3 kody rabatowe na części samochodowe! ODBIERZ!
Do końca promocji pozostało:
0 0 0 0
8 8 8 8
2 2 2 2
8 8 8 8
2 2 2 2
0 0 0 0

Alternator ALANKO 10441649

Alternator ALANKO  10441649
Alternator ALANKO 10441649
Powiększ
ALANKO

Producent: ALANKO

Kod produktu: 10441649

Jednostka: szt

Napięcie [V] 12

Prąd ładowania alternatora [A] 55

ID wykonania wtyczki D+

Ilość żeber 1

Średnica koła pasowego [mm] 52

Kierunek obrotów Zgodnie z ruchem wskazówek zegara

Jednostka ilości Sztuka

Ilość otworów gwintowanych 0

Liczba otworów do mocowania 2

Dostępność towaru: zapytaj o termin realizacji   

Zwroty: Do 14 dni ? X
Oferujemy możliwość zwrotu i bezproblemowej wymiany zakupionych części w ciągu 14 dni od zakupu.
Więcej o zwrotach i wymianach
Szczegóły

Dodatkowe informacje o Alternator 10441649 ALANKO

  • Napięcie [V]:  12
  • Prąd ładowania alternatora [A]:  55
  • ID wykonania wtyczki:  D+
  • Ilość żeber:  1
  • Średnica koła pasowego [mm]:  52
  • Kierunek obrotów:  Zgodnie z ruchem wskazówek zegara
  • Jednostka ilości:  Sztuka
  • Ilość otworów gwintowanych
  • Liczba otworów do mocowania:  2
Widok karty produktu w PDF: Alternator (ALANKO 10441649)
Część znajduje się w kategorii: Alternator
Nr-y OEM

Numery części OEM

Producent Numer OEM
ALANKO 441649
AMK AL4136
AMK AL4295
ATL L36650
AUTOELECTR AEA1190
AUTOELECTR AEA5198
AUTOELECTR AEG1018
BOSCH INDI 0986036651
BOSCH 0120489020
BOSCH 0120489134
BOSCH 0120489135
BOSCH 0120489170
BOSCH 0120489402
BOSCH 0120489541
BOSCH 0120489542
BOSCH 0120489641
BOSCH 0120489642
BOSCH 0120489742
BOSCH 0986030980
BOSCH 0986030981
BOSCH 0986033890
BOSCH 0986033891
BOSCH 0986036651
BOSCH 9120144238
BOSCHCHINA 0986036651
BOSCH_STAH 0986036651
CEVAM C4264
DELCOREMY 19025752
DELCOREMY 218109552
DELCOREMY DRA0980
DELCOREMY DRA3890
DELCOREMY DRA6651
DENSO DAN544
DRI 218102552
DRI 218109552
DUCEL 433118
E.D.R 930980
E.D.R 936651
ELSTOCK 28-0804
ELSTOCK 28-0982
ELSTOCK 280982
ELSTOCK 286609
EUROTEC 12030980EU
EUROTEC 12036650EU
FER 111680
FIAT 4479063
FIAT 46207932
FIAT 46231750
FIAT 46231751
FIAT 46231761
FIAT 46231780
FIAT 46445102
FIAT 46446292
FIAT 71780127
FIAT 7547660
FIAT 7564965
FIAT 77235410
FRIESEN 9030980
FRIESEN 9030980F
FRIESEN 9033890
FRIESEN 9036651
FRIESEN 9036651F
FRIESEN 9090058F
FRIESEN 9090156
H.C A/S 110991
H.C A/S CA129IR
H.C A/S CA351IR
H.C A/S HCA129IR
H.HESS/HEL 725755001
HC-CARGO 110991
HELLA INDI 725755001
HELLA 725755001
HELLA 8EL725583-001
HELLA 8EL725583001
HELLA 8EL725755-001
HELLA 8EL726280-001
LETRIKA AAK1175
LETRIKA AAK4138
LETRIKA AAK4518
LUCAS LRA03499
LUCAS LRA454
LUCAS LRA456
LUCAS LRA598
LUCAS_ELEC LRA00595
LUCAS_ELEC LRA00597
LUCAS_ELEC LRA00598
LUCAS_ELEC LRA597
LUCAS_ELEC LRA598
MAG 063321060
MAG 63303581
MAG 63305403
MAG 63307400
MAG 63307406
MAG 63307407
MAG 63307426
MAG 63307503
MAG 63307523
MAG 63320010
MAG 63320030
MAG 63320112
MAG 63320125
MAG 63320128
MAG 63320141
MAG 63321011
MAG 63321013
MAG 63321015
MAG 63321060
MAG 63321410
MAG 63321493
MAG 943321011
MAG 943321013
MAG 943321013010
NPS MSY633214930
PRESTOLITE 20100190
PSH 3053
PSH 505.010.055.310
PSH 505.010.055.311
PSH 505.022.055.310
PSH 505.022.055.311
PSH 505.037.055.260
PSH 505010055
PSH 505022055
PSH 505037055
PSH 90156103
REMY DRA6651
SPIDAN 0002562
VALEO INDI 433118
VALEO INDI 436111
VALEO INDI 436117
VALEO 2541233
VALEO 433059
VALEO 433117
VALEO 433118
VALEO 436111
VALEO 436112
VALEO 436117
VALEO A13E023
VALEO A13E23
VALEO A13E26
VALEO NA214
Montowane w autach
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Powiązane
Trwa ładowanie zawartości. Proszę czekać.
Baza wiedzy Opinie (0)

Opinie o Alternator 10441649 ALANKO

Zaloguj się żeby dodać komentarz. LOGOWANIE

Opinie użytkowników nt. części:

Alternator 10441649

Alternator

Alternator to podstawowy podzespół układu elektrycznego w każdym samochodzie. Rola tego elementu polega przede wszystkim na ładowaniu akumulatora podczas pracy jednostki napędowej i zmiany energii mechanicznej w prąd, wykorzystywany także do zasilania osprzętu elektrycznego samochodu.

Podzespół ten został przymocowywany do jednostki napędowej. Napędza go wał korbowy. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa z powodu braku energii elektrycznej potrzebnej chociażby akumulatorowi.

Do najczęstszych objawów uszkodzenia alternatora należy zaliczyć zapalenie się czerwonej kontrolki akumulatora na desce rozdzielczej samochodu. Ta kontrolka informuje kierowcę, że występuje problem z ładowaniem. By sprawdzić, czy problem leży po stronie alternatora wystarczy zmierzyć napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika. Powinno się ono mieścić w przedziale od 13,8 do 14,5 V. Napięcie poniżej tych wartości będzie prawdopodobnie zwiastunem wymiany alternatora na nowy.

Za pozostałe objawy awarii alternatora należy uznać niejednostajnie święcące się światła samochodowe, czy też stosunkowo częste przepalanie się żarówek. Należy także zwrócić uwagę na ewentualne hałasy dobiegające do kabiny kierowcy spod maski pojazdu, nasilające się wraz ze wzrostem obrotów jednostki napędowej.

Uszkodzony alternator to problem, którego nie można bagatelizować. Jazda z uszkodzonym alternatorem jest po prostu niemożliwa. Najłatwiejszym i najszybszym rozwiązaniem jest zakup nowego alternatora i wymiana starego. Po alternatory samochodowe najlepszych marek zapraszamy do naszej oferty.

Obsługa klienta