Wybierz model samochodu marki Vw

Zamienne części samochodowe do VW

Auto części VW

Volkswagen to współczesny gigant motoryzacyjny, który może się pochwalić bardzo szeroką ofertą samochodów, z których wiele odniosło spektakularny sukces rynkowy. Niemieckie samochody to przede wszystkim precyzja wykonania i wysoka jakość wykończenie, jednak i one wymagają odpowiedniego serwisowania i konserwacji. Posiadamy największą na rynku ofertę auto części VW do wszystkich modeli niemieckiej marki. Proponowane części online to najwyższa jakość wykonania w przystępnej cenie. Gwarantujemy ich niezawodność oraz bezpieczeństwo eksploatacyjne.

Najczęściej wyszukiwane części zamienne do VW:

O marce

Volkswagen to niemiecka marka samochodów osobowych stworzona przez jeden z największych koncernów na świecie - Volkswagen AG. Historia marki VW rozpoczęła się 17 stycznia 1934 roku, kiedy to Adolf Hitler zlecił niemieckim konstruktorom stworzenie taniego samochodu dla ludności niemieckiej. Najlepszy projekt zaprezentował Ferdinand Porsche. Był to legendarny już Garbus. Samochód z racji swojego przeznaczenia został ochrzczony marką Volkswagen, czyli samochód dla ludu.

26 lutego 1936 roku w Fallersleben (miejscowość w Dolnej Saksonii) otworzono pierwszą fabrykę samochodów Volkswagen. Niedługo po wojnie, dzięki rzetelnej pracy konstruktorów i ogromnej popularności jaką cieszył się Volkswagen wśród ówczesnych konsumentów, awansował on do grupy najbardziej znaczących producentów samochodów w Europie.

W 1973 roku swoją premierę miało kolejne bardzo popularne auto VW, którym był Passat. Samochód produkowany jest do tej pory i cieszy się bardzo wielką popularnością, szczególnie w Polsce. W 1974 roku, po wyprodukowaniu blisko 12 milionów egzemplarzy, zakończono wytwarzanie "Garbusów" w fabryce w Wolfsburgu. Od tej pory były one składane w Emden i w Meksyku. Następcą Garbusa został Volkswagen Golf, który trafił do sprzedaży w 1974 roku. Jego przyjęcie w Europie było bardzo entuzjastyczne, przynosząc ogromne zyski koncernowi WV. Mały hatchback okazał się o wiele praktyczniejszą konstrukcją niż legendarny Garbus. Nieco mniejsze od Golfa, ale równie znane Polo, zadebiutowało wiosną 1975 roku. Jego produkcja w pierwotnej formie trwała aż do 1981 roku. Później na rynek trafiła druga generacja tego modelu.

W 1991 roku po upadku komunizmu i zniszczeniu muru berlińskiego, samochody Volkswagena zaczęły masowo trafiać do Polski. Dzięki firmie Kulczyk Tradex z siedzibą w Poznaniu, możliwy był import samochodów Volkswagen i Audi, a od 1996 roku również Porsche. Niedługo później, bo w roku 1992, rozpoczął się kolejny polski rozdział w historii produkcji samochodów Volkswagena. Zaangażowanie polskich przedsiębiorców pozwoliło na powstanie firmy "Volkswagen Poznań", w której początkowo montowano, a później nawet produkowano różne części VW oraz całe modele samochodów tej marki. Najbardziej znanym samochodem wyjeżdżającym z poznańskiej fabryki był VW Transporter, produkowany tam od początku 1994 roku.

Mocne strony samochodów VW Słabe strony samochodów VW
 • ergonomia i bezpieczeństwo
 • wysoka jakość auto części
 • niezawodność
 • zawieszenie
 • dobra dynamika jazdy
 • stosunkowo niskie zużycie paliwa
 • przystępna cena
 • instalacja elektryczna
 • jednostki napędowe
 • elementy blacharskie
 • układ chłodzenia

W grudniu 1997 roku Volkswagen de Mexico S.A z zakładem w Puebla rozpoczął seryjną produkcję Volkswagena New Beetle, który był kontynuacją legendarnego Garbusa. W Stanach Zjednoczonych model ten, podobnie jak przed 40 laty, wywołał niemałą ekscytację. Rok później rozpoczęła się seryjna produkcja modelu Lupo, który jest kontynuatorem generacji małych i oszczędnych samochodów koncernu VW takich, jak np. Polo. Do produkcji trafił również model Bora, który był sedanem na bazie Golfa IV generacji.

Bardzo istotną datą dla VW był 26 listopada 2001, kiedy to w fabryce w Wolfsburgu z taśmy montażowej zjechał 33.333.333 samochód niemieckiej marki. Tak ogromna liczba pojazdów wyprodukowanych w jednej fabryce to niewątpliwy sukces niespotykany dotąd w historii światowej motoryzacji. W 1992 roku Golf III otrzymał prestiżowy tytuł „Samochodem Roku”, a 14 listopada 2005 Volkswagen Passat zajmuje drugie miejsce w konkursie Samochodu Roku 2006.

Grupa Volkswagen posiada pod swymi skrzydłami również inne znane marki samochodowe. W 1969 roku VW kupił niemiecką firmę Audi, w 1986 roku hiszpańskiego Seata, a w 1991 roku kupuje czeską Skodę. W roku 1998 VW nabył prawa do tak prestiżowych marek jak Bentley czy Bugatti.

Najpopularniejsze modele w historii marki

 • VW Garbus
 • VW Golf
 • VW Passat
 • VW Polo
 • VW Transporter
 • VW New Beetle
 • VW Scirocco
 • VW Bora
 • VW Jetta

Oryginalne i tanie części do samochodów osobowych VW

Nie ma samochodów w stu procentach niezawodnych. Nawet VW w wyniku ciągłej eksploatacji wymaga od czasu do czasu odpowiedniej konserwacji oraz drobnych napraw. Z naszej strony zapewniamy wysokiej klasy części zamienne VW w najniższych rynkowych cenach. Zapewniamy sprawdzone części online pochodzące od godnych zaufania producentów.

Najczęściej psujące się podzespoły i części VW:

Jeśli szukasz dobrej jakości części do VW, skorzystaj z naszej zaawansowanej wyszukiwarki. Wpisz interesujący Cię produkt, podaj model, rocznik oraz wersję silnikową swojego samochodu i sprawdź naszą bogatą ofertę asortymentową. Gwarantujemy bezpłatną wysyłkę auto części VW pod wskazany adres przy zamówieniach o wartości min. 399 zł brutto. Tanio, szybko i wygodnie!

Popularne wśród Klientów modele VW:

Popularne auto części zamienne do Volkswagen:

Loża „ekspercka”

~Pozytywiusz

O Volkswagenie napisano już chyba wszystko. To samochody o niepodważalnej renomie i choćby się waliło i paliło zapewne nic już tego nie zmieni. O tym, że kierowcy na całym świecie kochają VW, może świadczyć liczba sprzedawanych egzemplarzy tych aut w ciągu roku. VW wyznaje prostą zasadę – dawać wysoką jakość w rozsądnej cenie. Można?

~Racjusz

Niemcy nawet najnudniejszy samochód ever potrafią wcisnąć milionom użytkowników na całym świecie. Popatrzcie na takiego Passata. Ani to ładne, ani szybkie, a sprzedaje się jak chińskie zupki w akademiku. Jak?!

Dane firmy

Oficjalna strona internetowa: https://www.volkswagen.pl/

Profile społecznościowe marki: 

Sprawdź także:

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Niemiec. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów niemieckich.