Wybierz typ samochodu marki Toyota COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_)

Części samochodowe do Toyoty Corolla Verso ZER_, ZZE12_, R1_

Samochód osobowy typu minivan produkowany w latach 2001-2009 jako uzupełnienie gamy modelu Corolla o 5-drzwiowe auto typu MPV. Corolla Verso w dużej mierze bazuje na rozwiązaniach stosowanych w Toyocie Corolli IX generacji zarówno pod względem technologicznym, jak i stylistycznym. Ten nieduży minivan to wspaniałe i wygodne auto rodzinne, a co więcej to także recepta na mało kłopotliwą eksploatację.

Pierwsza generacja Corolli Verso nie zachwyciła. Auto było bardzo drogie, a strona techniczna, funkcjonalność wnętrza i pojemność bagażnika na niskim poziomie. Przedstawiciele Toyoty poszli jednak po rozum do głowy i druga generacja modelu okazała się znacznie lepsza.

Minivana zbudowano na podzespołach zwykłych, kompaktowych aut, co pozwoliło znacznie uprościć projekt i zmniejszyć koszty produkcji samochodu. Corolla Verso została stworzona jako jeden model; brak tutaj dwóch odmiennych wersji – mniejszej i większej – co było typowym rozwiązaniem dla pojazdów tego typu. Wielkość i pojemność Corolli Verso to spory atut samochodu. Niestety koszt zakupu modelu, to nadal spory wydatek dla kieszeni potencjalnego nabywcy.

Toyota Corolla Verso ma jednak swoje mocne strony, które skłoniły wielu użytkowników do zakupu. Pochwalić należy przede wszystkim niezwykle funkcjonalne wnętrze. W środku zmieści się aż siedem osób, a w celu bardziej użytkowym, w bardzo prosty sposób można schować podłogę drugiego i trzeciego rzędu siedzeń. Przednia kabina jest bardzo przestronna i zapewnia wysoki komfort jazdy. Nieco gorzej wygląda przedział pasażerski, gdzie niektórzy mogą narzekać na brak miejsca i bagażnik, który jak na minivana ma niewielką pojemność. Słowa uznania należą się także za bardzo cichą pracę zawieszeń i znakomite wyciszenie od strony silnika. Wyposażenie wnętrza także prezentuje się o wiele lepiej niż w Toyocie IX. Nadwozie Corolli Verso jest dobrze zabezpieczone przed korozją dlatego problem rdzy mamy z głowy na długi czas. Plusem jest także bezpieczeństwo jazdy – Corolla Verso otrzymała 5 gwiazdek w teście Euro NCAP.  Do wad modelu należy jednak zaliczyć jeszcze szwankujące elementy regulacyjne przednich reflektorów, a także szybkie zużywanie się przednich klocków hamulcowych.

Paleta silników prezentuje się przeciętnie. Producenci postawili użytkowników przed niewielkim wyborem. Dostępne są dwie jednostki benzynowe: 1.6 i 1.8 – wyjątkowo mało awaryjne, z solidnie wykonanym osprzętem i jeden silnik turbodiesla, który jest jednak nieco mniej trwały, a jego naprawa to niemiła niespodzianka dla kieszeni użytkownika.

Model ma swoje zalety i wady, co często wpędza potencjalnego nabywcę w sporą ilość wątpliwości. Argumentem, który zazwyczaj przesądza o kupnie jest mała awaryjność pojazdu. Corolla Verso znajduje się w ścisłej czołówce raportów o niezawodności. Warunkiem bezawaryjnej jazdy jest jednak regularne serwisowanie, co wyjdzie użytkownikowi tylko i wyłącznie na dobre, ponieważ naprawianie usterek w tej wersji nie należy do tanich, a o tanie zamienniki bardzo ciężko.

Zalety:

  • Niska awaryjność pojazdu
  • Znakomite wyciszenie silnika
  • Funkcjonalność wnętrza


Wady:

  • Ciasna kabina pasażerska
  • Szybko zużywające się klocki hamulcowe

Posiadamy także ofertę do innych modeli Toyoty Corolla Verso. Sprawdź części do Toyoty Corolla Verso.

Legenda

Typ pojazdu Kod silnika Rodzaj
paliwa
Rok produkcji Pojemność
silnika [ccm]
Moc silnika
[kW]
Moc silnika
[KM]
1.6 (ZNR10_) 3ZZ-FE benzyna 2004.04 - 2009.03 1598 81 110
1.8 (ZNR11_) 1ZZ-FE benzyna 2004.04 - 2009.03 1794 95 129
2.0 D-4D (CUR10_) 1CD-FTV olej napędowy 2004.04 - 2009.03 1995 85 116
2.2 D-4D (AUR10_) 2AD-FHV olej napędowy 2005.10 - 2009.03 2231 130 177
2.2 D-4D (AUR10_) 2AD-FTV olej napędowy 2005.10 - 2009.03 2231 100 136