Wybierz typ samochodu marki Toyota PASEO Coupe (EL54_) (1995.08 - 1999.12)

Sklep iParts to tylko oryginalne części do Toyoty

Toyota jest niewątpliwie jedna z najbardziej rozpowszechnionych marek samochodowych na świecie. Jej największym atutem jest jakość, która była utrzymywana od samego początku istnienia marki. A stało się to w roku 1885, kiedy to Sakichi Toyoda i jego syn Kiichira, założyli mechaniczny zakład tkacki wytwarzający tkaniny dla całej Japonii. Ich firma bardzo dobrze prosperowała na ówczesnym rynku japońskim, dlatego w roku 1926 nastąpiła rozbudowa fabryki i przekształcenie firmy w Toyoda Automatic Loom Works

Syn Sakichi Toyody mimo zysków jakie przynosi firma, nie był spełniony w tym fachu. Jego mechaniczne wykształcenie prowokowało go ciągle do podjęcia prób stworzenia własnego samochodu. W tej dziedzinie widział większą przyszłość, niżeli w produkcji krosna. Bardzo wielkim bodźcem dla niego był fakt, iż w owym czasie w Japonio nie jeździło wiele samochodów, a jeśli już to tylko te zagraniczne. Innym bardzo jasnym sygnałem dla niego był nieustanny rozwój tego segmentu. W jego zamyśle twórczym była wizja produkcji samochodów nie tyle dobrych, lecz również tanich. Takie samochody pozwolą mu przynieść sukces na rynku japońkim, ale także podbijać rynki światowe. 

Pierwszy prototyp wymarzonego samochodu został zbudowany w 1935 roku. Nosił on nazwę A1 i posiadał sześciocylindrowy silnik i pojemności 3389 ccm. Na jego seryjną produkcję nie trzeba było długo czekać, gdyż pojawił się już rok później. Występował on w dwóch wersjach, sedan AA i cabrio AB. Następcą został model AC, produkowany od roku 1944. 

Marka bardzo dobrze się rozwijała, dlatego za radą zarządu została przeniesiona z Karaya do Komoro. W tym mieście nastąpiła również kolejna rewolucja. Nazwa marki została zmieniona na Toyota Motor Corp oraz zaprezentowano nowe logo marki stanowiące stylizowaną literę T składająca się z trzech owali nakładających się na siebie. Od tamtej pory wśród produkowanych samochodów znalazły się również ciężarówki GG, które były jedynym produktem powstającym w czasie wojny na Pacyfiku. 

Po wojnie do produkcji wchodzą również małe samochody użytkowe, których produkcja była wymuszona zakazem produkccji samochodów osobowych dla cywilów. Produkowany od roku 1947 model SA był rodzinnym samochodem, który jednak nie zdobył popularności wśród ludności japońskiej, dotkniętej kryzysem finansowym. Analogicznie do małej sprzedaży samochodów, pojawiły się również kłopoty firmy. Na jej ratunek w roku 1950 przyszedł Taizo Ishida, który zastąpił Kiichiro Toyode. Zmiana zarządu przyczyniła się do poprawy sytuacji firmy. 

W roku 1966 nastąpiła produkcja prawdziwej legendy marki, czyli Toyoty Corolli. Początkowo była oferowana z silnikiem 52-konnym o pojemności 1077 ccm. W kolejnych latach wychodziły wersje o powiększonym litrażu i mocy. Pojazd był oferowany jako 2 i 4-drzwiowy sedan oraz kombi. Od tamtego roku powstało łącznie 10 odsłon Corolli i kolejne typy jej nadwozia jak van Verso, hatchback Auris

Lata osiemdziesiąte to nie tylko wprowadzenie na rynek popularnego modelu Celica, czy kontynuacja produkcji terenowego modelu Land Cruiser. W tym okresie nastąpił także debiut nowej marki Toyoty – Lexusa. Pod tym określeniem rozpoczęto w 1988 roku sprzedaż luksusowych modeli, budowanych w oparciu o części Toyota, przeznaczonych początkowo głównie na rynek amerykański, a po roku 1991 również europejski. W roku 1998 Toyota stała się właścicielem pakietu większościowego japońskiego producenta samochodów Daichatsu, stając się tym samym największą i najbogatszą korporacją motoryzacyjną na świecie. 

Samochody marki Toyota to synonim trwałości i długiej żywotności zwłaszcza jednostek napędowych tych aut. Jednak nawet najtrwalsze elementy mechaniczne z czasem ulegają degradacji. Sklep internetowy iParts.pl oferuje wszelkiego rodzaju części samochodowe Toyota o identycznej specyfikacji, jaką wykorzystuje się podczas budowy pojazdów tej marki na linii produkcyjnej. Auto części Toyota dostępne w sklepie iParts.pl pochodzą wyłącznie od zaufanych producentów i są objęte kilkuletnią gwarancją.

Pracownicy iParts.pl zrobią wszystko abyś nie miał problemu ze znalezieniem części do Toyoty, oferując Ci największą gamę akcesoriów i części zamiennych do samochodów w kraju. W naszym sklepie odnajdziesz ponad 2 miliony podzespołów, które cechuje wysoka jakość wykonania i niska cena.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz ponosić ogromnych kosztów związanych z kupnem części do Twojej Toyoty, wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Japonii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów japońskich.

Popularne modele:

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
1.5 (EL54_) 5E-FE benzyna 1995.08 - 1999.07 1497 66 90