Wybierz model samochodu marki Zastava

Części do Zastavy w sklepie iParts.pl

Zastava to marka samochodów osobowych oraz ciężarowych produkowanych w Serbii. Firma powstała jeszcze przed II Wojną Światową, ale produkcją samochodów zaczęła zajmować się od 1953 roku. Pierwszym autem zaprezentowanym pod marką Zastava był stworzony na amerykańskiej licencji Willys Jeep. Rok później podjęto decyzję o zakupie licencji na produkcję samochodów osobowych marki Fiat – w ten sposób rozpoczęto produkcję takich modeli jak Fiat 1400 oraz Fiat 1900. 

W 1955 roku zaczęto produkować Fiata 600 pod nazwą Zastava 600. Kolejne generacje tego pojazdu, czyli Zastava 750 oraz Zastava 850 charakteryzowały się większą pojemnością silnika. Samochody Zastava były eksportowane do Polski – nasz kraj w 1965 roku był największym odbiorcą Zastavy sprowadzając 6000 pojazdów. W latach 80. XX wieku moce produkcyjne fabryk Zastavy wzrosły do 200 tys. egzemplarzy w skali roku. Początkiem XXI wieku Zastava stanowiła największe zakłady przemysłowe w Serbii. W związku z niewielkim zainteresowaniem nowymi modelami Zastavy, producent popadł w problemy finansowe, które ukrócić miało wykupienie 70% akcji przez włoski koncern Fiat. 

W 2009 roku zakończono produkcję modeli Zastavy, a nazwę i formę serbskiego przedsiębiorstwa przekształcono w Fiat Automobili Srbija, gdzie produkowane są włoskie Fiaty. 

Potrzebujesz części do Zastavy? Możesz je znaleźć w ofercie iParts.pl. Posiadamy szeroki wybór części zamiennych do większości modeli Zastavy. Każda z nich jest fabrycznie zapakowana i posiada dedykowany okres gwarancyjny.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety