Wybierz typ samochodu marki Toyota STARLET (_P9_)

Sprawdź informacje o Toyocie Starlet

Niewielki samochód osobowy należący do segmentu B. Starlet pojawił się na runku na początku lat 70-tych. Najdłużej produkowanym modelem auta była czwarta generacja, która pojawiała się na rynku w latach 1996-1999.

Toyota Starlet IV w odróżnieniu od swoich kanciastych poprzedników posiada liczne krągłości, które łączą się z całkiem przyjemną dla oka linią nadwozia. Ogromnym plusem modelu jest także jego ergonomia. Oprócz tego użytkownicy samochodu zachwycają się trwałością i jakością wykonania. Owszem, niezawodność Toyoty Starlet to jej mocna strona – produkcja w Japonii to gwarancja najwyższej jakości i trwałości, ale niestety i wysokiej ze względu na import ceny.

Zawieszenie, układ napędowy, wyposażenie wnętrza i elektronika pokładowa – wszystko w tym modelu, pod warunkiem, iż prawidłowo eksploatowane, nie ma prawa się popsuć i potrafi służyć przez długie lata. Wielu kierowców uznaje pojazd za praktycznie niezniszczalny. O nadwoziu Toyoty Starlet nie wiele można napisać, bo nie wyróżnia się praktycznie niczym. Karoseria jest przeciętnie zabezpieczona przed korozją, a części blacharskie niestety dość drogie. Sporym wydatkiem może okazać się także wymiana reflektorów i z latami pękających klamek zewnętrznych. Wszystko to przez brak zamienników. Dobrą stroną Starlet jest jednak dość przestronna kabina kierowcy. Niestety nie można powiedzieć tego samego o tylnej kanapie, na której siedzenie nie należy do najprzyjemniejszych. Materiały wykończeniowe prezentują się całkiem nieźle i są wyjątkowo odporne na zużycie. Nieco gorzej z wyposażeniem. Brak wspomagania kierownicy i drugiej poduszki powietrznej to spory ubytek. Ĺąle ma się także układ ABS, a hamulce nie zawsze spisują się poprawnie. Toyota Starlet nie należy więc do najbezpieczniejszych.

Toyota Starlet cieszy się dobrą reputacją na rynku. Niestety po latach staje się to sporą wadą modelu. Większość egzemplarzy jest skrajnie wyeksploatowanych, bo ich właściciele nie zawracali sobie głowy serwisowaniem pojazdu, a szkoda. Toyota Starlet to pojazd pełen kontrastów. Samochód jest niezawodny, przestronny, przy czym jednocześnie nie jest zbyt ekonomiczny i dobrze wyposażony, a części zamiennie stosunkowo drogie.

Zalety:

  • Bardzo niska awaryjność


Wady:

  • Drogie części zamienne
  • Brak wspomagania kierownicy
  • Słabe hamulce

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
1.3 (EP91_) 4E-FE benzyna 1996.01 - 1999.10 1332 55 75