10442520 ALANKO

  • Napięcie [V]:  12
  • Prąd ładowania alternatora [A]:  60
  • ID wykonania wtyczki:  B+(M6)/L/EX
  • Ilość żeber:  5
  • Średnica koła pasowego [mm]:  68
  • Koła pasowe:  Koło pasowe paska wieloklinowego
  • Kierunek obrotów:  Przeciwnie do ruchu wskazówek zegara
  • Jednostka ilości:  Sztuka
  • Kształt obudowy wtyczki:  Kanciasty
  • Ilość otworów gwintowanych
  • Liczba otworów do mocowania:  3
Widok karty produktu w PDF: Alternator (ALANKO 10442520)
Część znajduje się w kategorii: Alternator
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
AD KUHNER 30301RI
ARTEC 59213076
AS-PL A3047
ATL L34810
AUTOTEAM AVA150C
CASCO CAL15150RS
CEVAM 4210
DA SILVA 01449
DA SILVA 1449
DA SILVA A01449
DA SILVA JA01449
DELCOREMY DRA4810
DRI 200111502
EAI 2210A
EAI 55893
EAI 893ST55
EAI A106
ELSTOCK 280639
EUROTEC 12034810
FARCOM 118250
FRIESEN 9034811
H.HESS/HEL 8EL725703001
H.HESS/HEL 8EL725777001
H.HESS/HEL CA301IR
HC-CARGO 112726
HELLA INDI 8EL725703001
HELLA INDI 8EL725777001
HELLA INDI CA301IR
HELLA 8EL725703001
HELLA 8EL725777001
HELLA CA301IR
LAUBER 11.0301
LUCAS_ELEC LRA01187
LUCAS_ELEC LRA1187
MAG 943356197010
MAG 944390348110
MAG MAR562
MAG MRA34811
MAHLE 11201532
MAHLE 72735536
MAHLE AAK3591
MAHLE IA0532
MAHLE MG537
MAHLE_CN 11201532
MAHLE_CN 72735536
MAHLE_CN AAK3591
MAHLE_CN IA0532
MAHLE_CN MG537
POWERMAX 89213076
PRESTOLITE 66021575
QUINTON HA QRA2122
RENAULT 7700721797
RENAULT 7700729300
RENAULT 7700796221
RENAULT 7701351758
RENAULT 7701499230
RENAULT 7701499231
RENAULT 7701499249
RENAULT 7701499437
RENAULT 7701499458
RENAULT 7701499645
RENAULT 7701499646
VALEO INDI 432765
VALEO INDI 433042
VALEO INDI 433444
VALEO INDI 433449
VALEO INDI 516034
VALEO INDI 516038
VALEO INDI 516038A
VALEO INDI 516038BC
VALEO INDI 516067
VALEO INDI A13N120
VALEO INDI A13N126
VALEO INDI A13N159
VALEO INDI A13N159+
VALEO INDI A13N30
VALEO INDI A13N89
VALEO 432765
VALEO 433042
VALEO 433444
VALEO 433449
VALEO 516034
VALEO 516038
VALEO 516038A
VALEO 516038BC
VALEO 516067
VALEO A13N120
VALEO A13N126
VALEO A13N159
VALEO A13N159+
VALEO A13N30
VALEO A13N89
VOLVO 9031081
WAI 22187R
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Alternator 10442520 ALANKO

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Alternator 10442520

Alternator

Alternator to podstawowy podzespół układu elektrycznego w każdym samochodzie. Rola tego elementu polega przede wszystkim na ładowaniu akumulatora podczas pracy jednostki napędowej i zmiany energii mechanicznej w prąd, wykorzystywany także do zasilania osprzętu elektrycznego samochodu.

Podzespół ten został przymocowywany do jednostki napędowej. Napędza go wał korbowy. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa z powodu braku energii elektrycznej potrzebnej chociażby akumulatorowi.

Do najczęstszych objawów uszkodzenia alternatora należy zaliczyć zapalenie się czerwonej kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej samochodu. Ta kontrolka informuje kierowcę, że występuje problem z ładowaniem. By sprawdzić, czy problem leży po stronie alternatora wystarczy zmierzyć napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika. Powinno się ono mieścić w przedziale od 13,8 do 14,5 V. Napięcie poniżej tych wartości będzie prawdopodobnie zwiastunem wymiany alternatora na nowy.

Za pozostałe objawy awarii alternatora należy uznać niejednostajnie święcące się światła samochodowe, czy też stosunkowo częste przepalanie się żarówek. Należy także zwrócić uwagę na ewentualne hałasy dobiegające do kabiny kierowcy spod maski pojazdu, nasilające się wraz ze wzrostem obrotów jednostki napędowej.

Uszkodzony alternator to problem, którego nie można bagatelizować. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem jest zakup nowego alternatora i wymiana starego. Po alternatory samochodowe najlepszych marek zapraszamy do naszej oferty.

Obsługa klienta